Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ruská humanitární pomoc a pokrytectví Západu

Podsouvat humanitárnímu konvoji z Ruska vojenské záměry je nestoudné. Ukrajinci v Doněcku a Luhansku počkají, nejprve je nutné si vylít zlost na Vladimiru Putinovi, protože reagoval tak rychle, jak bylo třeba. Zatímco Západ pouze podpaluje, ale nehasí. Co na to česká vláda? Ptá se Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Svejnoha

Sila

c, cel nebo zakazu pobybu zbozi, zbrojeni a strachu z valky v lepsim pripade. To je to, co tady obhajujete. A to je desive.

0/0
18.8.2014 7:11

J. Svejnoha

Sila

je opravdu desive, ze si toto myslite pane redaktore. Nehlede na to, jaky nazor jsem mel a mam nyni na ceskou pozici. V serii vsech nepravosti a porusovani cehokoli je treba vybrat ty, jejich poruseni jiz znamena opravdu problem. Podle me je to narodni suverenita a uzemni celistvost. A pokud nekdo prekroci mezinarodne uznane hranice, pak se tomu rika tusim invaze. A dal uz neni o cem hovorit, dokud se toto nevrati zpet a agresor neni bud zastrelen nebo se nebude do konce zivota omlouvat z basy. Muzu mit jakekoli duvody, nazory, muzu jakkoli popichovat, ale nebudeme-li respektovat jiste dohody, nemusi pak nikdo respektovat nic, coz je anarchie a vyvola porusovani dohod vsude jinde. A to je pak jen krucek k valce. Valka dnes neni jen proto, ze armada Ukrajiny je slaba. Co to znamena? Ze je dnes treba koupit akcie vsech zbrojovek, neb kdo bude slaby, neni schopen se branit. Misto vzdelavani, cestovani, svobody, poznavani a ziti zivota tak, jak ho zijeme dned, budeme svedky uzavirani hrani

0/0
18.8.2014 7:09

Re: Sila

Ad Svejnoha

plácáte nesmysly!

Viz rozklad Jugoslávie, Československa, dnešní stav v Sýrii, Iráku, Libyi.

Redaktor poskytuje naprosto relevantní pohled na politickou situaci, a pokud Vám nedochází, že vyvražďování části obyvatel vlastního státu je zločin, není pomoci Vaším zcestným názorům a argumentům.

0/0
18.8.2014 10:17

Re: Sila

"Rozklad" Československa rozhodně nezařídili Američané, stejně jako rozpad Jugoslávie. A na situaci v Sýrii má velký Assadův kamarád Putin přinejmenším stejný podíl jako západ.

Nehledě k tomu, že vaše argumentace je tak jako tak neseriózní - se spoustou věcí v americké zahraniční politice jsem nikdy nesouhlasil, ale nevím, jak cokoliv  z toho omlouvá současné ruské řádění na Ukrajině.

0/0
18.8.2014 11:23

J. Křivan

Re: Sila

Příklady táhnou

0/0
18.8.2014 14:19

P. Mach

A ještě jedna věc,

to, že ukrajinskou krizi nezpůsobil putin ale rozšiřování NATO je hovadina na ntou, kterou nikdo při smyslech nemůže vypustit z úst nebo klávesnice. Za prvé chce snad autor upírat právo jednotlivým zemím svobodně se rozhodovat o tom jaké spojenecké závazky uzavřou a do jakých mezinárodních uskupení vstoupí? Za druhé, kdo posílá agenty ruských bezpečnostních struktur na východ Ukrajiny, kdo najímá a platí žoldáky, kteří tvoří většinu tzv. separatistů, kdo jim dodává zbraně, kdo okupuje výsostnou část Ukrajinského území? Putin. Přesně tyto kroky vyvolaly na Ukrajině válku a utrpení. Východ Ukrajiny nevede válku se zbytkem Ukrajiny. Proti Ukrajině, a to celé vede válku Putin.

0/0
17.8.2014 2:10

P. Mach

Nestoudná je především

agrese rusáků vůči Ukrajině, a to včetně okupace KRymu. POkud auotorovi to, že putin ve velkém lifroval na Ukrajinu žoldáky, kteří tam loupí a vraždí a zásoboval je zbraněma, rusácká armáda ostřelovala území Ukrajiny a že v okamžiku kdy humanitární konvoj čekal na odbavení tak rusácká vojenská kolona překračovala hranici autorovi nestoudná nepřipadá, tak je u mě putinův poskok a přidržtaška, který trpí patologickou nenávistí k západu.

0/0
17.8.2014 2:00
Foto

V.Hricák

Re: Nestoudná je především

Pane Machu,vždyť vy zase trpíte patologickou nenávistí k východu.Ať už je pravda taková,nebo maková.Rusové mají něco,bez čehož se Evropa neobejde.A pro mne zůstává otázkou,jestli cena za to NĚCO je vysoká,nebo nízká.Z mého pohledu by obětování části rusky mluvící Ukrajiny nemuselo být až tak moc.

0/0
17.8.2014 7:21

Re: Nestoudná je především

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

(Martin Niemöller)

0/0
17.8.2014 8:26
Foto

V.Hricák

Re: Pane Hejdo,

svět není dokonalý.Jak jsem již poznamenal,iluzi nezávislosti si může dovolit jen málokdo.Všichni musíme někoho poslouchat.I Ukrajina měla možnost se vcelku úspěšně rozvíjet.Finsko bylo také od války v područí Moskvy a nebránilo jim to v hospodářském rozvoji.Kyjev by neměl svou žalostnou ekonomickou situaci svádět na Moskvu,ale na své vlastní zloděje.Kdyby si nenechali rozkrást vlastní zemi,nevypukly by nepokoje na Majdanu,kdyby nebylo Majdanu,asi nebylo událostí na Krymu a jihovýchodě obecně.99% obyčejných lidí je vcelku jedno,jestli jim bude vládnout Kyjev,nebo Moskva.Chtějí mít práci,za práci peníze a za peníze to,co potřebují k životu.

0/0
17.8.2014 8:59

Re: Pane Hejdo,

Stav Ukrajinské společnosti je přinejmenším z části výsledkem ruského vlivu.

A v mezinárodní politice Rusku už prošla spousta prasáren - podpora ilegálního Podněstří na území patřícího Moldavsku, odtržení Jižní Osetie z Gruzie... Podle mě jim nemělo být tolerováno ani toto, ale s tím už nic nenaděláme. Je potřeba aspoň dát jasně najevo, že když budou podporovat bandu teroristů v zemi sousedící s EU, tak narazí, protože pokud Rusy nikdo nezastaví teď, oni sami od sebe se nezastaví před ničím a budou čím dál agresivnější.

0/0
17.8.2014 20:36

J. Křivan

Re: Nestoudná je především

A pan Mach dostal na sobotu a neděli opušťák.

0/0
17.8.2014 11:17

Ruský cynismus

Kdyby Rusové nevyzbrojovali "separatisty", žádná humanitární pomoc by nebyla potřeba.

0/0
16.8.2014 23:19

Výborný článek

a právě proto se nelze divit, že jeho argumentační výbava přesahuje schopnosti mnohých negativních diskutérů chápat rozdíl mezi zlem a dobrem.

0/0
16.8.2014 12:44

Trpelivost prinasi ovoce.

Ja se divim ze Rusove jsou tak trpelivi. Zrejme je v tom nejaka lumparna o ktere nema zatim nikdo poneti. Je to vsak ostuda ze pred celym Svetem se hadaji a berou jako ozrali vesnicti balici v Kocourkove. Ja se pamatuji na rok1962, kdy Cinane, na provokaci , celkem malou, vtrhli s armadou do Indie, zmlatili je a pak po tydnu spokojene odesli domu aniz by si anexovali nejake uzemi. Ani bych se nedivil kdyby se to stalo, z nejakou obmenou, v Ukrajine. A Svet by sice rval, ale neprilis dlouho.

0/0
16.8.2014 7:15

J. Václav

Jestli tu někdo zešílel, 2

od této chvíle už celé území strávně patří Rusům a když náhodou někdo vystřelí, je oprávněný důvod nasadit ruskou armádu na ochranu v plné síle. Je to chytré, ale průhledné, divím se , že jste na to nepřišel. Co se týká pokrytectví západu, jsem zajedno,  platí zde staré přísloví,  " když se dva perou, třetí má užitek " a paní Merkelová se svým libovým úsměvem tomu dává ještě korunu. Opravdu souhlasím s tím, aby vše už konečně skončilo, i kdyby se měla Ukrajina spojit s Ruskem. Než to tam dají Rusové do kupy politicky a hospodářsky bude EU už jen minuloctí, protože svůj první historický úkol v dějinách Evropy nezvádla.

0/0
15.8.2014 18:03

J. Václav

Jestli tu někdo zešílel,

tak jste to vy Jene Schneidere, ale ne proto co jste napsal, k tomu máte plné právo, ale hlavně proto, že v současné bojové náladě nás všech píšících a blábolících, jste našel vůbec odvahu to zveřejnit. Předně jste zavřel huby všem nesmyslných žvástům rusofilů, kteří by hájili do nekonečně cokoliv, čím nás Rusové v čele s Putinem překvapí. Jenže !!! Oni nás jako vždy ničím nepřekvapili, protože je všichni známe jako sousedovic Baryka, který stále vrtí ocasem, dokud se neotočíte a pak vám prokousne lýtko. Také jsem použil a možná jako prvý, termín Trojský kůň, pro konvoj humanitární pomoci a to hlavně proto, abych si nějak vysvětlil jeho smysl a nepodařilo se mi najít jiný důvod, než ten jediný, jak se Rusové mohou co nejmírnějším způsobem dostat na Ukrajinu a ovlinit tamní válečný stav. Od nynějška už si totiž nikdo nedovolí střílet na území kde jsou ruské vojenské kamiony, včetně separatistů. Je to něco jako kdyby do oblasti byla vyslána vojska OSN a od této chvíle už celé území správ

0/0
15.8.2014 17:48
Foto

V.Hricák

Celou tuto nic neřešící diskusi uzavřu.

Osobně nestraním ani rusům,ani američanům.Pouze z nedávné historie vyvozuji,kdo z nich má větší touhu po světovládě.Sám za sebe říkám,že Ukrajina nestojí za vyhlašování jakýchkoliv sankcí.Tak,jako nedokážeme zabránit hladomorům,nebo různým epidemiím,nedokážeme řešit každou nespravedlnost na tomto světě.Bída na Ukrajině bude tak dlouho,dokud se v ukrajinských mafiánech nehne vlastní svědomí.A pokud máme nějaký vojenský spolek,začněme situaci řešit,až se začne týkat některého z členů.

0/0
15.8.2014 11:26
Foto

V.Hricák

Přátelé Urbanče a Gabrieli,

o jaké dohodě chcete mluvit,když západ všechny dohody hází pod stůl okamžitě,kdy se mu to přestane hodit do krámu.Po rozpadu SSSR byla také uzavřena dohoda,která měla rusům poskytnout bezpečnostní záruky.V té bylo,že se NATO nebude rozšiřovat na východ.A najednou se otevřeně mluví o vstupu Ukrajiny do NATO.Vy by jste brali vážně takovéto smluvní partnery?Já osobně asi těžko.A řeči o tom,že by členství v NATO Ukrajině skýtalo nějaké bezpečnostní záruky neberu.Rakousko bylo a stále je neutrální.A to mělo za humny čtyřicet let Varšavskou smlouvu.Nikdo toho nezneužil,protože rusové se drželi dohody uzavřené v Jaltě,kde bylo dohodnuto poválečné uspořádání Evropy.Tak že,ať to beru zleva,nebo zprava,stále mi vychází,že dohody nedodržuje západ.Ne Rusko.A co se týká vlivu USA,nebo Ruska?Ukrajinci si zvolili,sice pro rusky orientovaného Janukovyče,ale byl to asi největší zloděj a škůdce novodobé historie Ukrajiny.Kdyby ho Putin nějakým způsobem odstranil,zase by západ křičel jako první,že rusové

0/0
15.8.2014 10:09
Foto

V.Hricák

Re: pokračování

zasahují do ukrajinských záležitostí.Tak že rusům toho asi moc nezbývalo.Je pravdou,že zpočátku spontání odpor lidí na  Majdanu začal být záhy ovlivňován někým zvenčí.Najednou se tam objevily ultrapravicové skupiny hlásící se k Banderovi,který byl sprostým kolaborantem.Divíte se rusům za jejich podrážděnou reakci?Já ne,protože mám stále na paměti,že jich ve válce zahynulo 20 milionů.Z mého pohledu je Ukrajina zemí,která rozhodně nestojí za současný humbuk kolem ní.O kvalitě ukrajinců svědčí i poslední rozhodnutí ukrajinské reprezentace,které nás zase o krok posunulo k možnosti fatální energetické krize.

0/0
15.8.2014 10:19
Foto

K47a97r33e51l 41P89l51í26h14a71l 2689165218911

Re: pokračování

O zvláštním postavení Rakouska jsme si již dopisovali, bylo to nárazníkové pásmo mezi VS a NATO, navíc komunisté v tamějších volbách pohořeli. Že je na Ukrajině bordel, bylo všeobecně známo dávno. Nehájím ani Kyjev, ani separtisty, jedni kradou, druzí chtějí krást taky, proto ta federalizace. Nesrovnávám velikost přirození mezi USA a Ruskem. Jen poukazuji na to, že Rusové nedokázali za celé roky situaci na Ukrajině nijak pozitivně ovlivnit, přičemž právě oni jakožto velký příbuzný bratr páky na to měli. Stane se Rusku něco hrozného, pokud by Ukrajina vstoupila do EU či NATO? Myslím, že ne. Naopak v posledních letech bylo vidět, jak se evropsko-ruský obchod zlepšuje - tu plynovod, tam zbraně, tu pobočka automobilky, tam banka... Tak proč Moskva nenechá Ukrajince být? Moskva reaguje příliš hystericky. Kdyby nepodala pomocnou ruku separatistům, pravděpodobně by neměli koule jít do války a nemusel by se posílat žádný konvoj s pomocí. Říkám to dokola - Rusko se žene do izolace, ať už právem

0/0
15.8.2014 11:03
Foto

K90a88r35e33l 16P86l57í74h10a41l 2549565818551

Re: pokračování

či neprávem. Je paradox, že právě Rusové se dlouhodobě prezentují jako odpůrci separatismu a teď jim tak záleží na sepraci Ukrajiny. Pořád si hrají na super velmoc, ale tou už nejsou. Měli by si raději hledět osudu Sibiře, aby se jednou nedivili. V Rusku je korupce značná, tak aby nedopadli jako Ukrajina.

0/0
15.8.2014 11:07
Foto

V.Hricák

Re: Histericky se chová západ

Proč začal vyhlašovat sankce?A pokud byly rusům v minulosti dány nějaké záruky,měly by být dodrženy.Ptal jste se,co by se stalo rusům,kdyby Ukrajina vstoupila do NATO.Odpovím vám otázkou.Co by stalo američanům,kdyby v šedesátých letech nechali bez histerie ruské rakety na Kubě?

Prostě se tak chovají jedni i druzí.A já rád a často říkám "Co sám nemáš rád,nedělej druhým".

0/0
15.8.2014 11:11
Foto

K38a11r23e23l 66P59l18í74h73a50l 2389325178271

Re: Histericky se chová západ

Američané reagovali na sílu silou. Naproti tomu na ruské silové působení na Krymu zareagovala EU pouze sankcemi, navíc z počátku dosti omezenými. Nerespektování suverenity evropských států Ruskem jej žene do izolace. Ztrácí obě strany.

0/0
15.8.2014 12:14

P. Vodica

Dobrý den.

Vážený pane Schneidere,

za většinu Vašich článků Vám tleskám. Za tento ne. Jednostrannou agitku jsem od Vás rozhodně nikdy nečekal. To jste již rovnou mohl nechat odkaz třeba na pana Vyvadila.

0/0
15.8.2014 9:30

P. Vodica

Dobrý den.

Vážený pane Schneidere,

za většinu Vašich článků Vám tleskám. Za tento ne. Jednostrannou agitku jsem od Vás rozhodně nikdy nečekal. To jste již rovnou mohl nechat odkaz třeba na pana Vyvadila.

0/0
15.8.2014 9:30

no, když myslíte, že to tak je

Ono by asi stačilo si položit otázku, proč Rusové nezorganizovali ten konvoj podle pravidel Červeného kříže, který má dlouhodobě ustálená pravidla hry, takže je ruská strana musela velice dobře znát. Na mě to dělá dojem, že primárně jde o PR akci o jaké se bude hodně psát a která dodá hodně střeliva do protievropské kampaně v uvnitř samotné Evropy. U nás jim to evidentně vyšlo na 100%.

0/0
15.8.2014 8:56

Už tu máme zase kolaboranty :(

Tada já doopravdy doslova čumim, co dokáže zplodit český "novinář"

To nás máte za blbce? Putinovy média od pátku všude hlásí že konvoj je pod garancí červeného kříže a přitom to vůbec není pravda. Řidiči jsou bývalí výsadkáři, část konvoje jede přes přechod kontrolovaný povstalci, v době kdy konečně dostávají na zadek,a vy se divíte, že je tu nedůvěra? Kdyby Putinovi nešlo jen o propagandistickou akci, tak dávno sám povolal OBSE a ČK. A nebyl by problém. Ale protožwe si je dobře vědom, jak pitomí/úplatní jsou někteří novináři, tak lže a dělá obstrukce, aby jeho podomci v tisku měli o čem psát.  Nemějte nás za dementy, kteří si nepamatují, proč vůbec Majdan začal, nebo že si nepamatujeme na puč proti Jelzinovi, což byl ten hlavní důvod, proč NATO svolilo k rozšíření.

Můžete mít jiný názor na to jak a co s Ukrajinou. Ale nemanipulijte s faktama a nepodsouvejte nám hlouposti.

0/0
15.8.2014 7:08

R. Jackl

Re: Už tu máme zase kolaboranty :(

Asi by to nechtělo číst tolik ulhaneho maistremskeho tisku! Kdyby Putin chtel tento matrial a lidi dostat na vychodni UKR tak ma otevrene hranice s Novorussii! A protoze vsichni nelobotomisti si velmi donre pamatujeme jak zacal Majdan a i roztrileni ruskeho Parlamentu Jelcinem, tak nemanipuluj s fakty a skutecnosti

0/0
15.8.2014 7:30

Re: Už tu máme zase kolaboranty :(

Takže za všechno může Jelcin, protože "rozstřílel" parlament, když se komunisti snažili silou udržet sovětský blok. Když to řeknete takhle, tak je aspoň jasné, co jste zač.

0/0
17.8.2014 0:34