Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Minus 93 procent. Proč Benda překonal Bendlův rekord.

  14:54

Marek Benda by politiku ODS prezentovat v masmédiích neměl. Pokud tedy strana nechce, aby ve volbách skončila na jeho sedmi procentech.

Když letos v březnu v pořadu Hyde Park na kanálu ČT24 ministr zemědělství Petr Bendl dostal za svůj výkon od diváků minus 90 procent, vzpomněl jsem si na Jarmilu Kratochvílovou, kterou v běhu na 800 metrů již třicet let nikdo nepřekonal. V případě Bendla šlo samozřejmě o negativní rekord, žádný politik ODS v Hyde Parku ještě tak špatně nedopadl. Řekl jsem si: ministr měl smůlu, do studia šel krátce po zpackané akci Budvar, tak mu to pivní národ spočítal. Chyba mediální sekce ODS, že v takové době někoho tak nepopulárního posílají do televize.

Na začátku stejného pořadu, v němž vystupoval poslanec Marek Benda z ODS, jsem tipoval minus 80. Jenže tento poslanec překvapivě překonal i Bendlův rekord, dostal záporných 93 procent. To už je snad skutečně nepřekonatelný výkon – ani kdyby do pořadu šel například vir ebola, nedopadl by hůře.

„Jak se vládní koalice postaví k žádosti policie o vydání Vlasty Parkanové? Protlačí ve sněmovně církevní restituce navzdory hrozícím obstrukcím opozice? A upraví poslanci pravidla pro odebírání mandátu a poslaneckých náhrad v případě vazebně stíhaných kolegů? Hlavní témata pro šéfa ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendu z ODS,“ uvedl aktuální témata moderátor Daniel Takáč. Benda navíc musel obhajovat okolnosti svých studií na plzeňských právech, což mu také body nepřidalo.

Něco jako mediální sekce v ODS neexistuje, nebo pokud ano, pracují v ní totální amatéřiKvůli Bendovi jsem přišel sice o značnou část zápasu mezi Španělskem a Irskem (4:0), avšak nebyla to marná oběť. Dospěl jsem k názoru, že něco jako mediální sekce v ODS neexistuje, nebo pokud ano, pracují v ní totální amatéři. Koordinuje někdo v této straně televizní vystoupení exponentů ODS? Vypadá to, že nikoliv. Minimálně mluvčí strany by to mohl řešit, jenže jeho jméno mne – hned na první dobrou – ani nenaskočí. Připravuje a analyzuje někdo v ústředí strany mediální výstupy svých politiků? Zřejmě ne. A pak se diví, že volební preference klesají.

Alespoň najmout studenty

Přitom Benda, syn významného disidenta, patří mezi ty nejslušnější, nejkorektnější a intelektuálně vyčnívající politiky ODS. Jak to, že jeho názory jsou tak nesympatické? Že by se na pořad Hyde Park dívali jen komunisté, nespokojení odboráři a „retardi“ s IQ kolem 70? Je to možné, svědčí o tom i ubohá úroveň diskuse, která byla plná hrubých urážek a nadávek, velký počet příspěvků byl kvůli porušení pravidel smazána.

Pokud tento pořad sleduje jen spodina české společnosti, politik typu Bendy by do něj chodit vůbec neměl. A když už se tak rozhodl, měli ho mediální odborníci ODS pořádně připravit, a ještě si najmout pár desítek studentů (jako to běžně dělají ostatní strany), aby posílali Bendovi pozitivní hlasy.

Bendův, ale koneckonců i Bendlův, výstup v pořadu Hyde Park odhalil, že v ODS nefunguje marketing, mediální výstupy svých lidí strana absolutně nezvládá. Přitom i Bendu, stejně jako každého politika, by se dalo voličům dobře prodat, ne však v Hyde Parku! Benda by zkrátka politiku ODS v takzvaných masových médiích prezentovat neměl. Pokud tedy strana nechce, aby ve volbách skončila na Bendových sedmi kladných procentech.

Autor: