Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Írán mění kurz, podporuje porodnost

„Až dnešní mladí zestárnou, bude na řešení problémů naší společnosti pozdě,“ prohlásil před časem ajatolláh Chámeneí. Írán desítky let patřil – zdánlivě paradoxně – k zemím s nízkou porodností a liberálním přístupem k antikoncepci. Nyní Teherán vytyčil nový cíl: zdvojnásobit populaci země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Když nás chtějí porazit dělohami svých

žen tak těžko mohou rozšiřovat antikoncepci. Víte někdo co proti tomu můžeme světu nabídnout my, když u nás ženy moc rodit nechtějí????? Pokud jim nechceme podlehnout my s málo dětmi , tak bychom ke vzdělání našich dětí museli přistupovat o hodně zodpovědněji. A ne nechat je učit špatně placenými a tomu odpovídajícími učiteli !!!!!!!

0/0
20.8.2014 9:00
Foto

V.Hricák

Pane Cermane,

nemyslím si,že kvalita je vždy nutně podřízena tokem peněz.Dokonce jsem přesvědčený,že od určitého bodu může mít přebytek peněz i opačný efekt.Podívejte se např. na politiku.Vzhledem k možnostem naší ekonomiky máme poslance placené velmi dobře.A podívejte se na jejich kvalitu.To samé lze říct i o soudcích,policistech,doktorech,...

Pokud nebude nastavený nějaký systém,který by dokázal finančně motivovat pouze ty nejlepší,tak se nikdy nedočkáme zlepšení stavu.Plošné zvyšování platů nikam nevede.Ani ve školství,ani v jiném oboru.

Za starého Rakouska Uherska stát také nerozmazloval své zaměstnance vysokými platy.Pokud chtěl někdo větší výplatu,spíš k ní přišel v soukromém sektoru.Stát nabízel větší jistotu a společenskou prestiž.Většinou ovšem vykoupenou nižším příjmem.U nás je to naopak.Právě státní sektor výrazně přispívá k tabulkově vysoké průměrné mzdě,které v soukromém sektoru nedosahuje 60% zaměstnanců.

0/0
24.8.2014 6:16

Pane Hricáku díky, motivace jako taková

je klíčem k úspěchu v jakékoli kolektivní činnosti. Motivace je na rozhraní vědy , umění a esoteriky /šamanství/. Kdo dokáže motivovat lidi ovládá je. Historické postavy Alexandr Veliký, Tutanchamon, Caesar, Karel IV, Napoleon Hitler, sportovci. Odměňování je jednou ze součástí motivace. Několikrát jsem vyzýval pana Houdu a další novináře, aby o tom napsali spolu s nějakým odborníkem článek. Výsledek mlčení. U nás se to po Klausově trhové pseudoteorii "prý" nechává na trhu. Hodnota výše platu je prý soukromé " tabu" . Současný systém samozřejmě vyhovuje politikům a je jimi uměle udržován, protože pomáhá udržet sociální "pseudosmír" . Bohužel jednou se to všechno vymstí, společnost je jako materiál v tahové zkoušce , jestli jste to někdy viděl. Dobře víte, že v druhé polovině 80 let se o tom vedla společenská diskuze. V současné době je klid před bouří. Mraky se ale kupí.

0/0
24.8.2014 8:38