Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdo byl, je a bude rasista v České republice…

Posprejovaná socha Winstona Churchilla. foto:  Michal Šula, MAFRA

Nejnovější zábavou lůzy je strhávání, poškozování a hanobení soch politiků či vojevůdců, o nichž bude možné mluvit jen jako o otrokářích a rasistech. Agresivní mutace pokroku už dorazila i do Prahy.
  10:50

Mám jednu dobrou zprávu a jednu špatnou. Dobrá je ta, že našli Leninovu matku. A špatná: je zase těhotná. Tento vtip mě napadl, když jsem viděl záběry z demonstrací a nepokojů v USA, Velké Británii, Belgii a v jiných velkoměstech vyspělého Západu. Rozzuřený dav tam pod heslem boje proti rasismu rabuje obchody, rozbíjí výlohy, zapaluje auta a mlátí nevinné lidi.

Nejnovější zábavou lůzy, která za sebou cítí jednoznačnou podporu levicových a ultraliberálních politiků a jejich mediálních dělníků, je strhávání, poškozování a hanobení soch různých politiků či vojevůdců, o nichž od této chvíle bude dovoleno mluvit jen jako o otrokářích a rasistech. Kdo bude mít na tyto osobnosti jen trochu odlišný názor, riskuje, že ve jménu tolerance může být okamžitě označen za rasistu a v nejlepším případě zlynčován jen na sociálních sítích.

Ztráta puncu levicovosti

Otázkou je, zda se vtipu o Leninově matce můžeme dnes smát. Ptám se proto, že v Gelsenkirchenu se místní levičáci chystali tomuto masovému vrahovi k jeho kulatým narozeninám (150 let) postavit velkou sochu (mimochodem koupenou v České republice). Mělo se to stát 22. dubna, tento historický okamžik (první Leninova socha na území bývalého západního Německa) nenastal díky koronavirové epidemii. Jenže z Německa přišla optimistická zpráva, socha vůdce komunistické revoluce v Rusku bude odhalena s dvouměsíčním zpožděním 20. června.

Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib by měl podat návrh na odstranění sochy rasisty a na přejmenování Churchillova náměstí po nějaké pokrokové osobnosti. Třeba po Marxovi. Nebo Leninovi. V opačném případě jeho strana ztratí punc levicovosti a progresivnosti, tudíž i podporu voličů a kolegů z vyspělého Západu.

Doufejme, že slavnostní projev nepronese nějaký křesťanskodemokratický gigant z Evropské komise (EK). Tuto divokou obavu sdílím, protože před dvěma lety při odhalení sochy Karla Marxe (duchovního otce Lenina) v západoněmeckém Trevíru hájil tohoto „filozofa“ v památném projevu tehdejší předseda řečené EK – křesťanský demokrat Jean-Claude Juncker. Asi aby si šplhl u politiků a voličů nové evropské levice.

Bohužel agresivní mutace pokroku už dorazila i do Prahy a čeští příznivci hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) po vzoru svých západních soudruhů poničili červeným sprejem sochu někdejšího britského ministerského předsedy Winstona Churchilla, symbolu vítězství nad nacismem ve druhé světové válce. Na pomník na pražském Žižkově, který 17. listopadu 1999 slavnostně odhalili tehdejší předseda sněmovny Václav Klaus a bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, napsali: „Byl rasista. Black Lives Matter.“ Ještě že Thatcherová tuto ostudu nezažila (zemřela v dubnu 2013).

Socha stojí na náměstí, které od roku 1990 nese jméno Winstona Churchilla. Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib by měl podat návrh na odstranění sochy rasisty a na přejmenování tohoto náměstí po nějaké pokrokové osobnosti. Třeba po Marxovi. Nebo Leninovi. V opačném případě jeho strana ztratí punc levicovosti a progresivnosti, tudíž i podporu voličů a kolegů z vyspělého Západu.Ale než pražský primátor Hřib návrh podá, měl by vyhlásit celostranickou veřejnou online diskusi na téma, kdo byl, je a bude rasista v České republice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!