Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Hledání spravedlnosti je omezováno penězi

„Musíme bojovat s formálním cynismem při výkonu práva, musíme zjednodušovat proces, myslet stále na legitimitu soudního rozhodování, ale netvařme se, že právo v naší zemi funguje nějak strašně špatně,“ praví nadějeplně v rozhovoru ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Bolesti justice

.... 60 dalších spisů. A to jsem vůbec nemluvila o takzvané plenární agendě, tedy každý týden asi dvě rozhodnutí, která se přijímají v plénu, zpravidla rušení zákonů a vyhlášek.

0/0
17.5.2015 9:25

Bolesti justice

Názorů paní soudkyně si velmi vážím, i jejího respektu k E. Wagnerové. Platí i to, že kauzy primitivů typu lahůdkář Rittig, ožralý pingl Janoušek či energetický šíbr Novák jsou sice mediálně zajímavé, ale běžného života se tito vetešníci netýkají. Co je skutečný problém je ..."Je v tomto smyslu soudní proces u nás dostupnou záležitostí, nebo se stává výsadou?

ŠIMÁČKOVÁ: Touto otázkou směřujete k tomu, co možná v naší zemi pociťuji jako jeden z největších deficitů. Podle mne je největší chyba našeho právního systému mimořádně špatná organizace právní pomoci nemajetným...."

=> A další skutečný problém je ..."Soudce musí měsíčně rozhodnout tolik případů a za takových podmínek, že se to vlastně nedá stihnout. Já například na Ústavním soudě musím měsíčně připravit k rozhodnutí asi 30 případů, abych nedostala více případů, než kolik jich ukončím. A abych poskytovala spravedlnost v reálném čase. Vedle toho musím nastudovat i všechny spisy a rozhodnutí ostatních kolegů ze senátu, tedy asi 60 d

0/0
17.5.2015 9:23

V. Kříž 191

je veliká škoda....

.... že vyjádřit se k justici a jejímu stavu dostávají pouze příslušníci této profese. a nejen zde a nejen této - lékaři, politici atd. atd. jsou jistě i dobří soudci, rád bych ale četl názory na advokáty třeba od těch, kterým ožralý zfetovaný zmetek zabije autem dceru a advokát prohlásí, že mohla uskočit a požaduje podmínku. mne by třeba zajímalo - a paní soudkyně by mi jistě fundovaně odpověděla - jak je možné, že exsenátor Novák vezme úplatek, dostane směšné 4 roky, po půlce je propuštěn a několikrát zhodnocené peníze mu soud ponechá, dtto Kottovi. a nikoho to neštve a ti, které to štve, s tím nic nemohou dělat. já mám např. na stav justice zcela jiný názor než paní ústavní soudkyně, možná z výšky a vznešenosti svého postavení má pocit jako měl kdysi pan Klaus: je to pod její rozlišovací schopnost.

0/0
17.5.2015 7:01

Lidé s právním vzděláním

jsou dle mého názoru banda, která má spravedlnost na 'háku'. Příkladů z praxe je pro to více než dostatek.

0/0
16.5.2015 22:42