Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Ruská humanitární pomoc a pokrytectví Západu

Podsouvat humanitárnímu konvoji z Ruska vojenské záměry je nestoudné. Ukrajinci v Doněcku a Luhansku počkají, nejprve je nutné si vylít zlost na Vladimiru Putinovi, protože reagoval tak rychle, jak bylo třeba. Zatímco Západ pouze podpaluje, ale nehasí. Co na to česká vláda? Ptá se Jan Schneider.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Svejnoha

18. 8. 2014 7:11
Sila

c, cel nebo zakazu pobybu zbozi, zbrojeni a strachu z valky v lepsim pripade. To je to, co tady obhajujete. A to je desive.

0 0
možnosti

J. Svejnoha

18. 8. 2014 7:09
Sila

je opravdu desive, ze si toto myslite pane redaktore. Nehlede na to, jaky nazor jsem mel a mam nyni na ceskou pozici. V serii vsech nepravosti a porusovani cehokoli je treba vybrat ty, jejich poruseni jiz znamena opravdu problem. Podle me je to narodni suverenita a uzemni celistvost. A pokud nekdo prekroci mezinarodne uznane hranice, pak se tomu rika tusim invaze. A dal uz neni o cem hovorit, dokud se toto nevrati zpet a agresor neni bud zastrelen nebo se nebude do konce zivota omlouvat z basy. Muzu mit jakekoli duvody, nazory, muzu jakkoli popichovat, ale nebudeme-li respektovat jiste dohody, nemusi pak nikdo respektovat nic, coz je anarchie a vyvola porusovani dohod vsude jinde. A to je pak jen krucek k valce. Valka dnes neni jen proto, ze armada Ukrajiny je slaba. Co to znamena? Ze je dnes treba koupit akcie vsech zbrojovek, neb kdo bude slaby, neni schopen se branit. Misto vzdelavani, cestovani, svobody, poznavani a ziti zivota tak, jak ho zijeme dned, budeme svedky uzavirani hrani

0 0
možnosti

18. 8. 2014 10:17
Re: Sila

Ad Svejnoha

plácáte nesmysly!

Viz rozklad Jugoslávie, Československa, dnešní stav v Sýrii, Iráku, Libyi.

Redaktor poskytuje naprosto relevantní pohled na politickou situaci, a pokud Vám nedochází, že vyvražďování části obyvatel vlastního státu je zločin, není pomoci Vaším zcestným názorům a argumentům.

0 0
možnosti

P. Mach

17. 8. 2014 2:10
A ještě jedna věc,

to, že ukrajinskou krizi nezpůsobil putin ale rozšiřování NATO je hovadina na ntou, kterou nikdo při smyslech nemůže vypustit z úst nebo klávesnice. Za prvé chce snad autor upírat právo jednotlivým zemím svobodně se rozhodovat o tom jaké spojenecké závazky uzavřou a do jakých mezinárodních uskupení vstoupí? Za druhé, kdo posílá agenty ruských bezpečnostních struktur na východ Ukrajiny, kdo najímá a platí žoldáky, kteří tvoří většinu tzv. separatistů, kdo jim dodává zbraně, kdo okupuje výsostnou část Ukrajinského území? Putin. Přesně tyto kroky vyvolaly na Ukrajině válku a utrpení. Východ Ukrajiny nevede válku se zbytkem Ukrajiny. Proti Ukrajině, a to celé vede válku Putin.

0 0
možnosti

P. Mach

17. 8. 2014 2:00
Nestoudná je především

agrese rusáků vůči Ukrajině, a to včetně okupace KRymu. POkud auotorovi to, že putin ve velkém lifroval na Ukrajinu žoldáky, kteří tam loupí a vraždí a zásoboval je zbraněma, rusácká armáda ostřelovala území Ukrajiny a že v okamžiku kdy humanitární konvoj čekal na odbavení tak rusácká vojenská kolona překračovala hranici autorovi nestoudná nepřipadá, tak je u mě putinův poskok a přidržtaška, který trpí patologickou nenávistí k západu.

0 0
možnosti

V.Hricák

17. 8. 2014 7:21
Re: Nestoudná je především

Pane Machu,vždyť vy zase trpíte patologickou nenávistí k východu.Ať už je pravda taková,nebo maková.Rusové mají něco,bez čehož se Evropa neobejde.A pro mne zůstává otázkou,jestli cena za to NĚCO je vysoká,nebo nízká.Z mého pohledu by obětování části rusky mluvící Ukrajiny nemuselo být až tak moc.

0 0
možnosti

16. 8. 2014 23:19
Ruský cynismus

Kdyby Rusové nevyzbrojovali "separatisty", žádná humanitární pomoc by nebyla potřeba.

0 0
možnosti

16. 8. 2014 12:44
Výborný článek

a právě proto se nelze divit, že jeho argumentační výbava přesahuje schopnosti mnohých negativních diskutérů chápat rozdíl mezi zlem a dobrem.

0 0
možnosti

16. 8. 2014 7:15
Trpelivost prinasi ovoce.

Ja se divim ze Rusove jsou tak trpelivi. Zrejme je v tom nejaka lumparna o ktere nema zatim nikdo poneti. Je to vsak ostuda ze pred celym Svetem se hadaji a berou jako ozrali vesnicti balici v Kocourkove. Ja se pamatuji na rok1962, kdy Cinane, na provokaci , celkem malou, vtrhli s armadou do Indie, zmlatili je a pak po tydnu spokojene odesli domu aniz by si anexovali nejake uzemi. Ani bych se nedivil kdyby se to stalo, z nejakou obmenou, v Ukrajine. A Svet by sice rval, ale neprilis dlouho.

0 0
možnosti

J. Václav

15. 8. 2014 18:03
Jestli tu někdo zešílel, 2

od této chvíle už celé území strávně patří Rusům a když náhodou někdo vystřelí, je oprávněný důvod nasadit ruskou armádu na ochranu v plné síle. Je to chytré, ale průhledné, divím se , že jste na to nepřišel. Co se týká pokrytectví západu, jsem zajedno,  platí zde staré přísloví,  " když se dva perou, třetí má užitek " a paní Merkelová se svým libovým úsměvem tomu dává ještě korunu. Opravdu souhlasím s tím, aby vše už konečně skončilo, i kdyby se měla Ukrajina spojit s Ruskem. Než to tam dají Rusové do kupy politicky a hospodářsky bude EU už jen minuloctí, protože svůj první historický úkol v dějinách Evropy nezvádla.

0 0
možnosti

J. Václav

15. 8. 2014 17:48
Jestli tu někdo zešílel,

tak jste to vy Jene Schneidere, ale ne proto co jste napsal, k tomu máte plné právo, ale hlavně proto, že v současné bojové náladě nás všech píšících a blábolících, jste našel vůbec odvahu to zveřejnit. Předně jste zavřel huby všem nesmyslných žvástům rusofilů, kteří by hájili do nekonečně cokoliv, čím nás Rusové v čele s Putinem překvapí. Jenže !!! Oni nás jako vždy ničím nepřekvapili, protože je všichni známe jako sousedovic Baryka, který stále vrtí ocasem, dokud se neotočíte a pak vám prokousne lýtko. Také jsem použil a možná jako prvý, termín Trojský kůň, pro konvoj humanitární pomoci a to hlavně proto, abych si nějak vysvětlil jeho smysl a nepodařilo se mi najít jiný důvod, než ten jediný, jak se Rusové mohou co nejmírnějším způsobem dostat na Ukrajinu a ovlinit tamní válečný stav. Od nynějška už si totiž nikdo nedovolí střílet na území kde jsou ruské vojenské kamiony, včetně separatistů. Je to něco jako kdyby do oblasti byla vyslána vojska OSN a od této chvíle už celé území správ

0 0
možnosti

V.Hricák

15. 8. 2014 11:26
Celou tuto nic neřešící diskusi uzavřu.

Osobně nestraním ani rusům,ani američanům.Pouze z nedávné historie vyvozuji,kdo z nich má větší touhu po světovládě.Sám za sebe říkám,že Ukrajina nestojí za vyhlašování jakýchkoliv sankcí.Tak,jako nedokážeme zabránit hladomorům,nebo různým epidemiím,nedokážeme řešit každou nespravedlnost na tomto světě.Bída na Ukrajině bude tak dlouho,dokud se v ukrajinských mafiánech nehne vlastní svědomí.A pokud máme nějaký vojenský spolek,začněme situaci řešit,až se začne týkat některého z členů.

0 0
možnosti