Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pan poslanec Seďa se zamyslel nad jedním číslem

  11:39

Za to, že dění ve sněmovně občas působí jako video z nějakého „zvěřince“, mohou všechny politické strany v ní zastoupené.

Podle průzkumu agentury STEM je pro Čechy z nejvyšších ústavních institucí nejméně důvěryhodná Poslanecká sněmovna. Dolní komoře parlamentu věří pouze 16 procent obyvatel, což je nejméně od vzniku republiky v roce 1993. Zajímavé proto bylo sledovat na sociálních sítích reakce poslanců na toto zjištění. A jedna zajímavá dorazila – od poslance ČSSD Antonína Sedi.

Poslanec si k nelichotivým číslům agentury STEM na svém facebookovém profilu poznamenal: „Na tom není nic divného, vždyť základní politický boj se odehrává v Poslanecké sněmovně a nikde jinde. Rozhádanost navenek není ničím novým. Problémem, který přitěžuje sněmovně, je prosazování antisociálních reforem současné vládní koalice ODS, TOP 09 a VV. Za tyto reformy jsou obviňování všichni poslanci bez ohledu na to, zda pro ně hlasovali či nikoli. Ale jinak souhlasím s tím, že politická kultura se v naší zemi moc nenosí.“

Zásadním problémem citovaného sdělení je, že si Seďa myslí, že za tak nízkou důvěru mohou „antisociální reformy“ a jejich autoři. Nikoli, pane poslanče. Za to může především to, že záběry dění ve sněmovně občas působí jako video z nějakého „zvěřince“. A za to mohou všechny politické strany v ní zastoupené. Bohužel na nepříznivá čísla průzkumu doplácí v očích veřejnosti i ti slušní jedinci, kteří též zasedají v poslaneckých lavicích.

Antonín Seďa se ve svém prohlášení nemýlil v tom, že politická kultura se skutečně v naší zemi nenosí. A zásadním způsobem k tomu ve sněmovně přispívá i ČSSD. Pokud by tomu snad pan poslanec nevěřil, připomeňme několik příkladů, které přispěly k negativnímu vnímání Poslanecké sněmovny. Třeba příště své vyjádření na sociální síti lépe uváží.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...