Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Feministkám vadí kapitál i národ

Proti národu, kapitálu a patriarchátu verbuje všechny dívky a paní světa militantní nálepka v retro stylu z centra Prahy. Snahu svrhnout nadvládu mužů ještě lze pochopit, ale proč jsou další dva nepřátelé zrovna kapitál a národ? Jestliže globálnímu kapitálu něco opravdu stojí v cestě, tak to je právě klasicky uspořádaný národní stát. Někdo by to měl feministkám říct, jinak bychom si o nich mohli myslet, že mají zamotané hlavy...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Feministky a "feministky".

V 60. letech se mladí v bohatých zemích Západu oddali sexu, drogám, masovým protestům proti všemu a všem. Náhle se ve velmi krátkém časovém úseku setkáváme s morálkou, která je převráceným, zrcadlovým obrazem morálky tradiční. Staré kořeny společnosti i tradičního prorodinného feministického hnutí byly vytrženy. Nové kořeny feminismu se zrodily z nenávisti a začaly bujně růst zalévány hojně krví nenarozených (potraty). Rodina se stává veřejným nepřítelem feministek č.1. Linda Gordonová prohlašuje: "Základní rodina musí být zničena". Catherine McKinnová vyslovila tezi hlásající, že: "Feminismus klade důraz na NEROZLIŠOVÁNÍ pojmů prostituce, manželství, sexuální obtěžování. Moderní feministka má být bezdětná, toleruje se jedno dítě bez otce. Jsou také "feministky" jako bývalá ministryně M. Marksová. Ta sice o sobě veřejně prohlašovala že je feministkou, kritéria feministky ale nesplňovala.

0/0
4.3.2018 11:00
Foto

Rossi 5892608539644

Re: Feministky a "feministky".

Děkuji za poučné shrnutí.

Obecně souhlasím, že např. původní dobrou konstrukci demokracie z přelomu 19. a 20. st. určité síly ve století 21. totálně tunelují. Z čehož plyne nutnost změny. Podobně to vnímám s patriarchátem. Společnost na něm postavená byla sice pevná, ale k ženám nepřátelská. A nyní vykazuje patologické rysy. Proč nezkusit opačný pól. Matriarcháty se jeví jako stabilnější a mírotvornější (jak uvnitř, tak směrem ven, k sousedům). ALE. (Předesílám, že nejsem znalcem feminismu, proto svou otázku směřuji na Vás.) Mají současné feministky vůbec nějakou představu o tom, jak by měla být ta "jejich" společnost strukturovaná? Nejsou současné feministky jen modifikovanou verzí anarchismu?

Bez řádu nelze systém tvořit. Je si toho současný feminismus vůbec vědom? S pozdravem R. Z.

0/0
4.3.2018 21:09

I. Patta 677

Re: Feministky a "feministky".

Dobrá otázka. Podle mého jde o čistou formu nenávisti a ta zaslepuje. Před deseti lety, když jsem se feminismem zabýval při optimalizaci průběžně financovaných sociálních systémů, uzavřel jsem svoji studii o feminismu následujícím odstavcem: Feminismus dneška a jeho prostředky (zničení rodiny, antikoncepce, interrupce, sterilizace) dnes stárnoucí a vymírající křesťanský svět vehementně nabízí třetímu a islámskému světu. Bez úspěchu. Proč by také třetí svět a islám měl akceptovat sebevraždu, mají-li dostat za dědictví zemi z níž dobrovolně, respektive z rozhodnutí našich žen odcházíme? Islám prostřednictvím jednoho ze svých mluvčích potvrdil, že již v této věci má dávno jasno, když deklaroval: Dobudeme Evropu přes vagíny našich žen (M. K.). A já mohu dodat to, co mluvčí nevyslovil: Staré feministky zničíme a mladé přimějeme rodit.

0/0
5.3.2018 0:43
Foto

Rossi 5332348119414

Re: Feministky a "feministky".

Děkuji za odpověď. Když Váš text rozfázuji, tak mi vznikne několik navazujících bodů:

1) Muslimové se poučili z poválečné politiky USA: "Jak kolonizovat cizí země bez armády a importu státního aparátu!". USA to dělají přes dolar, korupci, tajné služby a média; muslimský svět přes svoji natalitu.

2) Am. plutokratům destrukce Evropy vyhovuje. Nejdříve zaseli bez-systémový multikulturalismus; nyní, když je mentální půda v Evropě sterilní, přichází ideově "zahuštěný" islám.

3) Jistou afinitu s "multikulti" mají anarchisté i feministky (díky podobnosti hodnot). Podle mého soudu to znamená, že anarchismus, feminismus (včetně např. hipsterů) funguje vlastně jako pátá kolona plutokratů...(aniž jsou si toho tihle "volnomyšlenkáři" vůbec vědomi).

0/0
6.3.2018 16:21