Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jak vyřešit údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše

Právníci Evropské komise v interním dokumentu vytyčují tři možná řešení údajného střetů zájmů premiéra Babiše. On i jeho rodina zpřetrhají vazby s holdingem, respektive svěřenskými fondy. Vymaní se z politického postavení. Střet zájmů odpadne, protože Agrofert nebude čerpat žádné peníze ze strukturálních ani investičních fondů unie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

11. 12. 2018 10:52
Tohle mi připomíná z minulosti p. Řebíčka

jako ministra dopravy a jeho podnikání. Nebo p. Schwarzenberga a jeho podnikání i když byl ministrem.Podrobnosti lze dohledat.

0 0
možnosti

10. 12. 2018 21:41
AMNESTII OD zEMANA

dost bolo BABISA

0 0
možnosti

10. 12. 2018 19:24
RE

Ponekud absurdni uvazovani byrokratickych molochu. Ve fuinale to ma v rukou volic. Staci pouze to, aby se o tech vecech vedelo, kdo co vlastni, kolik cerpa a proc. Pokud je to kriminalni cinnost, necht jedna policie. Pokud nekdo cerpa proste proto, ze v tom podnika a splnuje podminky, necht cerpa. Volic se rozhodne sam, zda mu to vadi nebo ne. neni nic horsiho, nez papirove politici s holymi z...dky. K cemu je to dobre?

0 0
možnosti

E60v81a 12D45u72d74k77o27v10á

11. 12. 2018 18:27
Re: O tom to přesně je! Jenomže to by nesměl

být nekonečný zástup nedoceněných, chudých, závistivých, nepřejících a hlavně zakomplexovaných politiků a byrokratů, kteří si potřebují vlastní důležitost dokazovat znepříjemňováním života tu úspěšným ( střetem zájmů, ...) a tu tuctovým (zákazy, příkazy, pokutami za porušení příkazu, ...). Co takhle Jean-Claude Juncker a střet zájmů? Kdyby se mi náhodou chtělo, našla bych stovku důvodů, proč právě on je podle mého názoru ve střetu zájmů! A podle vzoru českých europoslanců to napráskat do Bruselu, tak mají tamní právníci odhaduji 2 roky co dělat, než zjistí, jestli ano či ne. Až se u Andreje Babiše vyřeší střet zájmů, najdeme na něj něco jiného - ještě se neřešily jeho jeho vázanky, takže hurá na ně ...

0 0
možnosti
V celém pojetí tzv. střetu zájmů

o kterém tak zaujatě autorka píše, lítá jeden závažný rozpor. Jak má v rámci své profese premiéra pan Babiš přestat usilovat o prosperitu státu, t.j. i všech firem ? To má, aby vyhověl různým Bartošům, pracovat na prosperitě jen některých firem? Tedy kvůli tomu, že má premiér ve svěřneckém fondu nějaké firmy sabotovat prosperitu státu? Není snaha Bartoše a Vondráčka snaha útočit na Babiše vlastně snaha o zlikvidování velké evropské firmy a dosáhnout ztráty desítky tisíc pracovních míst? Taky se naskýtá podezření, že všechny ataky jsou živeny ze strany konkurence Agrofertu.

0 0
možnosti

11. 12. 2018 0:48
Re: V celém pojetí tzv. střetu zájmů

Nejsem si vůbec jistý, že prosperita státu a prosperita konkrétních firem jedno jsou. Tuplem to platí u dotací, kdy firmy samozřejmě mohou mít eminentní zájem na čerpání nejrůznějších forem dotací, přitom v nejlepšim zájmu státu a jeho občanů by bylo dotace minimalizovat, když už je asi nereálné úplně je zrušit. Obávám se, že toto je ovšem mimo představivost majitele firmy jako je Agrofert (a pravděpodobně i nemalé části jeho voličů).

Panu Oettingerovi a jeho podřízeným bych ovšem nepodsouval nějaké ušlechtilé či libertariánské pohnutky - dobře vědí, že cílem dotací je nikoliv v poslední řadě odměňovat část domorodých "elit" za jejich loajalitu k Bruselu, přitom ovšem nezapomínat, že v konečném důsledku maji z dotací profitovat hlavně západní firmy a jejich dcery. Premiér Babiš sice markýroval snahu být "dobrým Evropanem", ale soudruzi v Bruselu nejsou včerejší a rohlíkem se opít nedali.

0 0
možnosti

10. 12. 2018 16:39
evropský lex Babiš ?

Autorka záležitost pěkně vysvětlila. Nicméně se snad shodneme, že je proti smyslu práva jako takového, aby bylo zaměřeno na jedinou osobu. Podivme se tedy po vládních politicích unijních států obdobným způsobem jak autorka vysvětluje případ pana Babiše, není přeci jediným bohatým podnikatelem. A dále - jaké je pojetí "rodiny" v tomto případě ? Zahrnuje příbuzné do jakého kolene ? Zahrnuje i milenky politiků a jejich podnikání ?

Proč by nemělo zahrnovat blízké přátele politiků, kteří jsou schopni jim po ukončení jejich politické kariéry vrátit pomoc při získávání dotací ? A to nechci být tak ošklivý, abych rozvíjel, samozřejmě jen teoretickou možnost, že si miliardáři "pasou" své politiky ve svém zájmu, při čemž plné obálky jsou historickým přežitkem. Za slovo miliardář si dosaďme i korporaci, banku apod.

0 0
možnosti