Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nová bible behaviorální ekonomie

Po bestselleru Nudge se k českým čtenářům dostává i příběh skupinky nadšenců, kteří do hlavního ekonomického proudu pronikli s psychologickým přístupem. Jejich postoj k regulaci, libertariánský paternalismus, může změnit svět a zlepšit život lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Je pravda, že psychologie

k ekonomii patří. Vhodně, jen finanční ekonomii, doplňuje při manipulaci s lidmi, což může přinášet kromě negativ (např. propagace bank o spoření na důchod pro všechny), i pozitiva. Bohužel jen psychologie nepolidští monetární ekonomii. Je třeba dojít v lidském poznání o řízení společnosti od ekonomie bez lidského rozměru, tj. od ekonomie nelidské, k ekonomii polidštěné. Od čistě monetárních ekonomů, kteří vidí jen manpower, k sociálním ekonomům, kteří na rozdíl od ekonomů vidí člověka, rodinu, dítě a vědí (na rozdíl od ekonomů), jak jsou financovány důchody ve státním důchodovém pilíři, nebo jak je financováno veřejné zdravotnictví (což ekonomové nevědí ani omylem). Na konci oslavného článku o nové bibli ekonomie máte důkaz o aroganci monetárních ekonomů, kteří přesvědčili sami sebe a bohužel i mnoho ostatních, že mohou řídit stát jako firmu. Důkaz v podobě lži - ceny za ekonomii. Žádná Nobelova cena za ekonomii neexistuje, protože není mezi obory vyjmenovanými v zakládací listině pod

0/0
4.6.2017 9:50

I. Patta 677

Re: Je pravda, že psychologie II

Žádná Nobelova cena za ekonomii neexistuje, protože není mezi obory vyjmenovanými v zakládací listině podepsané A. Nobelem!

0/0
4.6.2017 9:51