Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Itálie potřebuje reformy, ne paralelní měny

Mnozí ekonomové Itálii před tím, aby vydávala takzvané mini-BOTy, varují. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Co soudíte o tom, že Itálie bude vydávat mini-BOTy?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

13. 6. 2019 15:30

Toto je nejblbější článek který jsem četl za posledních 10 let. To, že lidovky nemají Itálii v lásce je evidentní už dlouho, ale takový pomluvy jsou vskutku hodně přes čáru. Pošlu tento článek italské vládě ať se mrkne jak o ní země, která ještě před několika málo lety patřila ekonomiku k třetímu světu a kde je stále průměrný plat pod 800 euro, a kde nestojí ani kilometr rychlo železnic, a kde jsou dálnice jako měla Itálie po válce (a možná ani to ne) a kde kdyby bylo miliardových dotací z EU, tak by tam nebylo nic, tak to opravdu síla. Ať s na to podívají.

0 0
možnosti

14. 6. 2019 15:30
Re:

Pošlete si to kam chcete. Jiná věc je, jestli je to pravda. Odvolávat se minulost, je stejně zbytečné, jako když bychom argumentovali naši předválečnou vyspělostí. Ta ekonomická síla Československa ještě fungovala krátce po válce, což bylo patrné zejména v Itálii, Rakousku a Německu. Jenže pak nás doběhl komunizmus a vše šlo do háje. Že dnes jsme na tom makroekonomicky lépe než Itálie, je sice věc relativní, nicméně ve vztahu k ostatním ekonomickým parametrům to vychází. Je nesporný fakt, že průměrný Ital se nijak dobře nemá a mzdy jsou tam s ohledem na ceny dost mizerné. Češi a Slováci měli tu kliku, že naskočili na vlnu prosperity v Německu. To jim sice nemohlo přinést srovnatelné platy, ale ekonomiku to stabilizovala. Až teď, v poslední době, životní úroveň stoupá. Pro nás je ovšem důležité, abychom nedělali podobné chyby jako italští politici. Žádný sociální stát, žádný chaotický příliv emigrantů, žádná nesmyslná zelená ideologie. Tlak na technické vzdělání a rozvoj malých firem,

0 0
možnosti