Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražské služby: Šťastný, Poche a Natland ven, TOP 09 dovnitř

  15:14

Nové vedení pražského magistrátu prosadilo na valné hromadě městské firmy personální obměnu dozorčí rady.

Avizované změny v dozorčí radě Pražských služeb se ve čtvrtek naplnily. Valná hromada firmy, v níž má rozhodující slovo město, odvolala z funkce předsedu dozorčí rady Miroslava Pocheho (ČSSD) i místopředsedu Borise Šťastného (ODS). O post přišli také Tomáš Raška, zástupce minoritního podílníka – společnosti Natland Group – a starosta Prahy 12 František Adámek (ČSSD). Místa v dozorčí radě obhájili dva zástupci ODS David Zelený a Michal Valenta.

Valná hromada do uvolněných pozic na návrh pražského radního Radka Lohynského (ODS), který zastupoval vedení magistrátu, nově zvolila:

  • Pavla Caldra (ODS), radního v Praze 4,
  • Pavla Richtera (TOP 09), náměstka pražského primátora,
  • Jiřího Vávru (TOP 09), pražského zastupitele,
  • Milana Effenberka Růžičku (TOP 09), pražského zastupitele.

V dozorčí radě městské společnosti bude mít ODS a TOP 09 po třech zástupcích. „Jsem rád, že se povedlo posílit roli majoritního akcionáře, tedy hlavního města Prahy. Poprvé se dozorčí rada v novém složení sejde příští týden,“ prohlásil po volbě Lohynský.

Nové vedení pražského magistrátu tím pokračuje v obměnách managementu městských firem. Snaží se také zprůhlednit jejich vlastnickou strukturu. V Pražských službách má město 77procentní podíl. Dalších 18,85 procenta akcií koupila společnost Natland Group. Akcie drží prostřednictvím kyperské firmy Soranus Limited.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...