Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Polemika Tomáše Halíka: Ateisté mohou být různí

Nositel Templetonovy ceny Tomáš Halík napsal esej, jejž ČESKÁ POZICE zveřejnila pod titulem Tomáš Halík: Desatero argumentů ke strachu z islámu. Zareagoval na něj příspěvkem Strach z islámu a vábení teokracie zveřejněným v sobotní příloze LN Orientace filozof Tomáš Hříbek. S ním nyní opět polemizuje svým dalším esejem Tomáš Halík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Dělá náboženství z dětí sobce?

každé náboženství vystavuje na odiv berání kožich, mluví jen o lásce a milosrdenství. V zápětí však provozuje ženské a dětské otrokářské prádelny, zabíjí kvůli malicherním teologickým názorovým rozdílům, slibuje věčná pekelná muka i za skutky, které nejsou trestním činem, trhají na kusy nevinné děti, ženy a starce humánním bombardováním a bombovými útoky..

0/0
23.11.2015 0:21

Re: Dělá náboženství z dětí sobce?

Byl to článek v Current Biology.

Ony asi křesťanské děti v Česku nejsou úplně reprezentativní vzorek. Spíš bych pro poučení šel na východní Slovensko nebo do Polska. Moje zkušenost je taková, že, zejména, katolíci mají méně vnitřní sebekritiky. Ona zpověď je mocná čarodějka.

Příslušníci různých náboženství mají velkou výhodu v rituálu. Díky němu se množí. V tomto kontextu doporučuji knihu D. J. Novotný - Sidra Noach.

Pokud jde o pana Halíka, tak ten by si měl rozmyslet, jestli je kněz nebo profesor. Protože mnohé formulace, které je nucen pronášet jako kněz, jsou s profesorskou povinnou kritičností v rozporu.

0/0
23.11.2015 14:12

J. Křivan

Re: Dělá náboženství z dětí sobce?

Nechtěl jsem se do diskuze moc pouštět a tak dělat Halíkovi PR, ale s tím rituálem a množením, to je hřebík na hlavičku. Tady katolická církev nenapravitelně selhala, nejspíš už hodně, hodně dávno. Také možná vedlejší účinek přírodních zákonů, které jsme ještě nepochopili.

0/0
24.11.2015 10:51
Foto

K40a35r74e43l 89P88l85í77h53a25l 2269255138561

Re: Dělá náboženství z dětí sobce?

Pozvolná přirozená redukce obyvatelstva jde ruku v ruce s technologickou a následnou nevyhnutelnou společenskou změnou. Vymření nám nehrozí, ale turbulence asi ano. Jako v kdejaké jiné předešlé etapě vývoje. Bránit se tomu zvýšenou reprodukcí nemá smyslu. Člověk není zvíře v přírodě.

0/0
25.11.2015 0:08