Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Mezopotámští džihádisté nejsou iracionální

Nihilisticky zbožní extrémisté z Islámského státu v Iráku a Levantě se ve financování svých aktivit nespoléhají na jednorázové kriminální činy. K získání finančních zdrojů využívají každou příležitost vyplývající z kontroly terénu. Píše Jan Čuřík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Ne všemu jsem porozuměl,

ale stále mne to nepřesvědčilo,že veškeré snahy o implementaci demokracie do takové společnosti,jsou holým nesmyslem.V tomto světle se mi jeví,jako téměř zločinné v těchto zemích zasahovat a dělat v nich západní "pořádek".

0/0
25.6.2014 19:16

Zajímavý článek. Jestli jsou pravdivé

uváděné demografické údaje tak Čína i Indie jsou proti tomu beránčí chlívky a potěš nás Pán Bůh. Z tohoto pohledu jsou všichni podporovatelé Islámu v Česku nebezpeční psychopati, přímo bych řekl magoři. A jakékoli aktivity USA , Ruska i EU v této oblasti je šťourání pubertálních kluků klackem ve vosím hnízdě. Alláh musí mít obrovskou radost když se dívá na to vzájemné brutální vraždění jeho oveček. Co si o tom myslíte, kolegové diskutéři????

0/0
25.6.2014 13:21

J. Křivan

vstanou mladí bojovníci

Pane Cermane, předběhl jste mne. Demografické údaje jsou skutečně hrozivé. Někde ten celosvětový nárůst ze 3 miliard v roce 1950 na dnešních 7 miliard lidí musí být vidět.. V civilizaci bílého muže to není. Cynicky řečeno, pár milionu mrtvých nic neřeší.

Lze jen dodat, vládci Sýrie, Iráku a dalších států si vlastně pěstovali hada na prsou. Co z toho pro nás v EU a ČR vyplývá? Rychle prozřít a to je asi mimo realitu. Radši si půjdeme koupit nějakou novou zbytečnou hračku.

PS Smutné info.

0/0
25.6.2014 13:56

Re: Zajímavý článek. Jestli jsou pravdivé

V článku je naprosto jasně vysvětleno, že válku vedou ti, kteří se chtějí dostat k moci. Islám používají (tak jako v minulosti používali Evropané křesťanství) jako vhodnou ideologii, kterou dodávají svému tažení tu správnou přitažlivost a legitimitu. Z článku jasně vyplývá, že dnešní násilí je opět reakcí na jiné násilí spáchané (a nevyřešené) v minulosti. Angažmá EU a velmocí je v těchto konfliktech problematické, protože tam má každá země svoje zájmy a kromě toho nikdo nebude mít dostatek zdrojů, aby zajistil bezpečnost a slušné životní podmínky pro všechny místní lidi, což je podmínka, aby se tam situace uklidnila. Jak ukázal Irák, vojensky se to chvíli udržet dá, ale trvale ne.

0/0
26.6.2014 10:48

Jak se proti tomu pane Prchale bránit, takhle

uvažovali evropané za křížových výprav při dobývání Kristova hrobu. Ten demografický vývoj je hrůzostrašný co s tím? Přesně se plní předpověď Habiba Bourguiby který údajně na adresu Francouzů prohlásil " My s vámi nepotřebujeme bojovat my vás porazíme dělohami našich žen" To nemá řešení!

0/0
26.6.2014 11:39

Re: Jak se proti tomu pane Prchale bránit, takhle

Ona ta "populační exploze" může být taky způsobená prodlužováním průměrného věku. A problémy v Sýrii a v Iráku si stejně budou muset vyřešit tam.

0/0
26.6.2014 11:48

J. Křivan

Re: Jak se proti tomu pane Prchale bránit, takhle

Už slovo exploze naznačuje, že část populace bude "vyvržena" mimo své dosavadní hranice. Prodlužování věku dožití může mít nejspíš jen druhotný účinek. Ta populační exploze se většinou týká především málo rozvinutých teritorii. Mezi ty jsem Sýrii a Irák nepočítal, proto určité překvapení.

0/0
27.6.2014 16:05