Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přinese konjunkce Saturnu a Jupiteru novou epochu?

Vzkaz (květina z roušek) naivní umělkyně Kristinky Královny v Praze v Podolí. foto: István Léko

V pondělí 21. prosince byl po 800 letech opět viditelný úkaz betlémské hvězdy. Jde o konjunkci Saturnu a Jupiteru. Poté se prý vše změní. Nejlépe to však vystihl Sadhguru z Indie: „Buď my uděláme něco a pak věci se změní. Konjunkce planet nezmění nic.“ Vzkaz (květina z roušek) naivní umělkyně Kristinky Královny je z Prahy v Podolí.
  15:08

Začněme u sebe!

Úkaz známý jako betlémská hvězda byl v pondělí 21. prosince po osmi stech letech opět viditelný. Jde o konjunkci Saturnu a Jupiteru. Tato ojedinělá nebeská konstelace vyvolává u lidí mohutná očekávání. Po tomto dnu se prý vše změní. Jak ale? Levá bude pravá, nahoře bude dole, či zvířata začnou chodit pozpátku?

Že prý starý systém se zhroutí a vznikne nový, úroveň lidského vědomí se zvedne. Dobré, znějící, ale nic neříkající věty. Jaká bude duchovní manifestace této epochy? Objeví se v nové formě tradicionální spiritualita? Narodí se její guru či mistr jako Buddha či o 600 let později Ježíš Kristus v epoše sebeobětování? Nebo přijde Antikrist?

Jaká bude duchovní manifestace této epochy? Objeví se v nové formě tradicionální spiritualita? Narodí se její guru či mistr jako Buddha či o 600 let později Ježíš Kristus v epoše sebeobětování? Nebo přijde Antikrist?

Saturn je vládcem času, symbolem osudu a odpuštění, Jupiter znamená, že vědomí vládne nad hmotou. Takže Saturn se potká se svým opakem, jejich síly se eliminují a nestane se nic? Mezi lidmi v době pandemie vládne nepopsatelná touha po Mesiáši, hodí se cokoliv (třeba tato konjunkce), hlavně, ať se něco děje. Jen na YouTube najdeme v angličtině stovky dlouhých výkladů.

Vše nejlépe vystihl Sadhguru z Indie ve zhruba dvouminutovém videu: „Buď my uděláme něco a pak věci se změní. Konjunkce planet nezmění nic.“ Takže chceme-li změnu, každý musí začít u sebe! Vzkaz (květina z roušek) naivní umělkyně Kristinky Královny jsem vyfotil v Praze v Podolí.

Autor:

Mohlo by vás zajímat