Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Češi často umírají na mrtvici zbytečně. Na 175 tisíc lidí se srdeční arytmií se neléčí

Pětašedesátiletý Kryštof trpí nepravidelným a často zrychleným srdečním rytmem, takzvanou fibrilací síní. Je u něj proto pětinásobně zvýšené riziko mrtvice. Lék, který by ho měl před cévní mozkovou příhodou ochránit, ale brát nechce, neboť vyžaduje dodržování komplikované diety.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OP

O. Prokop

14. 1. 2019 12:33

Autor článků nenapsal, kolik stovek milionů Kč by stálo, kdyby se všichni pacienti užívající warfarin převedli na nová antikoagulancia a nejenom Eliquis( Pradaxa, Xarelto ...) A přesto chudé české zdravotnictví při personální devastaci poskytuje kvalitu, která se v jiných zemích neposkytuje. Český pacient se vozí v Octavii za cenu Fabie a často požaduje Superba.

0 0
možnosti
BSI

12. 1. 2019 20:43

Autor Komerčního sdělení Pavel Bartošek mohl aspoň napsat správný název "nového" léku:

Eliquis

0 0
možnosti
ZZ

12. 1. 2019 19:10

NAOC nejsou zadny pokrok, je to jen pohodlnejsi, bez castych odberu krve a upravy davkovani. Bohuzel jste nenapsali, ze proti NAOC neni antidotum, zatim ho laboratore jen slibuji. Stary dobry warfarin a fluindione ho maji - vitamin K. Prevence mrtvice je dusledna depistaz fibrilace komor a nasledna antikoagulacni lecba. Ultrazvuk karotid tez neni od veci (ev. odstraneni stenozy). Bydlim ve Francii, tady de NAOC jiz leta pouzivaji, predepisuji ho i prakticti lekari a podle toho to vypada - videla jsem mnoho umrti po nezvadatelnem krvaceni.

0 0
možnosti
JK

J. Kotala

12. 1. 2019 19:30

ani infúze plazmy nepomůže?

0 0
možnosti