Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Působí na Ukrajině námezdní zahraniční síly?

Německá média nedávno zveřejnila informaci, že ukrajinská vláda údajně používá proti proruským separatistům americkou soukromou bezpečnostní firmu Academi. Ta to však dementovala. Otázkou zůstává, kdo, proč a zda vůbec by si tyto žoldáky najímal. Píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Mach

Tomu věříte?

Pokud ano, tak vám unikl jeden zásadní údaj, a to průměrné stáří nejvyšších představitelů strany během komunistické totality.

0/0
1.6.2014 21:48

J. Křivan

Re: Tomu věříte?

Neunikl, v tomhle máte pravdu, jen jsem Vás chtěl poškádlit. Snaha byla, ale skutek utek,

0/0
1.6.2014 22:43

Díky za podporu pane Skřivánku pan

Mach je člověk zvláštního ražení s opačným znaménkem. To je zvláštní druh člověka, který když se ve škole probíral Descartes tak zrovna chyběl. To jsou lidé co nás po 89 zavedli na scestí propagací Havlovského pojetí Amerického snu. Oni v té amícké propagandě přehlédli, že ve skutečně tržním hospodářství na jednoho úspěšného připadá cca 500 neúspěšných. To je pro ně pouze optický klam. A Češi nadšení kouzlem nákupních cest do Chamu tomu podlehli.

Taky jsem jeden čas dělal ve výzkumu a tam jsem se naučil že na jednoho který jde po správné cestě připadá 10 co jdou po cestě chybné. Ten jeden je slavný a o těch 10 se nemluví protože člověk znalý Descartese ví že to tak musí být. Pan Mach je statisticky zrovna v těch 10 tak se na něho nezlobte.

0/0
2.6.2014 6:09
Foto

V.Hricák

Re: Nic si z toho nedělejte.

No a kde je dnes starému Egyptu konec.Nějaký čas to ještě trvalo,ale nakonec přeci zanikl.Je historicky doloženou skutečností,že každá,ve své době vyspělá společnost,zanikla.Její pád předcházela bez vyjímky korupce a nefunkčnost státní správy.Což je vlastně úpadek morálních hodnot.Netvrdím,že ta naše západoevropská padne zítra,ale podle tempa,které nabírají výše zmíněné průvodní jevy,to rozhodně dva tisíce let trvat nebude.

0/0
1.6.2014 17:33

P. Mach

Re: Nic si z toho nedělejte.

Váš problém (a vám podobných blábolilů a proroků úpadku západu) spočívá v tom, že absolutně neznáte situaci s korupcí v jiných civilizačních okruzích nebo vůbec v historii. Případně absolutně nedokážete srovnávat. Podle vaší logiky by se  nejdřív musela  rozpadnout  Afrika, pak blízký a střední východ, latinská Amerika, Rusko, Čína a JV Asie. Pak by se dlouho nic nedělo a pak by se možná rozpadl Západ. Chcete to se racionální se zamyslet a porovnávat objektivní údaje z celého světa a historický vývoj a hlavně oprostit se od v ČR rozšířeného levičáckého odporu k demokracii a volnému trhu a patologické nenávisti k západu reprezentované USA a zřejmě geneticky podmíněné potřebě lézt do zadku východním satrapům a pak možná dojdete k nějakým relevantním závěrům.

0/0
1.6.2014 22:13
Foto

V.Hricák

Re: Nic si z toho nedělejte.

No,nevím,jestli nyní neblábolíte vy.V přírodě platí,že čím primitivnější tvor,tím snáz se přizpůsobí změnám svého prostředí.Vyspělé státní útvary v minulosti zpravidla podlehly těm primitivním,které se před tím často snažily ovládnout.To,co popisujete je nesmysl.V Africe,vyjma Jihoafrické rep. neznám plně funkční demokracii.V drtivé většině se jedná o nějakou formu autoritářského systému,často ještě silně podbarvenou náboženstvím.Moje logika je vcelku jednoduchá.Pokud např, dnes Evropa začíná zápasit s problémy spojené s imigrací,než se domluví 750 europoslanců a další tisíce v národních parlamentech na nějaké formě ochrany vlastních obyvatel,stačí v autoritářském systému rozhodnout jeden diktátor.Tím se tento systém stává mnohem flexibilnější,než ten demokratický.V situacích,kdy jde o čas,to může znamenat nezanedbatelnou výhodu a dát mnohem větší šanci na přežití.

0/0
2.6.2014 7:19

Učebnice dějepisu pro 6. třídu říká

v období ohrožení si Římané volili diktátora!

0/0
2.6.2014 13:06
Foto

K56a71r56e20l 37P17l50í45h77a12l 2239635688481

Re: Učebnice dějepisu pro 6. třídu říká

Pomalá demokracie má tu dobrou vlastnost, že svou setrvačností brání politickým excesům podle nálady obyvatel či omezené skupiny politiků. To je zásadní rozdíl oproti starým civilizacím, které byly nanejvýš feudál-demokratickým kočkopsem, ve kterých významnou roli hrálo také náboženství.

Králové byli na svou roli systematicky připravováni. Někdy byli lepší, někdy horší, ale bylo dopředu známo, kdo bude vládnout podle práva dědičného. Diktátoři jsou šmejdi, kteří se dostanou nahoru díky populismu nebo skrze mrtvoly.

Pokud vím, naše ústava zná pojem ohrožení země a náležité rozdělení moci.

0/0
2.6.2014 21:59

Na Vašich slovech je hodně pravdy, ale také

dost černobílého vidění. O jednom diktátorovi jménem Pinochet Amerika tvrdila, že zachránil Chile a demokrat Allende byl "strašný" komunista. Kdo ví co je pravda? Co si o tom myslíte pane Urbanče?

0/0
3.6.2014 5:58
Foto

K26a90r31e32l 24P80l57í33h79a39l 2129815748731

Re: Na Vašich slovech je hodně pravdy, ale také

Konkrétně o Chile si toho mnoho nemyslím... Netvrdím, že nemohou být dobří diktátoři, stejně jako mohou být demokraté lumpové (že jich tu máme v ČR!), ale diktatura často vede ke katastrofě.

Bez Vašeho dovolení Vám položím otázku: Jakým způsobem se diktátorské moci uchopí altruistický člověk, který to myslí opravdu dobře a upřímně? Pokud nemá mít ruce od krve a není příliš sebestředný, musí se jednat o člověka mimořádně schopného, kterých je beztak málo. A kde vzít nástupce? Těším na Vaši odpověď.

0/0
3.6.2014 15:38