Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kardinál Duka: Církve nemohou hrát roli politických stran

Dominik kardinál Duka a prezident Miloš Zeman k sobě mají blízko. „Neznamená to ale, že budu souhlasit s každým prezidentovým krokem. Každý si občas na představitele státu zanadáváme, ale také vím, že takto nemohu vystoupit na veřejnosti,“ vysvětluje kardinál Duka v rozhovoru, proč nechce, aby emotivní prohlášení štěpila společnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Pan Duka by měl přemýšlet o tom, jak se

smířit s nekatolickou většinou obyvatel České kotliny.

Češi mají dobře vyvinutý pud sebezáchovy, snaží se problémy řešit a vyřešit. Jde to ztuha.

Přidělávat si v dané situaci další starosti s "invazijními jednotkami muslimů" nechceme, oni nechtějí být s námi a my s nimi taky ne. Kdyby je někdo donutil sem přijít, budou tady loupit a naloupené si odvezou tam, kde být chtějí.

Pan Duka by neměl odvádět pozornost od toho nejdůležitějšího pro celou společnost, "církevních restitucí".

Podle zákonů katolické církve každý řád musí mít trvale a nepřerušovaně nejméně 12 členů, je li jich méně, samovolně zaniká. Kolik řádů, které si nárokují majetek, může dokázat svou kontinuitu? Kolik fyzických osob bylo členy více řádů, "aby to klaplo", např Křižovníků s červenou hvězdou a Maltézských rytířů ?

Pane Duko, starejte se o to, co Vám přísluší. Bez placení daní , s obrovským majetkem a bez odpovídajícího zázemí věřících to půjde těžko, řádně danit katolickou církev se rozhodli i Bavoři.

0/0
15.5.2016 11:17

Re: Pan Duka by měl přemýšlet o tom, jak se

Ad Tatana: Restituce jsou již historickou událostí a dnes zajímají pouze ty, kterým do jednání mezi církví a státem nemohou a ani neumí nijak přispět!

0/0
15.5.2016 23:34
Foto

Tatana

Re: Pan Duka by měl přemýšlet o tom, jak se

Pane Venci, mýlíte se.

Ona totiž i církev má vlastní pravidla.

A ta pravidla říkají, co musí řád splňovat, aby mohl existovat. Takže když počet Maltézských rytířů klesl pod 12, podle vlastních katolických pravidel zanikl, a když zanikl řád, zaniklo i jeho právo na majetek.

Tu přispěchali Křižovníci s červenou hvězdou z druhé strany Karlova mostu a "půjčili" jim jednoho svého bratra.

Oba řády se dopustily podvodu, nemyslíte?

Když to vezmeme jeden řád za druhým, je to podvod nad podvod a chudák Josef by de divil, jak se nám katolická církev kriminalizuje.

Např. Doksany Josef zabavil jednomu řádu, dostal jej řád jiný. Na jejich pozemky se za války sypal popel zemřelých z Terezína, teď řád "pietně s úctou k zemřelým" na těch polích těží písek.

0/0
16.5.2016 9:00

Re: Pan Duka by měl přemýšlet o tom, jak se

Ad Tatana: Každý odpovídá za své činy, před Bohem i občanským soudem (pokud je obžalován). Přestupky řádů proti Božímu zákonu bych ponechal na Bohu a zůstal v klidu. Jinak je třeba, kontaktovat občanský soud a tam se domáhat nápravy (pokud se jedná o kriminální delikt a zvlášť, když se jedná o" jeden řád za druhým")..

0/0
16.5.2016 12:07

J. Křivan

Re: Pan Duka by měl přemýšlet o tom, jak se

Komunisté si také mysleli o kapitalizmu, že je už jen historickou záležitostí.

0/0
16.5.2016 9:28