Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Když pojišťovny vysávaly protektorát...

Jak Německo za protektorátu vysávalo české občany k podpoře svého válečného hospodářství? V knize Pojišťovny ve službách hákového kříže zkoumá Tomáš Jelínek tok peněz v pojišťovnictví v období druhé světové války.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Křivan

3. 6. 2015 13:10
Rád jsem se poučil

Více k tématu asi nepřispěji.

0 0
možnosti

V.Hricák

3. 6. 2015 6:30
Zajímavá zmínka v článku byla o spolupráci

tisíců Čechů s nacisty. Přemýšlel jsem trochu o tom a došel k závěru, že by to dnes nebylo jiné, resp. dost možná ještě horší. Paradoxně byla asi největší loajalita občanů vůči státu za bolševíka. Protože bylo vše státní, měla většina lidí určitou sounáležitost. Zjednodušeně, měli pocit že tato země je také jejich. To už přestává být pravda.In natura nám dnes předvádí mocenská skupina svůj vztah k občanům své země i zemi samotné. Vysoké daně, které nám před očima rozkrádají zákony požehnanými způsoby, často prostřednictvím různých dotačních programů. Asi nejsem sám, kdo by za Babiše a Ritigy nikam střílet nešel. A za první republiky to asi nebylo jiné.

0 0
možnosti

Tatana

2. 6. 2015 9:48
Zkoumání by si zasloužila

i "stopa českých peněz" v Anglii během 2. světové.

Podle knihy "Československé zlato" šla 1/2 na armádu a 1/2 na financování Beneše + spol.

0 0
možnosti
Že byly pojišťovny použity

k financování Německa, není vůbec překvapivé. Překvapivé je, že dochází k vyplácení pojistných plnění, která byla Německem zkonfiskována. Zkonfiskování byla stejná újma jako jiné škody způsobené nacistickým Německem. Proto na vyplácení plnění nahlížím jako na válečné reparace a ptám se, zda zde nedochází k nespravedlivému upřednostňování jedné skupiny poškozených nad skupinou jinou?

0 0
možnosti

Tatana

3. 6. 2015 10:06
Re: Že byly pojišťovny použity

Kdysi jsem se nechala vyškolit jistou zahraniční renomovanou pojišťovnou.

V případě životních pojistek je pojištěný povinen se řídit určitými pravidly, například vyhýbat se nebezpečným situacím.

Zadala jsem školiteli dotaz, co se stane, když se Čech a Američan "připlete" k nějakému konfliktu v Izraeli.

Odověď byla zcela jednoznačná.

Čech - pojistné plnění nebude, protože pojištěný porušil smlouvu tím, že se sám vystavil nebezpečí cestou do Izraele i když věděl, že v Izraeli občas dochází k teroristickým útokům, při kterých jsou oběti na životech civilistů.

V případě občana USA bude pojistka vyplacena.

Zdůvodnění - český trh pro nadnárodní společnost není důležitý, takže případná negativní reklama v tisku jej neohrozí.

V případe USA se jedná o důležitý trh, kde může mít jakákoli negativní zmínka i v nejbezvýznamnějším tisku pro firmu fatální důsledky.

0 0
možnosti