Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Češi poprvé vypili více piva z plechovek než z PET lahví

Loni poprvé vyrobily pivovary v České republice, hlavně díky Plzeňskému Prazdroji, víc piva v plechovkách než v PET lahvích. Vlivem zájmu o oba druhy alternativních obalů vytrvale klesá prodej čepovaných piv ze sudů. Češi si stále víc a raději nosí piva domů, než aby je popíjeli v hospodách a restauracích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

29. 7. 2018 16:55
Proč ne

Třeba se už lidé piva z plastů nabažili a raději sáhnou po plechu ... Ale hlavně oceňuji, co už zaznělo z Prazdroje i Budvaru, že své TOP značky by do plastových obalů nikdy nestáčeli. Rozumné, máme-li v zemi udržet nějakou pivní kulturu a Pilsner i Budweiser si udržet světové renomé.

0 0
možnosti

22. 7. 2018 16:25
Protikuřácký zákon přinesl zásadní nepříjemné změny.

Diletantský a hloupý článek. Protože pomíjí zásadní změnu, která ovlivnila poměr spotřeby sudového a baleného piva. Protikuřácký zákon. Před ním totiž bylo jiné zastoupení kuřáků mezi návštěvníky restaurací než po něm, zejména v zimních měsících, kdy se v důsledku protikuřáckého zákona návštěvnost restaurací snížila. Není uvedeno % piva ve skleněných vratných lahvích, které je mnohem vyšší, než u PET lahví a plechovek. Protikuřácký zákon vyhnal kuřáky z hospod a to se projevilo jak na spotřebě sudového piva, tak na návštěvnosti restaurací. Nechápu, jak tuto hlavní změnu ovlivňující poměr spotřeby baleného a sudového piva, mohl autor zanedbat. A manipulace s vratnými obaly je nepohodlná, proto společně s nárůstem spotřeby baleného piva narůstá zejména spotřeba piva v nevratných obalech. Nebudu si přece nosit do práce tašku s vratnými obaly k vrácení, když chodím nakupovat i na pivo cestou z práce.

0 0
možnosti
Kam mizí prázdné plechovky?

Při pohledu do kontejnérů s odpady je plastových lahví asi 10x víc než plechovek. Takže mě napadá, že statistika je ve službách výrobců.

0 0
možnosti

J. Křivan

22. 7. 2018 15:46
Re: Kam mizí prázdné plechovky?

Plechovky se válejí v přírodě, zatím se neseparují.

0 0
možnosti