Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ODS, TOP 09, KSČM i ČSSD byly sestřeleny

  10:11

Hnutí Anonymous v sobotu dopoledne zahájilo nejrozsáhlejší kybernetické útoky v dějinách Česka. Cíl: webové stránky politických stran.

„Tango Down!“ Výkřik, jímž hnutí Anonymous oslavuje úspěšný útok na své protivníky, zazněl v sobotu dopoledne po jedenácté hodině hned několikrát. Pouhých patnáct minut po zahájení operace Zánik, jež měla za cíl ochromit stránky parlamentních stran a také NS-LEV 21 Jiřího Paroubka, nefungovaly weby ODS, TOP 09, KSČM ani ČSSD.

Na svých facebookových stránkách Anonymous Czech Republic hacktivisté doporučili likvidovat jednotlivé weby postupně, a sestavili dokonce následující harmonogram útoků:

K samotné operaci se však připojily další hackerské skupiny a aktivisté z celé České republiky a jednotlivé stránky jsou tak nedostupné i v jiných časových intervalech. S největší pravděpodobností se tak jedná o nejrozsáhlejší kybernetické protesty v dějinách „českého“ internetu.

Jak se jednotlivé partaje na kyberútoky připravovaly, se dozvíte v článku Bojí se strany sobotního útoku Anonymous?

Kyberprostoroví aktivisté své plány zveřejnili začátkem týdne na stránkách Peoplesliberationfront.net. Včera se pak na jejich oficiálním facebookovém profilu objevilo video, které plánovanou kyberprostorovou demonstraci vysvětluje:

Anonymous chtějí svými útoky mimo jiné podpořit hnutí Occupy Prague, které má v sobotu obsadit česká náměstí na protest proti „finančnímu systému“ nebo úrovni české politiky. (S organizátorem Occupy Prague Janem Cemperem nedávno ČESKÁ POZICE publikovala obsáhlý rozhovor.)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!