Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Jásot nad ruským plynem Ukrajině je předčasný

Rusko se sice dohodlo s Ukrajinou a EU na obnově dodávek suroviny, ale podle českého velvyslance pro energetickou bezpečnost Václava Bartušky dostatečné záruky neexistují. Klíčové mimo jiné bude, zda se podaří udržet příměří na východní Ukrajině.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

takže jakékoli úvahy o tom co bude nebo nebude jsou předčasné.

EU sledovala proces s Timošenkovou i její věznění, aniž shledala jakékoli pochybení .

Usvědčená a plnoprávně odsouzená kriminálnice a jí podobní znovu uchvátili moc na Ukraině a teď přemýšlejí, jak vůbec zdůvodnit veřejnosti EU, že se s nimi budou muset představitelé EU bavit a daňoví poplatníci budou muset posílat svoje daně usvědčeným zlodějům.

Proč o tom nic nepíšete, pane Žižko?

0/0
6.11.2014 17:53

J. Poděbradský

Re: Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

V Kyjevě ještě nestihli přepdat všechny volební lístky!!!

0/0
6.11.2014 18:29
Foto

V.Hricák

Re: Protože ten,kdo bude muset ukrajinské dluhy zaplatit,

jsme my,daňoví poplatníci.Rád bych se pletl,ale vidím to asi takto.Rusům budeme muset za Ukrajinu peníze sami a přímo,protože jinak by je ukrajinci rozkradli.Peníze budou prezentovány,jako půjčka,splacená penězi za privatizaci státního majetku Ukrajiny.Jak taková privatizace probíhá si ještě dobře pamatujeme.A pakovat se na tom budou různé šedé eminence.Ať už ukrajinské,nebo evropské.To bude naše cena za ruský plyn.A pokud míní západ myšlenku na přijetí Ukrajiny do EU vážně,je na stole vážná otázka samotné existence EU.

0/0
7.11.2014 6:21

Re: Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

Pokud tím pochybením není to, že byla odsouzena za podpis smlouvy o předražených dodávkách plynu Ruskem v době, kdy miliony Ukrajinců i Evropanů mrzly a v Bulharsku zimou umírali lidé. Tu smlouvu jí Rusko vnutilo a neměla jinou možnost! Takže to bylo účelové likvidační obvinění a odsouzení a a průběh věznění, bez možnosti léčby s tím, že ji zřejmě několikrát zmlátili, nebyl rovněž právě "aniž shledala jakékoli pochybení ", jak píšete. ANO LHÁT SI DO KAPSI A ZAVÍRAT OČI PŘED VŠEOBECNĚ ZNÁMÝMI FAKTY JE MOŽNÉ, JAK TO DĚLÁTE VY. OTÁZKOU JE, K ČEMU JE TO DOBRÉ?!

0/0
7.11.2014 8:42
Foto

Tatana

Re: Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

Možná, že máte pravdu, ale v tom případě měla Timošenková využt německou oficiální nabídku a odejet se léčit do Německa. Ona ji odmítla.

Pokud vím, tak ji ve vězení navštívili němečtí lékaři a nenašli žádné stopy cizího zavinění.

Tato, původně komsomolka, je velice nadaná herečka, což potvrzuje i německý bankéř, kterému líčila chudobu místního obyvatelstva a na prstě měla briliantový prsten, jehož hodnota ja vyšší, než šperky, které si může dovolit on koupit manželce.

Ostatně o  prolhanosti této rodiny svědčí i skandál jejího manžela, který tvrdil, že má v Česku politický azyl, Schwarzenberg to v TV dementoval. V České republice Timošenkovi bakoupili nemovitosti.

0/0
7.11.2014 9:52

J. Křivan

Re: Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

Pane Gabrieli, můžete nám vysvětli, jak se těžce nemocná Timošenková po propuštění zázračně během několika dní zázračně vyléčila? Voliči zrovna v jejím případě měli šťastnou ruku.

PS Její propuštění z vězení de jure jen opětovně potvrdilo, že smlouvy o kterých Vy píšete byly legální.

0/0
7.11.2014 10:04

Moc hezky otáčíte, pane Gabrieli starší...

V lednu 2009 přestalo Rusko dofávat plyn Utrajině, protože Ukrajina neobjednala ani litr plynu. Protože ovšem Ukrajina dále odebírala - už cizí plyn - Rusko snížilo dodávky vždy o už ukradené množství - a Ukrajina kradla dál, až na nulu. Když se pak kohouty uzavřely, ukradla Ukrajina ještě technologický plyn z trubek, což se ukázalo po první dohodě, kdy Rusko plyn pustilo - a ono nic! Na ukrajinské straně zůstaly kohouty uzavřené. Ukrajina pak drze požadovala, aby Rusko tento plyn dodalo zdarma.

Mimochodem - tato operace byla děsivě nezodpovědná a jen s obrovským štěstím neskončila katastrofou. Prudce měnit tlak v potrubí, nota bene tak starém, jako jsou ta ukrajinská, je velice nebezpečné.

Vina byla jednoznačně na Ukrajině, i když spíše na Juščenkovi než Tymošenové.

Bulharům (a Rumunům, Moldavanům Podněstřanům, Makedoncům, částečně Maďarům) hrozí umrznutí až teď - Ukrajina přes slib, který dala EU a který Barroso velkohubě označoval za své vítězství, nezplatila opět ani litr, tedy jí nezb

0/0
7.11.2014 10:36

Re: Moc hezky otáčíte, pane Gabrieli starší...

nezbývá než opět krást ze zásobníků tranzitní - tedy cizí - plyn. Protože nemá dost tranzitního plynu, není schopna tranzitovat ho do Evropy - to je zřejmé. takže EU má problém - Ukrajina slibuje, ale lže. A krade...

Doufejme, že tentokrát nevyčerpá technologický plyn (cca třetinu z becelých 16 milard m3, které tam jsou) ze zásobníků - to by si je totiž oddělala a způsobila by Evropě problém i v dalších letech. Snad nebudou až takoví blbci...

0/0
7.11.2014 10:49

J. Poděbradský

Re: Výsledky ukrainských voleb nejsou zveřejněny,

mate podklady o predrazene zakazce na plyn? Jinak je to jen blabol!§ Protoze zadna predrazena zakazka neexistuje

0/0
7.11.2014 13:10

Lžete, pane Žižko, i o přerušení dodávek Slovensku a Polsku.

Kdyby jim Gazprom přerušil dodávky - na to jsou ve smlouvách mastné sankce. Už se některý ze jmenovaných odběratelů přihlásil o penále? Ne? Nepřijde vám to divné, pane Žižko? Opravdu vám nedocvakne?

Že by měl Zeman o českých novinářích pravdu?

Divné to není - Gazprom totiž nic nepřerušil, Gazprom dodává stále a spolehlivě. Jenže Slovensku a Polsku - kvůli reverzu dodávek na Ukrajinu - pochopitelně dříve nasmlouvané objemy nestačily a obě země žádaly o navýšení dodávek - a toto navýšení Gazprom splnil jen zčásti. Tedy dodal vice, než mu ukládají smlouvy - ale méně, než chlubiči cizím peřím požadovali, aby se mohli tvářit jako zachránci Ukrajiny před ruským plynem. Omezené navýšení odůvodnil Gazprom - aniž by musel, není povinen skákat jak Polsko nebo Slovensko píská - potřebou naplnit své zásobníky plynu tak, aby mohl dodávat na ukrajinskou hranici požadované zimní množství. Pochopitelně se kryje, aby omezení tranzitu nepadlo na něj - on své závazky plní. Neplní - a plnit už ani nemůže -

0/0
5.11.2014 19:07

Lžete, pane Žižko, i o přerušení dodávek Slovensku a Polsku.

Ukrajina. Sama se do této situace vmanévrovala pod laskavým dohledem EU.

Další vaše lež - jednání nikdy nezkrachovala na garancích. Gazprom na nějaké garance od tak mimořádně nespolehlivého zákazníka, jako je Ukrajina, nota bene pomajdanská Ukrajina, kašle. Žádá peníze na dřevo.

Nejdřív začít splácet dluh a pak objednat - a předplatit! - dodávky plynu. Nebude platba předem - nebudou dodávky. Ukrajina je prostě věčný dlužník a zloděj, Gazprom jí nevěří a nedá jí možnost nadále krást a zvyšovat dluh.

0/0
5.11.2014 19:13

Pane Zižko - vykládáte nesmysly.

Především Ukrajině nikdo cenu za plyn nikam "nevyhnal" - Ukrajina měla platit dohodnutých 485 USD/1000m3.

Janukovyč docílil dvou slev - na velmi píjemno cenu 285 USD/1000m3 - ovšem obě slevy platily za jistých podmínek, jednou z nich bylo včasné placení. Vždy do 7. každého měsíce měla Ukrajina uhradit plyn za minulý měsíc. Za Janukovyče Ukrajina platila - ne vždy přesně k datu, ne vždy přesně celou částku, ale celkově platila tak, že nenarušovala podmínky.

Po svržení Janukovyče přestala majdanská vláda platit vůbec - a tak za tři měsíce neplacení ztratila nárok na jednu slevu, krátce na to na druhou a začátkem května i na platby zpětně, tedy úvěrování Gazpromem. Gazprom cenu zvedal - Ukrajina neplatila dá - na Putinovu žádost odložil přechod na platby předem nejdřív o měsíc, pak o týden, pak o 5 dnů - nakonec do pondělka. Ukrajina neplatila - a Gazprom po čtvrtém varování přivřel kohouty.

Současnou cenu - tedy původní se slevou navrhoval Gazprom od května-června a Yats ji odmítl. Stejně ja

0/0
5.11.2014 18:48
Foto

Tatana

Re: Pane Zižko - vykládáte nesmysly.

Pane Žižko, proč jste "zapomněl" na ruskou podmínku dodávat plyn Donbasu a Krymu?

Rusové řekli jasně, že jestli toto území nebude dostatečně zásobováno plynem podle dohody, kohout zavřou.

0/0
6.11.2014 11:00

Re: Pane Zižko - vykládáte nesmysly.

Rusové, drahá pí/sl Taťáno, kohout Ukrajině zavřeli v polovině června - a to proto, že 1) Ukrajina ani nezačala splácet dluh, jenž narostl na 5.3 miliardy USD a 2) Ukrajina objednala a zaplatila přesně 0.000nic plynu. Neobjednala, nezaplatila, nedostala.

Mimochodem - neobjednala a nezaplatila dosud, takže nedostává ani nyní. Pokud něco odebírá - krade. A to ne Rusku, ale Evropě.

Tudíž Ukrajina disponuje pouze a výhradbě cizím plynem - netuším, co mate proti jakýmkoli podmínkám.

0/0
7.11.2014 10:22
Foto

K83a11r63e60l 39V51y89š92a35t92a

Nabízí se elegantní řešení,

ať si Ukrajina najme našeho plynového "experta" Ludvíka a on jim spočítá, že vlastně žádný plyn nepotřebují. Náhradník za pana Ludvíka, pan Žižka, se už dostává do ludvíkovské kvality znalostí a vehementně se snaží předhodit čtenářům nespolehlivost a nedůvěryhodnost ruských obchodníků. A jásotu, předpokládám že na ukrajinské straně, bych se nedivil, najít hlupáka co za ně zaplatí dluh s vědomím, že půjčené peníze už nikdy neuvidí a smířil se s tím, je důvod k pořádnému výbuchu jásotu.

0/0
5.11.2014 16:30

J. Poděbradský

pane Žižko

transitni plynárenská soustava má při výstavbě automaticky v projektu kompresorove a předávací stanice . Tvrzení , že mezi Ruskem a Ukrajinou na 11 plynovodech nená žádná předávací stanice je hodno ocenění plynárenského hlupáka! Jak tedy vysvětlíte předávací stanici napč. Sudža??  Opravte článek podle skutčné situace a nedělejte ze sebe presstitutku

0/0
5.11.2014 10:55

J. Poděbradský

poznámka

Pane Žižko, až budete žvanit o přerušení dodávek plynu, tak je potřeba zjistit fakta, Gazprom stále dodával Polsku a Slovensku plyn podle smlouvy!!! Kdež to obě země porušily dohodu o zákazu reexportu plynu!

0/0
5.11.2014 10:37

J. Poděbradský

že by ??

Tanečky Jaceňuka o žalobě Naftogazu na Gazprom k arbitráži do Stockholmu

jsou jen legračním vypouštěním krycí mlhy, obvyklého to chování

neplatičů a bankrotářů. Pro arbitráž bude rozhodující to, jaká smlouva

platí. I právním laikům musí být jasné, že se ve sporu bude vycházet ze

znění smlouvy z roku 2009. Také Gazprom podal ke stockholmské arbitráži

žalobu na Naftogaz, tentokrát za nezaplacené dodávky. Ale nejen to,

Naftogaz se ve smlouvě z roku 2009 zavázal odebírat ročně 42 miliard m3.

Za neodebraný plyn může Gazprom Naftogaz penalizovat. Právní pozice

Gazpromu je tedy velmi silná. O tom však nesmějí nic vědět diváci ČT a

čtenáři českého mainstreamového tisku. Těm se již od krize v roce 2009 lživě tvrdí, že „pařát na kohoutech s plynem má Rusko“, ne Ukrajina ruku na prázdné kešeni.

0/0
5.11.2014 10:35

J. Poděbradský

zoufaly web

a jeho spravce!!

0/0
5.11.2014 10:34

J. Poděbradský

novinář a lidovky

Česká vovce se nesmí dozvědět, že mezi Gazpromem a Naftogazem platí od roku 2009 smlouva dohodnutá a sepsaná za přítomnosti Tymošenkové a Putina, podle které se Ukrajinská firma zavázala odebírat v příštích 10ti letech ročně 42 miliard m3 zemního plynu za cenu 485 USD per 1.000 m3. Z této ceny poskytovalo Rusko Ukrajině slevu 100 USD za pronájem námořních základen na Krymu, takže ve skutečnosti Gazprom účtoval Naftogazu cenu 385 USD. V prosinci 2013 uzavřeli prezidenti obou zemí Janukovič a Putin politickou dohodu, podle které Gazprom poskytl další slevu ve výši 117 USD na I. čtvrtletí 2014 s tím, že tato sleva bude prodlužována, pokud se na tom strany dohodnou, vždy na další čtvrtletí. Takže výsledná cena netto pro I. čtvrtletí 2014 byla pro ukrajinský Naftogaz 268 USD za 1.000 m3. Jenže poté, co byl kyjevskou juntou svržen prezident Janukovič, již k žádnému jednání o prodloužení slevy nedošlo a tak podle platné smlouvy z roku 2009 platí automaticky cena 385 USD

0/0
5.11.2014 10:34

J. Poděbradský

Novinář ? :-DDD

[10:30:06] Stas - veritas vos liberabit:  Český Antoušek se nesmí dozvědět, že mezi Gazpromem a Naftogazem platí od roku 2009 smlouva dohodnutá a sepsaná za přítomnosti Tymošenkové a Putina, podle které se Ukrajinská firma zavázala odebírat v příštích 10ti letech ročně 42 miliard m3 zemního plynu za cenu 485 USD per 1.000 m3. Z této ceny poskytovalo Rusko Ukrajině slevu 100 USD za pronájem námořních základen na Krymu, takže ve skutečnosti Gazprom účtoval Naftogazu cenu 385 USD. V prosinci 2013 uzavřeli prezidenti obou zemí Janukovič a Putin politickou dohodu, podle které Gazprom poskytl další slevu ve výši 117 USD na I. čtvrtletí 2014 s tím, že tato sleva bude prodlužována, pokud se na tom strany dohodnou, vždy na další čtvrtletí. Takže výsledná cena netto pro I. čtvrtletí 2014 byla pro ukrajinský Naftogaz 268 USD za 1.000 m3. Jenže poté, co byl kyjevskou juntou svržen prezident Janukovič, již k žádnému jednání o prodloužení slevy nedošlo a tak podle platné smlouvy z roku 2009 plat

0/0
5.11.2014 10:33

J. Poděbradský

novinář a pisálek

Rozdíl se pozná, že novinář si zjistí fakta!! Český Antoušek se nesmí dozvědět, že mezi Gazpromem a Naftogazem platí od roku 2009 smlouva dohodnutá a sepsaná za přítomnosti Tymošenkové a Putina, podle které se Ukrajinská firma zavázala odebírat v příštích 10ti letech ročně 42 miliard m3 zemního plynu za cenu 485 USD per 1.000 m3. Z této ceny poskytovalo Rusko Ukrajině slevu 100 USD za pronájem námořních základen na Krymu, takže ve skutečnosti Gazprom účtoval Naftogazu cenu 385 USD. V prosinci 2013 uzavřeli prezidenti obou zemí Janukovič a Putin politickou dohodu, podle které Gazprom poskytl další slevu ve výši 117 USD na I. čtvrtletí 2014 s tím, že tato sleva bude prodlužována, pokud se na tom strany dohodnou, vždy na další čtvrtletí. Takže výsledná cena netto pro I. čtvrtletí 2014 byla pro ukrajinský Naftogaz 268 USD za 1.000 m3. Jenže poté, co byl kyjevskou juntou svržen prezident Janukovič, již k žádnému jednání o prodloužení slevy nedošlo a tak podle platné smlouvy z roku 2009 plat

0/0
5.11.2014 10:32

Díky pane Poděbradský, myslím si ale

stejně že je to marné, dnešní ideoví odpůrci Ruska jsou stejně zaslepeni jako kdysi komunisté. Nevidí neslyšíj en si melou tu svoji!!!

0/0
6.11.2014 3:08

J. Poděbradský

Re: Díky pane Poděbradský, myslím si ale

diky, je potreba vzdy a vsude obhajovat pravdu, treba proti vsem!

0/0
7.11.2014 15:53