Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Erotikou proti koronaviru

Plakát s výzvou „Please, Stay Inside – Save Lives“ v Praze, jehož autorkou je známá umělkyně skrytá pod pseudonymem Apollonia Saintclair. foto: István Léko

Plakáty s výzvou „Please, Stay Inside – Save Lives“ se objevily v Praze, aby svérázně, ale o to efektivněji (sex nejvíce přitahuje pozornost člověka) upozornily lidi, aby zůstali doma. Přání „Stay Inside“, které na plakátu vyslovuje žena svíjející se rozkoší, má dvojí význam – kromě erotického „Zůstaň ve mně“ znamená i „Zůstaň doma“.
  18:23

Kde je vládní kampaň?

Plakáty s výzvou „Please, Stay Inside – Save Lives“ se ve čtvrtek 11. března objevily v Praze, aby svérázně, ale o to efektivněji (sex nejvíce přitahuje pozornost člověka) upozornily lidi, aby zůstali doma. Autorkou je známá umělkyně skrytá pod pseudonymem Apollonia Saintclair, která se proslavila černobílými erotickými obrázky ve stylu neo-noir. Díla výtvarnice kvůli časté bizarnosti obrazů, které lze označit za pornografické a démonické, se objevují i na serveru deviantart.com.

Za akcí stojí lidé z české streetwearové módní značky Never Enough Ltd. Chtěli udělat aspoň něco, protože – jak na Instagramu uvádějí – slíbená kampaň na podporu očkování a agitace v ulicích neproběhla, premiér raději zajel pro radu do Maďarska.

Umělkyně, která má tisíce obsesivních příznivců, o sobě prozradila jen tolik, že žije v Evropě. Prý ve Švýcarsku. Přání „Stay Inside“, které na plakátu vyslovuje žena svíjející se rozkoší, má dvojí význam – kromě erotického „Zůstaň ve mně“ znamená i „Zůstaň doma“. Za akcí stojí lidé z české streetwearové módní značky Never Enough Ltd. Chtěli udělat aspoň něco, protože – jak na Instagramu uvádějí – slíbená kampaň na podporu očkování a agitace v ulicích neproběhla, premiér raději zajel pro radu do Maďarska.

„Už to vypadá, že tu kampaň za zdravý rozum děláme sami. Jako odpověď na neproběhnuvší státní plakátovou akci Stay the Fuck Home jsme v ulicích metropole vylepili 700 plakátů s motivem Please, Stay Inside. Chceme tím s humorem poukázat na fakt, že bez dodržování pravidel, ač nás serou sebevíc, se prostě nepohneme. Především v naší roklince, kde se k vakcinaci dostaneme možná na konci léta. Humor léčí a možností popíchnout pár konzervativců není nikdy dost,“ stojí v prohlášení firmy.

Autor: