Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Klaus mladší ODS voliče nesebere. Jeho styl oslovuje jiné lidi

Václava Klause mladšího do ODS přivedl před třemi lety její současný předseda Petr Fiala. Teď – ačkoliv byl mediálně nejvýraznějším straníkem – jej ODS vyloučila. Přes jeho popularitu u veřejnosti není pravděpodobné, že by strana ztratila své voliče. Klaus mladší byl oblíben hlavně o příznivců SPD, KSČM a ANO.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

31. 3. 2019 8:48
Po delší odmlce jsem opět volil ODS.

Nemám sice rád volbu "menšího zla", ale registroval jsem (díky Juniorovi) naději ke změně k lepšímu. Nedošlo ke změně. Vystupování morálního giganta Němcové, odmítnutí koalice s ANO Fialou, eurohujeři (sosani) na kandidátce do EP , to jsou fakta nezávislá na Juniorovi. To mě přesvědčilo o mé špatné volbě a zdaleka nejsem se svým názorem osamělý.

Autor kecá - nejenom vyloučení Juniora volební potenciál ODS sníží. Bude to právě směřování ODS směrem k TOP09, které voliče odradí - a Junior byl kritikem právě těch rozhodnutí, které ODS nesloužily ke cti. Fiala měl ve vnitrostranické diskusi dokázat omyly Juniora. Místo toho nepohodlného kritika vyrazil. Ze současného vedení ODS čiší ta obrovská snaha být v čele peletonu OPOZICE !! Nikoli být v čele změn. Pohodlíčko v závětří - to je cílem současného vedení.

Navíc - Junior žádnou novou stranu nevytvoří, není takovým lídrem a tahounem na branku, jakým byl Senior. A stran s vyhovujícím programem máme dost např. Svobodné a Realisty, kde by Ju

0 0
možnosti

31. 3. 2019 8:49
Re: Po delší odmlce jsem opět volil ODS.

A stran s vyhovujícím programem máme dost např. Svobodné a Realisty, kde by Juniorovy názory docela konvenovaly s programem. ODS je na cestě do nicoty, ale není to dáno jen vyloučením Klause. Ale je možné, že to je kamínek-spouštěč laviny. Současná ODS = Haškova Strana mírného pokroku v mezích zákona. Ať jde k čertu spolu s elitářskou sestrou TOP09.

0 0
možnosti

26. 3. 2019 11:31
Je to tak

Klaus ml. pro ODS zapracoval pořádně jen jednou a to před parlamentními volbami, kdy dovedl získat straně řadu voličů. Ovšem pak se projevil jako sólista, jemuž nějaké stranické normy a usnesení jsou šum a fuk. Nedivím se, že mezi ním a vedením strany narůstalo napětí, které vyústilo do dnešního stavu. Dělal věci odporující stanovisku strany a proto byl chválen od komoušů, Okamurovců i ANO. Je dobře, že ODS se jeho zbavila.

0 0
možnosti

26. 3. 2019 10:31
RE

Tak ono si staci precist co rikal Fiala, kdyz v ODS zacinal, to byly pravicove reci a Fiala dnes, to uz je jen prumer a stred , hodne nalevo od toho puvodu. ODS neni pravicova a volic ODS uz taky neni pravicak. takze plus minus je vlastne vse v poradku. Az na maly detail, kdokoliv v ODS o sobe prohlasuje, ze jsou pravicovou stranou, jednoduse lze. Obycejne fake news.

0 0
možnosti
ODS už je zoufalá strana

ODS už je zoufalá strana. Není už rozdíl mezi ní a TOP 09, měli by vytvořit společnou koalici a Václav Klaus ml. by měl vytvořit novou stranu.

https://www.epshark.cz/clanek/1818/ods-ztopkovatela-a-likviduje-posledni-stopy-sve-pravicovosti

0 0
možnosti

Uplnej Vypatlanec

26. 3. 2019 8:48
"demogratycka" strana

vylucuje kvuli odlisnym nazorum to me posew pwsa

0 0
možnosti

26. 3. 2019 7:11
Plácání nesmyslů.

Aha, tak podle "experta" pana Bartoška, jsou všichni z 22 614 voličů ODS, kteří dali Klausovi ml. své preferenční hlasy, voliči SPD, AMO či KSČM. Je vidět, že pan bartošek zaprvé vůbec neví o čem píše (asi nečetl volební zákon) a nebo píše nesmysly v žoldu ODS. Jde totiž o to, že oslovuje lidi zejména z řad voličů ODS, kterých je nota bene mnohem více, než má ODS vůbec členů. Prostě ODS kráčí a koná vše ke svému sebezničení. Znáte to o té chcípající kobyle?

0 0
možnosti
Porozumění psanému textu

Autor cituje nedávný průzkum. Ten s podzimními volbami nemá nic společného. Preferenční hlasy VKjn souvisí se starou známou zkušeností, že se voliči snadno rozhodují pro kandidáta, o kterém se mluví. O hlasy se juniorovi postarala media. Stačí si vzpomenout, že jeho blog byl v té době snad nejcitovanějším "na sever od Alp".

0 0
možnosti
Rozmazlený spratek

Je zarážející, jak všichni ti hodnotitelé VKjn bohorovně přehlížejí fakt, že on sám v politice nic nedokázal. Jeho otce sice považuji za zločince a jsem přesvědčen, že historie mi v tom dá za pravdu, nicméně musím obdivovat, jakým způsobem a jak bleskově vybudoval ODS, a to v době, kdy samo slovo strana mělo pejorativní nádech. A jeho syn? Nedokázal ani vytvořit kolem sebe názorovou platformu uvnitř ODS. Choval se doslova jako rozmazlený spratek, kterému stačí kombinace známého jména a provokativních názorů, aby vyvolal mediální pozornost. Nic víc nedokázal. Velmi si přeji, aby nyní, bez krytí ODS vstoupil do boje o voliče a divil bych se, kdyby uspěl lépe než Jakl, jehož podporou na podzim rozzuřil spolustraníky.

0 0
možnosti

26. 3. 2019 7:17
Re: Rozmazlený spratek

A kdo jiný, zejména z ODS, v politice něco smysluplného dokázal? Václav Klaus st. dokázal protiústavním způsobem rozbít společný československý stát, podepsal Lisabonskou smlouvu a zasloužil se nemalým podílem na dnešním, cca 4,5 bilionovém zadlužení státu. Na tom všem se podílely všechny politické strany, které byly v parlamentu. V době, kdy se u nás tvořily politické strany (1991, 1992), nebyl tento pojem vůbec pejorativním. Sprostým slovem se stávají až v posledních 10 letech a to zejména opět za nemalého přispění politiků z ODS.

0 0
možnosti