14. září 2009 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ceny MTV přinesly tradiční porci skandálů, nechyběl ani Jackson

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Kayne West, Taylor Swift (MTV 2009) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kayne West, Taylor Swift (MTV 2009) | foto: ČTK

NYC Letošní udílení cen MTV Video Music Awards se neslo ve znamení pocty Michaelu Jacksonovi a hvězdných skandálů. V kategorii nejlepšího popového videa vyhrála Britney Spears, za nejlepší ženského video byla oceněna country zpěvačka Taylor Swift. O skandály se postaral především rapper Kanye West.

West, kterému v poslední době při udílení cen štěstí moc nepřeje, neudržel své nervy na uzdě v momentě, kdy Swift přebírala cenu za klip You Belong With Me. Vyskočil na pódium a prohlásil, že ocenění měla dostat popová diva Beyoncé za klip Single Ladies. Dav, včetně překvapené Beyoncé, začal na Westa bučet a odměnil ho bučením i později, když se sám objevil mezi nominovanými. West se po ceremoniálu za své chování omluvil na svém blogu.

Největší očekávaní vzbuzoval návrat Britney Spears, která nakonec uspěla s klipem Womanizer. Hlavní cena v kategorii nejlepší rockové video připadla skupině Green Day s klipem 21 Guns, zatímco za nejlepší mužské video bylo vyhlášeno Live Your Life od rappera T.I.

Mezi účinkujícími, kterým při nedělním večerním slavnostním ceremoniálu připadla role zahrát a zazpívat v newyorské Radio City Music Hall, byly zpěvačky Pink, Lady Gaga a Beyoncé a skupina Muse. Janet Jackson se rozhodla v rámci svého vystoupení uctít památku svého nedávno zemřelého bratra Michaela Jacksona.

V duchu uctění Jacksonovy památky se nesl celý ceremoniál, od Madonny, která promluvila o svém přátelství s králem popu, až po projekci traileru na film This Is It, sestříhaný z Jacksonových zkoušek na jeho londýnská vystoupení, který vstoupí do kin po celém světě 28. října.

Mezi další drobné skandály, které lemovaly udílení cen, patřil například zákulisní pěstní souboj mezi současným a bývalým manželem herečky Pamely Anderson, Kidem Rockem a Tommym Leem.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz