Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nový ukrajinský školský zákon jde proti evropským hodnotám

Ukrajinský parlament schválil nový školský zákon navzdory protestům menšinových organizací a přes ně dotyčných sousedních zemí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Co je na tom nenormalni?

Když už se chcete k něčemu vyjadřovat, aspoň trochu byste o tom měl tušit.

Novorossija není pobřeží Azovského moře, Novorosiija je celé území, které Rusko vybojovalo na Turcích za rusko-tureckých válek a kde kníže Potěmkin vydupal ze země města a vesnice. Tedy celý jihovýchod "Ukrajiny", která ovšem tenkrát ještě neexistovala. Novorossija zahrnuje též a především Oděsu - přístav, který tentýž Potěmkin nechal vybudovat na místě turecké vesnice. Centrem Novorossije býval Novorossijsk, kupodivu, že...

Pozemní spojení na Krym Rusko nepotřebuje - úspěšně buduje Kerčský most, který pozemní spojení výtečně nahradí. Stejně jako už vybudovalo "energomost" - tedy zásobování Krymu a elektřinou a plynem. Ukrajina se opět střelila do vlastní nohy a má zeď problémy s jadernými elektrárnami na jihu, pro jejichž elektřinu ztratila odbyt a musela by postavit vedení VVN. A na to nemá.

0/0
21.9.2017 18:14

Jen ať si banderovci hrají!

Čím dřív zjistí i neruské menšiny, že soužití pod neobanderovskou vládou je nemožné, tím dříve se stalinský slepenec území bez společné historie, kultury, náboženství i jazyka rozpadne. Podle stalinských švů už praská nějakou dobu a separatistické tendence jeví i nejroduvernější Ukrajinci - tedy Lvov a galičina vůbec. Tedy bývalý rakouský zábor Polska.

0/0
21.9.2017 18:05

Re: Co je na tom nenormalni?

Kreml neokupuje žiadnu časť Ukrajiny. To by ste mohli rovnako dobre tvrdiť, že Česko okupuje Moravu.

Maďari ma ozaj pobavili. Keby sa zákon týkal iba ruskej menšiny (bez Krymu okolo 6 miliónov občanov), ani prstom by nepohli, nekonalo by sa žiadne "hrubé porušenie práv národnostných menšín", žiadne sťažnosti v rôznych svetových organizáciách včítane OSN by sa nekonali. Teraz je rozhorčenie neslýchane hlboké.

GfK Crimea Poll 2015

German sociologists on Crimea’s choice

A few days ago an interesting study, “The Socio-Political Sentiments in Crimea,” was released by the Ukrainian branch of GfK, the well-known German social research organization, as part of the Free Crimea initiative. Intriguingly, the primary objectives of this project, launched with the support of the governmental Canada Fund for Local Initiatives, were to “debunk aggressive 9Russian propaganda” and to “reintegrate Crimea into Ukraine.” Thus the researchers can hardly be suspected of being Russian sympathizers. So let’s take a l

0/0
19.9.2017 21:21

Re: Co je na tom nenormalni?

Ano, je to tak. Rusko má dlouhou dobu zájem o rozčtvrcení Ukrajiny a hlavně zájem o území na jihu podél severního pobřeží Azovského moře ke Krymu. Tedy suchozemské spojení s Krymem. To by se mělo jmenovat Novorossija. Kreml navíc nabádá Maďary na snahu získat aspoň část Zakarpatska k sobě, protože Maďaři mimo Zakarpatsko jinde nežijí. Tam dokonce tvoří necelou čtvrtinu obyvatel. To není nic nového, protože tamní území dlouho spadalo pod Uhry. Dokonce Moskvě by se líbilo, kdyby celé to území připadlo Maďarům. I Polákům před deseti roky navrhovali získat část území okolo Lvova. No a to, že Rusové žijící na Ukrajině a nechtějící se učit ukrajinštinu, také jsou nastrčeni hráči proti Kyjevu.

0/0
18.9.2017 21:55

Co je na tom nenormalni?

Rusko okupovalo a nyni opet cast Ukrajiny okupuje podobne jako Hitlerovo Nemecko okupovalo nas. Pochopitelne po ukonceni nemecke okupace se nemecky jazyk ze skol nasilim vytratil. A nikdo se nad tim nepozstavil.

Tak proc to vadi na Ukrajine? Proto, ze se s rustinou svezli i jine mensinove jazyky? Bohuzel k vuli vojensky silnemu Rusku, ktere hleda jakykoliv duvod k dalsi expanzi na ukor Ukrajiny to tak muselo byt ay Putin nemohl kricet, ze prijate zakony jsem jenom protiruske a aby se trochu snizilo nebezpeci vetsi ruske intervence.....

0/0
18.9.2017 19:04