Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čmejla z MUS má ve Švýcarsku advokáty od Šachtovců

  10:57

Jeden z manažerů obžalovaných ve Švýcarsku si do soudní síně přivedl právníky společnosti MSB Legal.

Postřeh na téma procesu v Bellinzoně, kde se řeší praní špinavých peněz, podvody, korupce a další výstavní trestné činy. V pondělí začalo v tomto švýcarském městě soudní jednání se šesti bývalými manažery Mostecké uhelné společnosti, kteří podle obžaloby získali miliardy při divoké privatizaci tohoto podniku.

Z některých fotografií lze získat doklad pro tvrzení, že k „elitním“ trestným činům patří také elitní právníci. S jedním z manažerů MUS dorazili do soudní síně advokáti z firmy MSB Legal, dříve známé pod jménem Šachta & Partners. Například na fotografii, kterou zveřejnil iDNES (devátý snímek)  je zachycen jeden z bývalých manažerů MUS Marek Čmejla, doprovázený dvěma právníky z této společnosti, Markem Stubleyem a Jánem Gajdošem. Podle informací ČESKÉ POZICE byli oba muži spolu se Čmejlou v soudní síni.

Angažmá advokátů z MSB Legal v této rozsáhlé kauze dává smysl. Aktivity právní kanceláře v minulosti popsal především Nadační fond proti korupci, tito advokáti v čele s Davidem Michalem se specializují na vytváření komplikovaných sítí firem. Ještě pod jménem Šachta & Partners se tato advokátní kancelář proslavila spoluprací s „veličinami“ z pomezí politiky a byznysu, jakými jsou podnikatel Ivo Rittig nebo někdejší ředitel pražského Dopravního podniku Martin Dvořák.

Na fakt, že Čmejla a jeho spoluobviněný Jiří Diviš jsou VIP klienty zmíněné advokátní kanceláře, upozornila loni MF Dnes v textu, který rozebíral vazby Šachtovců a karibské firmy Cokeville Assets spolupracující s plzeňskou Škodovkou. 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!