Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Omluva Viktoru Paggiovi: Miloslava Šimka zná dobře, ne, že ne!

  11:23

ČESKÁ POZICE se ve čtvrtek neprávem domnívala, že poslanec LIDEM nepřesně citoval hlášku z povídky českého humoristy.

Redakci ČESKÉ POZICE v pátek hned ráno přišel e-mail s prosbou od Viktora Paggia. Poslanec v něm reaguje na článek o sponzorech strany LIDEM, který jsme publikovali ve čtvrtek. Poukázali jsme v něm mimo jiné na to, že nejkreativnějším přispěvatelem do pokladny nejmenší vládní strany je právě Paggio. Vinou nepozornosti se nám při tom podařila pěkná „bota“.

Paggio sice z kapes nevytahuje velké bankovky, ale od začátku letošního roku doplňuje své „prezenty“ vzkazy. K tisícovce zaslané 24. ledna dodal (jak lze zjistit na transparentním účtu strany): „BRAMBORA K B, UNO JE NA DVORE :)“. V již zmíněném článku jsme „bramboru“ přečetli jako „bramborku“, za „B“ pak dosadili „bramborce“ a doplnili douškou, že „Paggio parafrázoval bonmot Miloslava Šimka, který však nepoužil zdrobnělinu a vyšel mu lahodnější rým“.

Paggio v pátečním e-mailu uvádí celou věc na pravou míru: „Prosím o drobnou opravu v článku Sponzoring LIDEM: Nesypou-li se velké peníze, pak Odvážně ke hvězdám? – v předchozím daru jsem do zprávy pro příjemce napsal Brambora k b,UNO je na dvoře, protože se celá věta do zprávy pro příjemce nevejde. Jinak Šimka znám nazpaměť, jeho citát bych nikdy nepokazil.“

Prosíme tímto všechny čtenáře ČESKÉ POZICE, aby si v původním textu o sponzoringu strany LIDEM opravili předposlední odstavec. A Viktoru Paggiovi se upřímně omlouváme a děkujeme mu, že pravděpodobně jako jediný člen strany LIDEM s redakcí ČESKÉ POZICE komunikuje. A těšíme se, co připíše, až příští měsíc přilepší své straně další tisícikorunou.

P. S.: Škoda, že Paggio není stejně sdílný a pohotový, pokud jde o jiná témata. Začátkem tohoto týdne sháněla ČESKÁ POZICE kontakt na Jiřího Neumanna, místopředsedu strany LIDEM, který byl nově jmenován do dozorčí rady strategické firmy Čepro (viz článek Nová trafika pro kolegu Karolíny Peake: Do Čepra jde učitel kuchařů). Na žádost o kontakt na Neumanna, kterou mu prostřednictvím SMS poslal kolega Jakub Kalenský, Paggio odpověděl: „Dobrý den, jste již domluven na postupu s naším mluvčím a budu ho respektovat. S pozdravem VP.“ Jak vidno po dnešním e-mailu, když se chce, jde to poslanci LIDEM i bez mluvčího.