Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Když je kolem letu MH17 informační ticho...

Ke katastrofě boeingu letu MH17 sestřeleného nad východní Ukrajinou jsou již sice známy první oficiální výsledky vyšetřování, jenže ani ty příliš nezúžily prostor pro konspirační teorie. Zkusme si ale logicky odvodit, která z teorií odpovídá známým faktům, píše Vladimír Meier.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

nezapomíjejme, leze to z nich jako z chlupaté deky

Holandský ministr zahraničních věcí Frans Timmermans dnes sdělil, že jeden z pasažérů MH17 měl nasazenou kyslíkovou masku. To zpochybňuje verzi o okamžité smrti všech pasažérů a zasažení letadla raketou země - vzduch.

http://www.volkskrant.nl/dossier-rampvlucht-mh17/timmermans-slachtoffer-mh17-gevonden-met-zuurstofmasker~a3764574/

0/0
9.10.2014 13:23

J. Křivan

ticho po pěšině

Prorocká slova autora!!

0/0
2.10.2014 18:45

Jde tu opravdu o hodně, možná o všechno

Linkové dopravní letadlo bylo nekompromisně sestřeleno ukrajinským vojenským letectvem na příkaz Kyjeva a na doporučení US poradců. Cíl: eskalovat konflikt s federalisty a protirežimními povstalci na jihovýchodě Ukrajiny a s pomocí masívní propagandy obvinit z celé události Rusko.

Pozadí: Za US poradci stojí válkychtivá skupina US neokonzervativců (Biden, Nuland, administrativa State Departemnetu) a nad nimi skupina nejmocnějších, tvůrců a manažerů Nového světového řádu (Sionistická "kabala"). Události na Ukrajině se ukázaly jako vhodné k rozbití nežádoucí spolupráce Obama - Putin (řešení napětí kolem Sýrie, řešení íránského jaderného programu aj,) - to nezapadá do plánů kabaly, ta potřebuje všude nepřehledný chaos, který má vést až silné redukci populace na planetě (velké podzemní kryty v Kanadě pro 100 tisic prominentů jsou v plné pohotovosti k uvedení do provozu). Takové napětí ve světě dokáže vyeskalovat jen fanatická ideologie či náboženství - kdo má být ten "Bohem vyvolený" snad ví

0/0
15.9.2014 21:27

R. Jackl

zlocinci

Tim , ze je informacni ticho a vysetrovatele nemaji rici nic konkretniho, vlastne rikaji vsechno" zlocinecem je Ukr vlada a jeji poradce USA

0/0
15.9.2014 16:49
Foto

Holcman

Prvotnim pruserem byl Putin

a potom teprve padaly letadla. Putler je zkaza a zmar.

0/0
14.9.2014 20:19

Re: Prvotnim pruserem byl Putin

To tedy určitě není. Možná jen pro úplné primitivy,

0/0
15.9.2014 21:27

I v Čechách se najdou uvažující lidé

kteří nemají ideologickou sr ačku místo mozku

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pravicovy-myslitel-Putinovi-pujde-o-zivot-Ani-ruska-tradice-nesnese-neschopneho-diktatora-Skoda-ze-Rusko-nemohlo-dostat-Donecko-a-Krym-mirumilovne-334653

0/0
13.9.2014 7:03

R. Jackl

Re: I v Čechách se najdou uvažující lidé

pane Cermane, zda si mi, ze ale v nekterych vecech "plave", v podstate je to takovy gulas...

0/0
13.9.2014 8:15

dovolím si nesouhlasit

Možná, že Rusko mohlo zmíněná území, nebo jejich část, získat mírumilovně. Kdyby se o to pokusilo na mezinárodním fóru a jednalo o tom. Ale to se nestalo. Od roku 1994, kdy Rusko, USA a GB smlouvou garantovaly hranice Ukrajiny včetně Krymu (!) do roku 2014, kdy Rusko Krym zabralo násilně, NEVZNESLO RUSKO ANI JEDNOU NÁROK NA KRYM, ani na další území. Při tom minimálně v případu Krymu mohlo mít dost velkou naději na úspěch, vzhledem k ruskému osídlení Krymu. Ale RUSKO TO ANI NEZKUSILO ! Prostě zničeho nic Krym zabralo vojenskou agresí.

0/0
13.9.2014 11:21

R. Jackl

Re: dovolím si nesouhlasit

z ničeho nic""" ????? :-DDDDDDDDDDD , kdo poručil podmínky garance?? EU se vstupem, a USA s NATO !! A zcela záměrně!!

0/0
13.9.2014 12:17

musíte srozumitelně formulovat věty

Cituji vás : "kdo poručil podmínky garance?? EU se vstupem, a USA s NATO !!" Co vlastně chcete říci ? "EU se vstupem" co máte na mysli ? Vstup koho do čeho ? Snad Ukrajiny do EU ? A Ukrajina snad je v EU ? "USA s NATO" - co zase udělaly USA a NATO špatně ? Pokud nebudete formulovat věty srozumitelně, nedá se diskutovat.

0/0
13.9.2014 12:36

R. Jackl

Re: musíte srozumitelně formulovat věty

\vy nesledujete události?? USA, VB, Nemcko a Rusko garantovalo nezapsane hranice Ukrajiny v OSN za podminky neutrality UKR. Podpisem asociacni dohody s EU, kriminálního puče, a připravy na vstup do NATO byla porusena tato dohoda a na zaklade obrany narodni bezpecnosti RF , Rusko prijalo do svazku RF Krymskou autonomni republiku , která má vlastní vládu a Parlament, na zaklade zadosti, ktera byla vydana z vysledku celonarodniho referenda a hlasovani podle  stanov OSN o sebeurceni narodu!

0/0
13.9.2014 14:27

to je slátanina

Cituji vás : "... garantovalo nezapsane hranice Ukrajiny v OSN za podminky neutrality UKR" Vždyť Ukrajina je neutrální. Ukrajina nepožádala o členství v NATO ani jí nebylo nabídnuto. "Podpisem asociacni dohody s EU, kriminálního puče, a připravy na vstup do NATO byla porusena tato dohoda" Znovu totéž. Jaceňuk sám prohlásil, že v současnosti Ukrajina nemůže být členem NATO. Podpis asociační dohody nejen že neznamená členství v NATO, ale neznamená ani členství v EU. "Rusko prijalo do svazku RF Krymskou autonomni republiku" - Krym byl až do anexe Ruskem součástí Ukrajinského státu. Toto bylo stvrzeno dohodou, kterou podepsalo Rusko (1994). Rusko nikdy tuto dohodu ani nenapadlo, ani nevypovědělo, Rusko nikdy nevzneslo nárok na Krym (který by byl následně předmětem jednání). Rusko prostě Krym ukradlo Ukrajině z titulu větší vojenské síly. Referendum proběhlo pod dohledem ruských ozbrojenců, takže o ničem nevypovídá. A i kdyby vypovídalo, neopravňuje Rusko k vojenskému napadení Ukrajiny.

0/0
13.9.2014 14:41

R. Jackl

Re: to je slátanina

tak toto je slatanina, asi by to chtelo nastudovat chronologii vyvoje situace...

0/0
13.9.2014 14:44

tak mě poučte

0/0
13.9.2014 14:53

Výborně pane Podešvo, teď jste popsal

vývoj , to je to A) a zkusil jste přemýšlet proč to Rusko tak udělalo? Co ho k tomu vedlo? To je to B)

1) Kdo byl Putin v roce 1994 , úředník odboru vnějších vztahů petrohradské radnice?

2) Je Putin od narození sociopat toužící po moci?

3) Je Putin asiat nemající potuchy o evropské demokracii a tudíž schopen všechny věci prosazovat silou?

4) Jaké věci řešil Putin dosud? Hospodářský rozvrat. Separatismus Kavkazu. Terorismus.

5) Jaký rozdíl je mezi separatismem Kavkazu a separatismem Doněcka a Luhanska?

6) Je vláda Ukrajiny v Kyjevje opravdu tak demokratická?

7) atd.

Co se nám z té šachové partie vyvine?

0/0
13.9.2014 13:52

co chcete vlastně říci ?

Nepatří vaše slova k jinému příspěvku ? Nevím. Tak tedy : Ad 1) Nevím, co dělal Putin v r. 1994. A jaký to má význam ? Ruský stát se zavázal garantovat ukrajinské hranice. Copak všechny závazky nějakého státu končí se změnou vedení ? To by všechny mezinárodní smlouvy měly velmi krátké trvání. Ad 2) To opravdu nevím. Co tou otázkou sledujete ? Ad 3) Putin není asiat. Evropskou demokracii zřejmě teoreticky zná, ovšem neidentifikuje se s ní. No a své územní nároky (např. Krym) prosazuje silou, toho jsme byli a jsme všichni svědky. Ad 4) Ano. Co tou otázkou sledujete ? Ad 5) Rozdíl je např. ten, že separatismus Čečenska Putin tvrdě potlačil za cenu mnoha mrtvých a zničených měst. Naproti tomu separatismus DLR a LLR podporuje natolik, že kvůli tomu vede agresi proti Ukrajině. Ad 6) Současná vláda v Kyjevě samozřejmě demokratická není, protože nevzešla z voleb. Kdyby nezačala válka, kdyby se nezačaly vyhlašovat LLR a DLR, volby by byly v květnu (takový byl plán) a dnes by již dávno na Ukraji

0/0
13.9.2014 14:16

úplně neskutečné tvrzení

Pan Meier nám tu naprosto vážně tvrdí toto : Protože nejsou žádné důkazy, letadlo sestřelili Ukrajinci (nebo tzv. Západ, kdopak to asi je ?). Sherlocku Holmesi, jak to vypadá, lorda Henryho mohl zavraždit buď řidič nebo zahradník. Ale nemáme žádné důkazy. Jak prosté, milý Watsone. Nejsou-li žádné důkazy, vrahem je zajisté zahradník.

0/0
12.9.2014 14:46
Foto

V.Hricák

Re: Autor se jenom snažil vylučovací metodou dobrat

nějakého výsledku,když už nám vyšetřovatelé nic neřekli.Všimněte si,že vpodstatě jenom fabuluje.Tak,jak fabuluje drtivá většina novinářů.A bohužel i politiků.Kdyby byli vyšetřovatelé sdílnější,možná,že by jsme měli jasno alespoň v tom,že MH17 nesestřelili ukrajinci.Nebo také naopak.Víte,z mého pohledu na celé této tragédii nese Ukrajina lví podíl.Když už nic jiného,tak prokázali obrovskou dávku diletantismu,když nad oblastí bojů,kde navíc došlo v nedávné době k opakovaným sestřelům jejich armádních strojů,nechali dál létat civilní letadla.Vpustil by jste vy,v roli leteckého dispečera,nad tuto oblast letadlo,ve kterém by sedělo třeba vaše dítě?

0/0
12.9.2014 20:03

skromná polemika

Že se všechny strany konfliktu dopouštějí chyb, je jasné. A já rozhodně nejsem advokátem Ukrajiny. Dá se jim vytknout 100 a 1 chyba. Nicméně : bezpečnost nebo nebezpečnost vzdušného prostoru hodnotí mezinárodníé instituce (přesný název si nepamatuji), a ta pro lety nad 10 km nad Ukrajinou nevydala žádná omezení. Jistě, ukrajinské řízení letového provozu to mohlo udělat samo, ale neudělalo. Mohli to udělat, ale nemuseli. Nic tím neporušili. Mimochodem, nad Afghánistánem se taky létá. 10 km je dost a sestřelit letadlo v této výšce není zase tak jednoduché. Má teorie (samozřejmě bez přímých důkazů, jak jinak), která mi připadá nejlogičtější, je, že to byl omyl separatistů, kteří před tím úspěšně sestřelili několik ukrajinských vojenských letadel. Protože ze strany ukrajinské armády by to musel být záměr. A to je přece jen dost silné kafe. Na autorovi článku mě popudilo, jak bohorovně tuto možnost vyloučil. Přestože při absenci důkazů mi stále připadá nejpravděpodobnější a nejpřirozenější.

0/0
13.9.2014 11:14

Pane Podešvo když si přečtete co se píše

u našich hlavních sousedů nebudete nás tu muset zkoušet z Sherlocka Holmese ani jeho přítele Watsona a připomenete si staré dobré latinské přísloví: " Quod licet Iovi non licet bovi" modifikováno prostým ovčanům se nemůže říkat všechno, to by také mohli vzít spravedlnost do vlastních rukou, jako na východě Ukrajiny a to potom je pro ty co si myslí, že jsou Bohy nepříjemné!!!!!!

0/0
13.9.2014 11:10

vůbec nerozumím

Vůbec nerozumím, co jste tím chtěl říci.

0/0
13.9.2014 11:22

Re: vůbec nerozumím

Že nám vlády velkých států a velmocí a orgány NATO mnoho věcí zatajují, abychom si nemohli udělat reálný , pravdivý pohled na Ukrajinský konflikt. Proč asi ????

0/0
13.9.2014 13:56

vlády zatajují

Pane Cermane, samozřejmě, že vlády všech zemí na světě ledacos zatajují. Tak to prostě chodí. Žádná vláda nemá zájem informovat obyvatelstvo objektivně. Prostě z podstaty vládnutí. Na Západě však existuje svobodný tisk, který může informovat podle libosti, viz např. Česká pozice a jiné informační zdroje. Mnohdy bohužel silně neobjektivně. Všimněte si však, že v zemích, jako KLDR nebo třeba Rusko, je opozice zcela nebo téměř odříznuta od možnosti informovat. V Rusku je už řadu měsíců brutální propaganda, jejímž výsledkem je např. 85% obliba Putina. Sdělovací prostředky píší všechny stejně. Podívejte se naproti tomu, jaké nejrůznější informační zdroje existují u nás. Myslíte si, že Putin v Rusku řekne občanům vše objektivě ? Nenechejte se vysmát, ten je v zatajování a překrucování mistr.

0/0
13.9.2014 14:23

Pane Podešvo nezlobte se na mě, nejsem propagandista

ale technik, který dvacet let řešil poruchy složitých elektrotechnických systému v garanční době. Moje myšlení s Vaším není ani ve shodě, ani v kompatibilitě ani v rozporu . Naše myšlení se míjejí na úplně jiných energetických orbitech. Možná že i to je základem problému mezi Ruskem , EU a USA. Každý je zvyklý a soustřeďuje se na řešení důsledků, nikdo nehledá a neřeší a nesnaží se odstraňovat příčiny problémů. Kdyby takhle mysleli konstruktéři např. automobilů jezdil by jste ještě dnes v kočáře taženém koňmi. Moje slova se Vám mohou zdát namyšlená , bohužel s tímto problémem se potýkám celý život. Všichni , kdo se s tím potýká, jsme si mysleli, že ve svobodném řežimu tento problém pomine , že je to problém socialismu, ale bohužel není. Dobře ho popsal v 60 letech prof. Parkinson.

0/0
13.9.2014 18:06

Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Jsem taky technik, strojař. Myslím si, že problém je skryt v tomto : Za komunistů jsme se dívali na Západ jako na něco pozitivního, co nám uniká (nejen technologicky), zatímco my tady vězíme po kolena v socialismu. A po revoluci jsme se těšili, že teď bude všechno super. A to byla ta chyba, ten omyl, domnívat se, že Západ, USA jsou něco ideálního, téměř dokonalého. A pak ten pád, když se ukazuje, že není. Je třeba se nejprve oprostit od představy, že Západ by přece měl být dokonalý (protože takový nám za socialismu připadal). Ale nikdo není dokonalý a každý stát hájí své zájmy. I USA nehájí zájmy VŠEHO LIDSTVA, ale své vlastní. USA nedělají nic jiného, než úplně všechny ostatní státy. Ale na Západě existuje kontrola, jednak v politické opozici, jednak ve sdělovacích prostředcích. Proto si nemohou dělat, co chtějí. Ani jedno, ani druhé v Rusku není. Závěrem bych s dovolením napsal, co je pro mně osobně klíčové. Necítím se nikterak ohrožen ze strany USA. Ale zato se cítím ohrožen Ruskem.

0/0
13.9.2014 18:20

Re: Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

A jsme u merita problému pane Podešvo , vy mate pocit ,že Vás USA neohrožují a já na konkrétních skutečnostech vidím že mě USA ohrožují. V Afghanistánu, Iráku i Libyi v 60 a 70 letech pracovali moji spolužáci a známí a byli to bezpečné země, nebyli demokratické ale to nebudou po poslední lekci USA ani za dvacet let. Jak USA rozvrtali za posledních 20 let svět to nás ohrožuje. To co USA udělali s Irákem že rozpustily armádu a zabily Husejna to nemá období, To i ten Bush SR měl rozum a rozumné poradce. Vždyť to mohl udělat už po první válce, Rusko udělalo v minulosti hodně zla ale v posledních 20 letech mělo dostatek práce samo se sebou a pozice jen vyklízelo. To že se Putin když vidí jak to USA ve světě se rou na Ukrajině zasek, tak to se mu nedivím to bych udělal in já. Putin je chladně kalkulující KGBák , ale on svet tak jako USA nerozes ral. To má na svědomí Bush JNR. a Obama. CIA když těď za sebou vidí tu hrůzu snaží se to hodit na Putina protože nikoho jiného po ruce nemá.

0/0
13.9.2014 20:29

J. Křivan

Re: Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Pane Podešvo, vzpomeňte si, kdo nåm ten svět na západ od nás maloval na růžovo. Silná medialnī masaž. Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Nic se nezměnilo, jen ta růžová je fuč. Teď už volby nic nezmění, jsme součástí systému a každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno. Mám obavu, že až do těch hořkých konců, ale o těch až přīště.

0/0
13.9.2014 21:35

plácáte nesmysly

Cituji vás : "každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno". Co tím jako chcete říct ? Hysterčíte a přitom tady "vybočujete" a nikdo vám nijak neubližuje. Tak nekvákejte.

0/0
13.9.2014 21:49

J. Křivan

čistė obraná akce

Pane Podešvo, Våš slovnīk 5. cenové plně odpovídå i logice Vašeho uvažovåní. Tak si ty růžovē brýle klidně nechte a připravte se, že možná Vy, přīpadně Våš syn či vnuk půjdete za našī svobodu bojovat v rámci aliance do Ruska.

0/0
14.9.2014 0:28