Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

ČSSD se hodlá vrátit k opravdové levicovosti. Uvěří jí voliči?

ČSSD během dvou měsíců zcela změnila představu o lepších volebních výsledcích. Slábnoucí straně nezbývalo než ukročit výrazně doleva a pustit se i do podstaty hnutí ANO. Odborníci si ale nejsou jisti, má-li ČSSD pro tento boj vhodné zápasníky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

7. 1. 2017 15:43
Vráti se

třeba k čertovi, šmejdi, do voleb. Jen aby o ty koryta nepřišli..........

0 0
možnosti
???

Politické strany a hnutí principiálně někoho představují, za někoho mluví a někoho zastupují. Jak tento princip dnes naplňuje ČSSD, byt hodně píše a mluví, je naprosto nejasné. Proto daleko jasnější se jeví, jak tato strana dopadne v následujících volbách. Stejně jako ostatní tzv. standardní politické strany.

0 0
možnosti

29. 12. 2016 18:22
Re: ???

Politické strany, naprosto stejně jako i jiné spolky občanů představují své členy, věřící stejné politické ideologii. Zastupují také jen a pouze tyto své členy. Mluví však (nikdo a nic je k tomu neopravňuje) neorávněně za soubor lidí, kterým pracovně říkám ovčané. Tito lidé, obvykle líní přemýšlet vlastním mozkem o věcech obecných, se sdružují do stád, kterým velí jednotlivé politické strany a dnes již i hnutí. Na shromážděních těchto subjektů, na ulicích a náměstích hýkají podle pokynů svých pastýřů - politiků politických stran a hnutí, ikdyž u těchto hnutí to není tak patrné Asi to bude tím, že občanská hnutí nevyvolávají tolik pouličníéch akcí a nejsou v tomto směru příliš aktivní. Bude to asi i tím, že pohlížejí na věci obecné z odborných, nikoliv politických hledisek. Podobná stáda ovčanů vytvářejí i jednotlivá náboženství. Všechno toto je jen o jednom. Rozděl a panuj! Toto rčení platí již od starověku a je naprosto platné i dnes.

0 0
možnosti

29. 12. 2016 2:52
Sobotka přeci nechce volby vyhrát, chce aby jeho ČSSD

byla druhá a mohl vyhandlovat s Jourovou její místo v Bruselu. Půl mega měsíčně a doživotní renta. Špidla je jeho vzor. Ostatně Sobotka je takový dnešní Šlouf. Také nastoupil do politiky po škole a nemá žádné pracovní zkušenosti.

0 0
možnosti

28. 12. 2016 19:43
Lze shrnout

více dirigismu, přerozdělování a buzerace.

0 0
možnosti

28. 12. 2016 15:46
Sociální demokracie,

když kdysi dávno vznikala, tak reagovala na potřeby a cítění těch tzv. obyčejných lidí. Žádné elity, žádní intelektuálové. Mluvila takovým jazykem, že ji všichni rozuměli. A řešení nabízela. Jestli dobré nebo špatné, je jiná věc. Jenže doba se změnila. Pokud by se chtěla vrátit "ke kořenům", pak by to byla vlastně populistické strana s lidovým a srozumitelným programem. Lidé dnes chtějí slyšet např. že se nebude krást ve státním zájmu (ČSSD a Bakala, problém tunelování na úrovni krajů atd.), nebudou z našich daní financováni ti, kteří nikdy nepracovali, nebudou do země vpuštěni lidé, kteří způsobí rozvrat národa a státu. Budeme mít pocit svobody a nikoliv zakazovat a přikazovat lidem, co mají a nemají dělat a jak mají myslet. Občané také velmi těžce nesou, že církve dostaly nespravedlivé odškodnění a často se ptají, kdo odškodnil nás, kdo nám vrátí ukradený majetek a 40 let života. Máme pocit, že trvale klesá úroveň školství, že místo, aby stoupaly nároky, tak naopak je vyžadováno méně

0 0
možnosti

28. 12. 2016 15:49
Re: Sociální demokracie,

Psal jsem dál, ale už to zmizelo, a tak si to prosí domyslete.

Díky

0 0
možnosti

28. 12. 2016 11:30
Agentura TNS Aisa

je naprosto nevěrohodná. Její výsledky jsou naprosto odlišné /vyjma ANO/ od ostatních agentur. Nikde se např. neobjeví ODS před KSČM, ale tady ano. Čili jak věřit průzkumům? Nejdříve asi bude potřebné zjistit, kdo je platí. Agenturu TNS Aisa zcela nepochybně ČT, která má z jejich výsledků neskrývanou radost.

0 0
možnosti

28. 12. 2016 12:34
Re: Agentura TNS Aisa

A kdo platí ČT? Platit existenci této byli donuceni občané zákonem, který schválili komunisté a "bývalí" komunisté, kteří tvořili při schvalování tohoto zákona v parlamentu většinu. Zajímavé je, že jdete-li u všech problémů ke kořeni, dojdete vždy jen k jednomu a témuž.

0 0
možnosti

28. 12. 2016 10:50
Sobotka je komik

Jak chce přesvědčit voliče, že rozumí chudým, když nic jiného, než život ve finanční vatě a prebendách nezažil? Člověk, který se živil jen žvaněním má být důvěryhodný pro lidi, kteří se živí celý život prací? Sobotka, který si koupil milionový byt z cestovních náhrad (ušetřil protože měl služební auto s řidičem) a diet (ušetřil, protože měl jídlo skoro zadarmo ve vládě i Sněmovně) má být věrohodný pro toho, kdo aby bydlel splácí hypotéku?

Aby byla ČSSD věrohodná pro lidi práce, musela by se jednak zbavit multimilionářů, kteří ji ze zákulisí řídí a přestat podporovat lidí, kteří mají jako životní program vyhýbání se práci.

0 0
možnosti

28. 12. 2016 12:32
Re: Sobotka je komik

Máte pravdu. Bohuslav Sobotka je většině lidí k smíchu. Většina zbytku pláče nad tím, že se vůbec stal premiérem. Za své premiérování může jen poníženě děkovat prezidentovi Zemanovi, za to, že jej jmenoval, ikdyž podle ústavy nemusel. ČSSD kolem sebe kope, jako ta chcípající kobyla. stejně jako ODS či TOP 09. Paradoxem je, že na tom sice málo, ale přece, vydělávají zavrženíhodní zločinci. Hádejte, kho mám na mysli!

0 0
možnosti

J16i23ř65í 58K77o90p51i33s

27. 12. 2016 22:03
To je sice všechno zajímavé

avšak v ČSSD se programově brání pochopit, co je skutečně zásadním problémem Evropy a tím pádem i problémem českého voliče! I šalamounský, na oko pasivní, postoj vlády k této problematice je již v současné době kontraproduktivní a ani kosmetické úpravy ve vládě jim nepomohou. Jde v podstatě o to, že buď se vláda ČR aktivně postaví k řešení evropského problému čelem, s účastí ČSSD, nebo bez jejich účasti v jiném složení. Veškerá dojemná starost o životní úroveň jejich voličů, je ve světle současných událostí naprosto marginální a úplně mimo mísu! Je to obdobné, jako by si pacient s rakovinou léčil primárně kuří oka!

0 0
možnosti

27. 12. 2016 12:09
Hůř to snad už nejde?!

Namísto osekání dávek nemakačenkům se bude zvyšovat kde co . Odměny těm rodinám parazitů, co chodí dokonce do školy...zbývá uzákonit povinnost rodin s pracujícími rodiči, že mysí vyživovat jednu nepřizpůsobivou rodinu ....

0 0
možnosti

27. 12. 2016 13:04
Re: Hůř to snad už nejde?!

To přesně je ta levicovější levice. Téměř komunismus. ČSSD vstupuje znovu do stejné řeky, tak jako v roce 1948.

0 0
možnosti