Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Pavlát: Pozor na levicový antisemitismus evropských elit!

Jak se dnes žije Židům v západní Evropě? Mají se obávat lidí, kteří utíkají z převážně muslimského Blízkého východu? Ředitel Židovského muzea Leo Pavlát se vyjadřuje temně. Podle něho Židy v Evropě vedle migrantů znejisťuje zcela evropský fenomén – antisemitský antiizraelismus politických i intelektuálních elit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Díky za politicky nekorektní článek

Občasné osvěžení z multikulti bolševické masáže mainstramu je potřeba.

0/0
31.3.2016 21:04

Re: Hlavně ať nám nemizí exponáty z Židovského muzea,

Myslíte pražský Starý židovský hřbitov?

Já si pamatuju tak 70. léta - ale to se tam platilo vstupné. Ovšem za pár korun byl vstup do 6 památek. Já psal do školy pojednání o SŽH, tak jsem tam potřeboval chodt častěji a paní v kase byla tak hodná, žre mi proštipovala postupně vstupy do ostatních památek, abych nemusel kupovat pokaždé všechny vstupenky.

Pokud je mi známo, židům nevadí chození po hrobech ani chátrání hřbitovů a náhrobků - je-li to chátrání "důstojné" - ale vadí likvidace hřbitovů a hrobů. Exhumace jsou nepřijatelné. A jakékoli hrabání, zatloukání kolíků a pod.

0/0
30.3.2016 17:42
Foto

Kocour Mesie

Kocour Mesie

Že "Evropských elit" ?!?! Toť logické! Elity bývají vzdělané, kladou promyšlené otázky a jdou na kořen věci. Došlápnou si na věc a v analytice se liší od vyholených lebek a nakrémovaných šněrovacích bot jejichž nosiči mají IQ pod 90 a čtou jen AHA a Sport. Proto voni se ty Evropský elity dostanou líp do vobrazu a vědí tedy o židech "hu-is-hu". Ťo že se během let 1938 - 1945 celý civilizovaný svět scuknul a přivřel jim dveře z rise - to je jen následek. Předtím byly židovské skutky a politika - stale stejné dokola jak přes kopírák a všude: V USA, Anglii, v Rusku, na Balkáně - no a lidi se poučí.Anglii a Ameriku zmákli přes Rotschildy a Rooswelta tzv.: "Na jedničku". A právě tady s nimi státní exekutiva nechtěla nic mít. V Rusku jim to nakonec bouchlo do Gesichtu, to co si zaseli v r. 1917. A Evropa si pamatuje - naštestí !!!

I tak tam mají zbytky Sefarďáků kteří za ně kopou. (Barosso, Draghi apod.) Kdo se spálil - musí foukat na studený.

Trik s Marxem a Bronštejnem podruhý těžko kl

0/0
30.3.2016 14:23
Foto

E13v51a 44D23u92d34k96o60v73á 7519817611969

Připomínka v pravou chvíli, oběma vám, pánové,

díky. Sice nám takové sdělení (kolikáté už?) povážlivě naleptává mýtus o Nezpochybnitelných Evropských Hodnotách, ale oni se s tím jejich vlajkonoši už nějak popasují, to jsem bez obav. Při čtení rozhovoru se mi ale nepodařilo vyhnout myšlence, že co se kdysi nepovedlo nacistům - zbavit Evropu Židů, to zvládnou ve vší tichosti naši nynější a budoucí arabští spoluobčané. Neříkám, že je toto účelem nynější hloupé imigrační politiky, ale vezmou-li se v úvahu její další notoricky známé důsledky, pak máte pravdu, evropské elity jsou nebezpečné.

0/0
29.3.2016 0:53

Pane Pavláte

vymyslel jste jednu mazanost a to formulaci antisemitistický antiizraelismus. jako produkt EU. No nevím zda je to výstižné. Antisemistismus je v zemích EU odsuzován a stíhatelný jako každý rasismus. Antiizraelismus představuje vše špatné v politice státu. Dvě rozdílné věci hodny kritiky. No a problém státu Izrael je v jeho způsobu vzniku. Vznikl násilnou cestou s rozhodnutí dvou velmocí, které sledovaly své cíle a bez ohledu na názor většinové populace žijící na tom území. Na území nynějšího státu Izrael byli Palestinci ve většině a nyní jsou tam menšinou a cítí se ukřivdění. Pokud se tato neodstraní, nebude tam míru. Jediné řešení vidím ve vzniku jednoho státu s rovnými právy pro obě národnosti..

0/0
28.3.2016 11:21
Foto

Tatana

Hlavně ať nám nemizí exponáty z Židovského muzea,

tu "dáreček" tam, tu onam a z tisícileté historie nezbyde nic, penízky ze vstupného se rozkutálejí.

Nechápu, jak Židé mohou dopustit, aby hordy turistů dupaly po kostech jejich předků. Za ta leta vydělali tolik, že by mohli postavit skleněné ochozy nad hřbitovem a nechat lidi nakouknout, ale nenechat je chodit po hrobech, i pod těmi uličkami jsou pohřbeni lidé.

Ze svého dětství si pamatuji, že hřbitov byl otevřen "bezplatně", jednalo se o místo klidu, jen jeden dědula, když uviděl návštěvníky, snažil se /úspěšně/ vzbudit zájem. V okolí žily babičky v "nadměrných" bytech, kterým stát přispíval i na otop. Dnes je kolem mrtvá zóna, předražené obchody, nad kterými domy zejí prázdnotou. Kulisa.

0/0
28.3.2016 10:56

Bohužel, je to tak.

Normální člověk toto všechno vnímá a chápe. Paradoxně člověk, zaštiťující se humanitou, nepochopitelně obětuje pro záchranu neznámého a cizího to známé a vlastní. Komu to prospívá?

Zřejmě se blíží doba, kdy tato pokřivená a ve své podstatě bezohledná morálka bude pro svou funkci nástroje ministerstva pravdy a lásky předmětem opovržení.

0/0
28.3.2016 10:30

Děkuji!

Mluvíte velmi přesně, pane doktore. A každý by si to přesně a důkladně měl přečíst a zvážit.

0/0
27.3.2016 17:02