Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marx v protikapitalistické roušce

Nálepka z Drážďan: Karel Marx v roušce hlásá, že skutečným virem, který ničí životy lidí, je kapitalismus. foto: István Léko

Na nálepce z Drážďan Marx v roušce hlásá, že skutečným virem, který ničí životy lidí, je kapitalismus. Stále agresivnější neomarxisté očekávají globální střet viru (kapitalismus) a strašidla (komunismu).
  8:25

Virus proti strašidlu

Po 172 letech západní Evropou opět obchází strašidlo komunismu. Spoluautor Komunistického manifestu z roku 1848 Karel Marx se opět těší velké popularitě mezi mladými lidmi především v Německu. Ještě že v těch členských zemích Evropské unie, které měly to „štěstí“ zažít mimořádně destruktivní sílu komunistické vlády několik desetiletí, na tuto ideologii nenaskakuje tolik lidí jako v takzvaných vyspělých demokraciích západního světa. Na nálepce z Drážďan Marx v roušce hlásá, že skutečným virem, který ničí životy lidí, je kapitalismus.

Víra stále agresivnějších neomarxistů, zelených a ultraliberálů, že po brzké porážce kapitalismu přijde éra totální svobody a všeobecného luxusu, evidentně sílí. Podstata nové revoluce spočívá v tom, že zmíněné skupiny lidí jsou přesvědčeny, že se ve společnosti cítí špatně nebo se jim nedaří jen proto, že ostatní lidé si o světě myslí něco jiného než oni. Očekává se tedy globální střet viru (kapitalismus) a strašidla (komunismu), ačkoliv oba systémy již mnohokrát dokázaly, že jsou schopné zničit přírodu či fyzické a duchovní „tělo“ člověka prakticky se stejnou efektivitou.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat