Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak „vyhodit“ víc než 6,6 milionu korun? Zeptejte se v Praze 7!

  13:51

Téměř dva roky městská část prováděla průzkum trhu, v němž se snažila najít budovu, do níž se v roce 2015 přesune tamní radnice. Zbytečně.

Na „sedmičce“ umějí hospodařit! Téměř dva roky tato městská část Prahy prováděla průzkum trhu, v němž se snažila najít budovu, do níž se v roce 2015 přesune tamní radnice. Úsilí skončilo fiaskem. V místním referendu totiž většina účastníků odmítla dosavadní způsob výběru administrativní budovy, který nejvíc ze všeho připomínal panoptikum.

Připomeňme, že po zrušení akce s názvem „průzkum trhu“ volala opozice v Praze 7 od samého počátku. Jenže koalice složená z ODS a ČSSD měla opačný názor (ČESKÁ POZICE situaci v Praze 7 sleduje průběžně).

„Všechny výdaje vznikly na základě požadavku Pracovní skupiny a usnesení rady městské části“Na kolik městskou část průzkum trhu, který z dnešního pohledu můžeme hodnotit jako naprosto zbytečný, vyšel? Konečný účet zní: 6 613 795 korun. V této částce jsou zahrnuty poradenské služby a právní, technické, finanční a ostatní záležitosti. Které konkrétní firmy se na průzkumu trhu podílely a kolik inkasovaly, se ve stručné bilanci Prahy 7 zveřejněné na internetu nedočteme.

Již dříve ČESKÁ POZICE informovala, na právním poradenství pro městskou část se podílela advokátní kancelář Jansta Kostka. Po téměř roce poté, co byla zveřejněna výzva k podání nabídek na prodej administrativních budov, ji Praha 7 požádala o stanovisko, zda samotná výzva byla po právní stránce v pořádku.

Během průzkumu využívala městská část také služeb společnosti Cautor Consulting. Ve smlouvě, kterou podepsal Cautor Consulting s Prahou 7, je předmět díla určen následovně: příprava dokumentace s návrhem postupu pro předložení finální cenové nabídky, jednání se zadavatelem, komunikace s uchazeči, návrh struktury transakce a zpracování shrnující zprávy pro finální výběr.

V pondělí 18. února bude zastupitelstvo městské části jednat mimo jiné o „informacích o činnosti Pracovní skupiny za účelem posouzení všech došlých nabídek k dořešení stávající prostorové situace Úřadu městské části Prahy 7“. V důvodové zprávě, která je k informacím přiložena, se konstatuje, že „všechny výdaje vznikly na základě požadavku Pracovní skupiny a usnesení rady městské části“. V sedmičlenné radě má pět zástupců ODS, dva pak ČSSD. Kolik asi městské části na zbytečnou investici přispějí ze svého radní v čele se starostou Markem Ječménkem (ODS)?

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!