Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co týden, to nový vlastizrádce

Nálepky o vlastizradě Miloše Zemana zaplavily centrum Prahy. foto: István Léko

Výzvu, aby Parlament podal ústavní žalobu pro velezradu na prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho výrokům o výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 a účasti dvou ruských agentů, zveřejnila organizace Zastavme velezradu, která také promítla nápis „Velezrada“ na Pražský Hrad. Nálepky na toto téma poté zaplavily centrum Prahy.
  17:21

Zeman, Klaus, Hamáček, Pivoňka. Kdo bude další?

S vlastizrádci se u nás roztrhl pytel. Kauza, jež vypukla v polovině dubna po zprávě tajných služeb, že z výbuchu muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 jsou podezřelí dva agenti ruské vojenské rozvědky GRU, zmrazila česko-ruské vztahy na mnoho let dopředu. „Ve zprávě BIS se uvádí, že neexistují důkazy ani svědectví, že by byli tito dva agenti ve vrbětickém areálu,“ řekl Miloš Zeman. Za tuto větu i za výrok, že existuje více než jedna vyšetřovací verze, ho někteří opoziční politici a různí aktivisté označili za vlastizrádce.

Za vlastizrádce byl označen i exprezident Václav Klaus, který označil Vrbětice za vykonstruovaný strašák. Vlastizrádcem se stal i šéf ČSSD Jan Hamáček – dle divoké spekulace serveru Seznam Zprávy chtěl jet do Moskvy, aby přivezl milion dávek vakcíny Sputnik V výměnou za zametení v Praze kauzy Vrbětice pod koberec.

Výzvu, aby na něho Parlament podal ústavní žalobu pro velezradu, zveřejnila organizace Zastavme velezradu, jež také promítla nápis „Velezrada“ na Pražský Hrad. Nálepky na toto téma pak zaplavily centrum Prahy. Za vlastizrádce byl označen i exprezident Václav Klaus, který označil Vrbětice za vykonstruovaný strašák. Vlastizrádcem se stal i šéf ČSSD Jan Hamáček – dle divoké spekulace serveru Seznam Zprávy chtěl jet do Moskvy, aby přivezl milion dávek vakcíny Sputnik V výměnou za zametení v Praze kauzy Vrbětice pod koberec.

A čerstvým vlastizrádcem byl označen i Hamáčkův přítel, český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, který se v neděli 9. května zúčastnil slavnostní vojenské přehlídky v Moskvě u příležitosti 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Zlé jazyky tvrdí, že Pivoňka na tuto akci jel pouze proto, aby na Rudém náměstí mezi bez roušek pochodujícími příslušníky GRU identifikoval i agenty z Vrbětic Anatolije Čepigu a Alexandra Miškina.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!