Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jak překrucováním historie hnědne Evropa

Letos v září europoslanci odhlasovali Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, v němž se tvrdí, že pouze německo-sovětská smlouva o neútočení z 23. srpna 1939 (pakt Molotov-Ribbentrop) připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války. Tato manipulace s interpretací dějin Jana Schneidera podnítila k napsání článku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ono to bylo trochu komplikovanejsi. Kdyz jsem tu vetu o Mnichovu dohledal (opravdu jsem si nevsiml, ze z finalni verze dokumentu vypadla, mea maxima culpa), tak jsem napsal email primo Janu Schneiderovi. V klidu, bez verejneho obvinovani, soukrome, abych to vyjasnil. On mi odpovedel, ze rezoluci peclive cetl, ze mam pravdu (sic!), ze tam zminka o Mnichovu je, ale on s tou formulaci nesouhlasi, a jakoby tam ani nebyla, a ze je to totalitni svar, a ze nic na svem textu menit nebude. No proste, poslal me do haje. A to zase dopalilo me, protoze mi to prislo jako primocara lez. A teprve pak jsem to napsal na diskusi, bez dalsiho overovani detailu. Opravdu me nenapadlo, ze se v tu chvili oba ve svych emailech mylime a Mnichov tam neni.

Takze, abych to shrnul. Musim se omluvit Janu Schneiderovi, protoze jsem zamenil navrh a finalni verzi rezoluce. A taky bych mel podekovat vam, ze jste tomu venoval cas a vse vyjasnil. Dale musim konstatovat, ze je velmi podivne a pro me neprijatelne, ze se v te rezolu

0 0
možnosti
Foto

Kde v té rezoluci Orlita něco takového čte?

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_CS.pdf

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0021_EN.pdf

Já tam čtu "whereas 80 years ago on 23 August 1939, the communist Soviet Union and Nazi Germany signed a Treaty of Non-Aggression, known as the Molotov-Ribbentrop Pact, and its secret protocols, dividing Europe and the territories of independent states between the two totalitarian regimes and grouping them into spheres of interest, which paved the way for the outbreak of the Second World War;"

O Mnichovu ani slovo.

0 0
možnosti

Bral jsem to odtud:

http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0098_EN.html

Pokud to panove poslanci na posledni chvili vyskrtli, pak se pochopitelne omlouvam se panu Schneiderovi.

0 0
možnosti

Od Plastiků k agentovi zločinné organizace KGB Putinovi.

0 0
možnosti

Je to těžké. Pobaltské národy tak trpěly pod ruským imperialismem a pozdějším bolševismem, že jim nemůžeme mít za zlé, když se proti ruskému čertu spojily s německým ďáblem. On ten ďábel byl ze začátku dobře maskovaný.

0 0
možnosti

Dobře maskovaný? Můj boj ještě nevyšel?

Ostatně to, co se dnes vykládá "dost málo" odpovídá tomu, co se tenkrát stalo. Kdyby totiž "pobaltské národy trpěly pod ruským imperialismem", tak by nemohlo dojít k spontánnímu připojení k SSSR a zaregistrování smluv ve SN. A o "bolševickém útlaku" nejlépe hovoří prudký pokles obyvatelstva za sovětské doby...

0 0
možnosti

Ackoliv pan Schneider ve svem textu tvrdi opak ("o zrádné Mnichovské dohodě ani slovo"), jim kritizovana rezoluce Evropskeho parlamentu Mnichov explicitne zminuje. Jan Schneider tak umyslne mate ctenare Ceske pozice. Na pozadani urcite rad ctenarum vysvetli, ze on nelze, on jen "jinak interpretuje" text.

Konkretne v rezoluci stoji toto:

"whereas the West’s desire to appease totalitarian regimes meant that decisions were taken without consulting the countries of Central and Eastern Europe, as was the case in Locarno and Munich, which demonstrated the weakness of the West in the face of these regimes; whereas this paved the way for the Ribbentrop-Molotov Pact, which in turn led to the outbreak of the Second World War".

0 0
možnosti

Jste gauner nebo hlupák? Jinak nelze položit otázku. Protože to, co jste napsal je vykrucování Západu z gauneřin a vůbec není reflexí toho, co provedl - jen zase shazuje vinu na jakéhosi viníka zvaného "pakt R.-M."

0 0
možnosti

Již jsem zde zmínil otevřené lhaní pana Schneidera - dělá to standardně, proto je třeba u jeho článků ověřovat každou větu. Holt když ústa Kremlu nemají fakta, tak si je prostě vyrobí - a pan Léko si filozoficky odůvodní publikaci lží.

Ovšem můžeme pokračovat, ocituji "Polsko je přitom jediným evropským státem, který dosud nepřijal zákon na odškodnění těch, kteří přišli o svůj majetek za druhé světové války." Hm, co se vracelo u nás a o jaký zákon vlastně jde? Dohledávejte, milí putihujeři, Váš oblíbenec Schneider do detailů zabrušovat nebude, má důvod. Něco najdete, ale je to naformulováno tak, aby se vlastně moc vracet nemuselo ... a ani to málo se nebere vážně, viz obrazy židovského podnikatel Richarda Blocha z Hartmanic. Takže podle bumážky Polsko skutečně takový zákon nemá, ale reálně je na tom podobně jako česko. A mimochodem, i v Polsku je možné židovský majetek získat - individuální žalobou u soudu. Soudí se i potomci pana Blocha u nás ... nepodařil se mi dohledat výsledek soudního

0 0
možnosti

... nepodařil se mi dohledat výsledek soudního sporu (a nebudu si ho Schneiderovsky vymýšlet), je tedy reálná situace tak moc rozdílná od Polska?

A co na vracení majetku ze strany SSSR třeba židům v pobaltských zemách? Tam je to jednoduché, židi byli bohatší, takže je okupační Rudá armáda okradla ještě před příchodem nacistů ... takže nebylo potřeba nic vracet. Podle pana Schneidera to tedy dokazuje, že Rusko nemůže hnědnout. Salut!

No a na závěr už jen obligátní pan A.B.Bartoš ... nad Polskem se ústa ústa Kremlu pohorší, že tam vyšel návod na rozpoznání žida. Ale v Česku jsme dál, máme připravene seznamy (nejen) židů! A jejich autor je opěvován jedním prezidentem jako kongeniální a druhý (lidem volený) ho rovnou zve na hrad a jeho lži používá ve volební kampani! Polská verze kojzara Schneidera by z toho z placu vyrobila článek o hnědnutí Česka. Easy!

0 0
možnosti

J96a73n 55P95a69l63e91č35e85k

29. 12. 2019 16:45

Pro každý národ 2ww začala a skončila jinak a to bez ohledu na k tom přilepené svátky a význačné dny. Pro Čechy začala 2ww mnichovskou zradou a skončila 9. května 1945 příchodem Rudé armády do Prahy.

PS. Autorovi dík, že historii nevidí tak zjednodušeně jako EU. Má můj souhlas.

0 0
možnosti

EU jsme také my, občané České republiky, a je jen slabostí vlády, že se nedokáže se škůdci země (cizími agenty), kteří v mediích vyvíjejí proti nám nepřátelskou činnost, vyrovnat podle zásluh.

0 0
možnosti

Díky pane Schneidere! Na tak malém prostoru výtečně vysvětleno. Postižené husy musí stále kejhat, nedejte se.R^

0 0
možnosti

Ať pan Schneider nepolevuje a lže dál :-))

0 0
možnosti

J92i54r26k78a 66N59o35v73ý

29. 12. 2019 11:40

Článek je příliš dlouhá, nečetl jsem vše. Jen vím, že v něm je to, co bych napsal i já, což jsou pravidelné pochody na podporu SS jednotek v Lotyšsku, což zřejmě EU vůbec nevadí. Nevadí ani stálé vyplácení doživotních rent bývalým členům SS a jejich vdovám. A už vůbec nevadilo slavnostní odhalení sochy Marxe (darované komunistickou Čínou) předsedou Evropské komise, Junckerem.

Ovšem jak jste si jistě všimli v mnoha diskuzích, jakmile napíšete nějakou kritiku EU, tak je z vás okamžitě rusofil a vaši spoluiobčané by vás nejraději do Ruska hned poslali, protože kritika EU je prostě netolerovaná.

Tak takto to máme s "leberální demokracií", kterou se ohánějí ti, kteří by nejraději svým názorovým odpůrcům zakroutili krkem nebo je jinak umlčeli ;-(

0 0
možnosti

Je to zcela prosté, milý Watsone. Bolševici byli pro Lotyšce strašný nepřítel. Němci toho nepřítele hnali sviňským krokem. Proto ty sympatie k Němcům.

0 0
možnosti

I66v85a97n 62P40o56l68á25k

29. 12. 2019 9:25

Pan Schneider rozhodně popisuje WW2 lépe než většina současných komentátorů. Ale přístup problému, tak trochu, jenom přes holokaust je přeci jen trochu zavádějící. Podle mne šlo o boj demokracie proti totalitám. Bohužel výsledek byl patem, protože v boji proti Hitlerově totatlitě se západ musel spojit se Stalinovou totalitou.

Promiňte mi jistý disentní názor: Boj proti židům si Hitler vymyslel jako zástěrku pro zblblý lid, aby zakryl, že chce jenom zavést svoji totalitu, na místo demokracie. Ale o tomto aspektu se samozřejmě v EU nemluví vůbec a běda, kdyby někdo začal.

0 0
možnosti