Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Rusko není přítel

Českým územím se vracel americký konvoj z vojenského cvičení v Pobaltí a Polsku. U části Čechů přesun vzbuzoval negativní emoce, u jiné spokojenost. Toto rozštěpení vyvolává potřebu ujasnit si povahu naší zahraničněpolitické orientace. Historik Ivan Šedivý dává jasnou odpověď: konvoj ukáže, kdo je a kdo není přítelem Česka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Pane Podešvo, již jsem chtěla z diskuse

vystoupit, jenže jsem viděla reportáž německé TV z Basry a okolí.

Případy leukémie v dětské nemocnici stouply ve srovnání před a po válce z 15 na cca 250 případů, kromě roho se rodí spousta zrůdiček, světová zdravotnická organizace odmítá spolupráci s lékaři a vydává statistiky bez jakýchkoli podkladů, vládní úředníci odmítají konfrontaci na zasažených místech. "Špinavá" munice promořila celé oblasti. Kromě toho se rozpadla infrastruktura, nefungují dříve funkční čističky, takže vody v řekách, odkud se bere pitná voda, jsou zamořené. Lidé umírají na tyfus, choletu atd.

To vše se může opakovat na Ukraině.

Iráčané obviňují z použití radioaktivní munice Anglii a USA.

Každý, kdo souhlasí s vojenským nasazením na Ukraině, připravuje genocidu Ukrainců, a je jedno, jestli střílí americkou municí Ukrainci nebo někdo jiný.

0/0
5.4.2015 21:51

paní Taťáno, ale Ukrajinu napadlo Rusko, ne USA ani GB

0/0
6.4.2015 7:10

J. Poděbradský

Re: Pane Podešvo, již jsem chtěla z diskuse

Vazena pani , jakakoliv debata s Podesvou je jen ztrata casu. On ma tu svou kebuli tak hluboko v riti minulosti , ze mu kombinace nenavisti a magikostky misto mozku, naprosto neumoznuji racionalni uvazovani. Jeho iracionalita je naprosto mimo realitu . A aby nemusel prijmout bnolestive prozreni, brani se primitivni demagogii a lzi , kterym nakonec sam uveril. Tento skoro nacinek, neschce pripustit, ze skutecnost byla zcela jina nez sam sobe veri. Vse zacalo US pucem na majdanu s postrilenim vice nez stovky lidi a neustavni svrzeni prezidenta  . Nasledovalo pobiti vracejicich se clenu Berkutu u Krymu. Ani upaleni v Odese , mluvi se o vice nez 200 lidi, neveri. O masakru v Mariupolu ani nemluve. 116 obeti. Na zaklade techto udalosti si etnicti  rusove  vyhlasili vlastni referendum a odmitli fasistickou vladu v Kyjeve, nasledovala trestni akce banderovcu a praveho sektoru. To byl zacatek obcanske valky na Ukrajine. Soucasti techto zverstev bylo rozhodnuti lidoveho referenda Autonomni Krym

0/0
6.4.2015 9:12

J. Křivan

no tak jsme si naskočili

Jediným hmatatelný výsledkem naší diskuze s panem Podešvou je, že se tenhle neuctivý podprahový titulek článku stále drží v popředí a o to nejspíš i jde. Černobílé provokující příspěvky pana Podešvy přesně odpovídají chování internetového trolla. Jeho jednoduchý a stále se opakující repertoár, který nikdy nezabloudí jinam než na diskuzi o Rusku tak plně odpovídá definici trolla ve wikipedii:

Troll je v internetovém slangu anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

0/0
6.4.2015 11:14

nu, pane Křivane, titulek článku je "Rusko není přítel" :-)

Tak se nedivte, že píšu své názory na toto téma. V diskuzi k článku "O nesmrtelnosti chrousta" budu psát na toto téma. Nemějte mi za zlé, pane Křivane, že si dovolím prezentovat své názory, které se vám tolik nelíbí. S tím trollingem mi ale křivdíte. Já jen prezentuji své názory. Nemám za to ani korunu.

0/0
6.4.2015 11:37

P.S. rublíky z Kremlu dostávají jiní

0/0
6.4.2015 11:52

J. Křivan

!!!

Státy nemají přátele, státy mají jen své zájmy. To platí pro všeobecně.

0/0
5.4.2015 1:01

J. Poděbradský

Re: !!!

presne tak

0/0
6.4.2015 9:13

Rusko není přítel

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366046-rusko-pry-pohrozilo-kvuli-krymu-a-pobalti-jadernymi-zbranemi.html

0/0
2.4.2015 22:39

Rusko není přítel ani náhodou

Čí přítel by tak mohlo být Rusko ? Možná KLDR. Ale vůči evropským zemím se Rusko chová agresivně, přezíravě a opovržlivě. Vyhrožuje kde komu. Např. maličkému Dánsku má Rusko potřebu vyhrožovat jadernými zbraněmi. Proč to Rusko dělá ? Já to nechápu. A to už vůbec nemluvím o tom, že Rusko napadá sousední země, krade jim území a okupuje je. Takže Rusko se ani nesnaží tvářit jako přítel. Je zcela nezbytné, aby Evropa a NATO velmi rychle zmobilizovaly své obranné schopnosti. A jestli Rusko bude pokračovat ve válce proti Ukrajině, je třeba přitvrdit sankce.

0/0
2.4.2015 20:19
Foto

Tatana

ReNa Rusko můžete koukat jako na bývalou

manželku, se kterou máte fůru dětí.

Nejradši by jste ji v životě už nikdy nepotkal, nedal jí ani floka a odstěhoval se na druhý konec světa.

Jenže máte společné děti, které potřebují vzdělání, sport, jsou občas nemocné. Jedno potřebuje odvézt tam, když druhé musí být v tutéž dobu někde jinde.

No, a tak máte jako vždy 2 možnosti - odstěhovat se, alespoň duševně, na druhý konec světa a s manželkou zavrhnout i děti, nebo vše překousnout a fungovat.

S Ruskem sdílíme jeden kontinent, když si jej sami zničíme, naše chyba. Pán Bůh nám náš kontinent od nevybuchlé i vybuchlé munice nevyčistí. Varování jsme ve Vrběticích dostali.

0/0
3.4.2015 10:33

moc pěkně jste to popsala, paní Taťáno :-)

S těmi dětmi, ... dojemné. Ohledně Ruska se zjevně neshodneme. Já vnímám Rusko jako ohrožení bezpečnosti Evropy. To Rusko všem vyhrožuje a napadá své sousedy. A dělá to velmi sofistikovaně. Začíná se mluvit o ruské propagandě, která systematicky nahlodává myšlení lidí už léta, a je extrémně agresivní. A fakta tento můj náhled potvrzují. Proč Rusko vyhrožuje Dánsku jadernými zbraněmi ? Víte, paní Taťáno, nikdo nechce Rusku ubližovat. Evropě by maximálně vyhovovalo dál s Ruskem spolupracovat. Tak proč se Rusko chová tak nepřátelsky ? A závěrem ... nikdo nechce Rusko napadnout. Představa, že NATO, nebo snad USA útočí na Rusko s cílem ho dobýt, je úplný nesmysl. Rusko nelze vojensky porazit a všichni to vědí. I v Americe to vědí. I Obama to ví. Nikdo nechce na Rusko zaútočit a všichni by moc rádi s Ruskem spolupracovali, protože to je výhodné. Ale Rusko samo ze sebe dělá nepřítele. A vše nasvědčuje tomu, že to dělá záměrně, že nechce působit přátelským dojmem. Vám připadá Rusko přátelské v

0/0
3.4.2015 10:50
Foto

Tatana

Re: moc pěkně jste to popsala, paní Taťáno :-)

I bývalá manželka může být schizofrénní, a schizofrénie je dědičná, takže i ty děti ji mohou mít. Zabijete je?

Tady vůbec nejde o ubližování, ale o obyčejný pud sebezáchovy.

Odmyslíme-li si válečný konflikt, co nám mohou Rusové udělat?

EU má o něco víc obyvatel než Rusko, takže tady jsme si rovni.

My si myslíme, že máme vysokou životní úroveň, průmysl, vzdělanost..... ale naše obyvatelstvo se neumí uskromnit jako Rusové, ani / s výjimkou Skandinávie/ přežít v extrémních situacích / a to my, co jsme prošli socoalismem jsme na tom lépe - vzpomeneme si na domácí marmelády, ovocné stromy na zahradách, něco ušijeme a upleteme, dokázali jsme vlastními silami postavit alespoň letní obydlí/, ve starých zemích EU je to jinak.

Rusové mají suroviny, které my ke svému životu nutně potřebujeme. Komu prospívá konflikt mezi Ruskem a EU?

Ani my, ani Rusko to není.

0/0
4.4.2015 13:35

vidíte následky, paní Taťáno, ale ...

Vidíte následky, paní Taťáno, ale nevidíte, nebo nechcete vidět příčiny. Všichni by chtěli, aby Rusko bylo partnerem. Partnerem Evropě, partnerem Americe. 20 let to fungovalo. My od vás koupíme ropu a plyn, vy od nás koupíte to, co potřebujete. Všichni by byli spokojeni, kdyby to tak mohlo pokračovat. Proč ale Rusko se najednou straví do pozice nepřítele ? Proč všem vyhrožuje ? Proč napadá sousední země ? Co např. loni udělalo Rusko přátelského ? V Rusku se systematicky rozšiřuje státem organizovaná nenávist vůči všemu západnímu. Ruská propagande šíří pocit, že Rusko je ohroženo Západem. Vážně si myslíte, že USA chtějí napadnout Rusko ? To je přeci taková pitomost ... Stačí, když se Rusko přestane chovat agresivně, a všichni s ním zase rádi budou obchodovat. Ale se současným Ruskem, které vyhrožuje jadernými zbraněmi, se prostě spolupracovat nedá. A věřte tomu, že náhrada (byť jen částečná) za ruský plyn a ropu se najde.

0/0
4.4.2015 16:38
Foto

Tatana

Re: vidíte následky, paní Taťáno, ale ...

Pane Podešvo, s argumenty jste ve slepé ulici. Co by podle Vás mělo Rusko udělat, aby se ze slepé ulice dostalo, a přitom si zachovalo důstojnost?

Na probíhajících jednáních o Iránu se ukázala jedna kardinální skutečnost.

Ani president, ani ministr zahraničí USA,nejsou schopni předložit závazně datum odvolání embarga, nejsou schopni dát dohromady ani pro USA závazný scénář postupných odvolávání embarga ze strany USA. Zástupci jiných států toho schopni jsou. Takže, i když se EU nechce stavět před celým světem proti USA a tím je deklasovat, nic jiného nám nezbyde a USA se stanou šaškem na světovém jevišti.

A do toho nezapomeňte na stále probíhající a i do budoucna plánovanou úzkou spolupráci Ruska a USA v kosmickém programu i boj všech proti všem o nerosty v Arktidě, kde má Rusko nezpochybnitelně největší nároky.

Vedle těchto skutečností je Ukraina jen bolehlav, za který nesou jednoznačně zodpovědnost všechny její zlodějské vlády.

0/0
4.4.2015 18:12

propadla jste přesvědčení, že Rusko je dobré a USA špatné

Svět se nedělí na Rychlé Šípy a Bratrstvo Kočičí Pracky. Ale naši zemi ani Evropu neohrožují USA ale právě Rusko. Přeji hezké sváteční odpoledne.

0/0
4.4.2015 18:18

J. Křivan

Máte určitě jedničku z logiky

Pane Podešvo gratuluji. Opět jste ukázal umění nemožného. Pokud platí druhá věta neplatí ta první a naopak.

0/0
4.4.2015 19:30

a pročpak to, pane Křivane ?

První má věta : "Svět se nedělí na Rychlé Šípy a Bratrstvo Kočičí Pracky." Druhá má věta : "Ale naši zemi

ani Evropu neohrožují USA ale právě Rusko." V první větě říkám, že na každém je něco dobrého a něco špatného (včetně Ruska a USA). Ve druhé větě říkám, že nás neohrožují USA (nechtějí nás okupovat, nechtějí nás ovládat, nechtějí nám diktovat, chtějí s námi obchodovat), ale ohrožuje nás Rusko (nemyslím, že by nás chtělo okupovat, ale rozhodně nás chce ovládat a diktovat nám. Putin to řekl.) Neříkám, že USA jsou Rychlé Šípy a Rusko že je Bratrstvo Kočičí Pracky :-) Z čeho tak usuzujete ?

0/0
4.4.2015 19:42
Foto

Tatana

Re: a pročpak to, pane Křivane ?

Pane Podešvo, představte si, že jste současným vrcholným politikem Ruska.

Jak budete řešit stávající situaci?

Nezapomeňte na to, že veškeré Vaše obyvatelstvo se skládá z lidí, jejichž předci bojovali za 2. světové, jejich otcové a dědové na nepříteli krvavě vybojovali určité území a mnozí za to zaplatili životy, skoro celá jedna generace mužů zahynula.

Dokážete se jim dívat do očí a říkat - celý svět nás poslal do p**ele, tož tam jděme s rozvinutou zástavou a za spěvu Internacionály?

0/0
4.4.2015 20:27

co tím chcete řící, paní Taťáno ... ?

Chcete tím říci, že Rusko má právo ovládat střední Evropu, např. naši zemi ? Že ti padlí vojáci opravňují Rusko k nadvládě nad Českou republikou ? Ptám se, protože přesně o toto Putin usiluje. A vy ho podporujete.

0/0
4.4.2015 20:33
Foto

Tatana

Re: co tím chcete řící, paní Taťáno ... ?

Vážený pane Podešvo, znáte historii?

Po tisíciletí vítěz vládce poražených popravil, muže kastroval, ženy odvlekl do otroctví.

V ranném středověku se kmeny vyvražďovaly a zajatci se prodávali do otroctví.

Teprve postupná civilizace měnila bezuzdné vraždění v pouhé loupení a znásilňování.

Gentelmamské války se začaly vést až po 30-ti leté válce, kdy zde zbyla 1/3 původního obyvatelstva.

Habsburská monarchie si potom své obyvatelsvo chránila evakuací z míst bojů, např. před bitvou u Slavkova-Austerliz, mimochodem Vám doporučuji si o tom něco přečíst, stojí to za to. I v 1. světové se do posledka snažili ženy a děti odvézt do bezpečí, např. v Čechách byli Italové a obyvatelé Haliče.

Takže bych to řekla asi takhle, pokud mají USA právo být v Německu a Japonsku, mají Rusové právo být v Německu, v Pobaltí a v Maďarsku také. Rusové si uvědomili chybu, když své stažení nepodmínili odchodem USA, to si uvědomuje Angela Mercel.

0/0
4.4.2015 21:13

moc pěkný historický exkurz, paní Taťáno :-)

Poněkud vám uniká jedna podstatná věc. Američané jsou v Německu se souhlasem Německé vlády. Pobaltí vstoupilo do NATO dobrovolně, stejně jako my. Vzpomeňte si na radar. Když se objevily protesty, amíci se stáhli. Ale Rus napadnul Ukrajinu bez jejího svolení (jak jinak, že :-)   ). Rus vyhrožuje pobaltským státům a neptá se jejich vlád, jestli náhodou zase nechtějí být ruskou gubernií. A když se dánská vláda rozhodla posílit svou obranu (obranu !), tak jim Rus rovnou začal vyhrožovat jadernými zbraněmi "nám se nesmíte bránit !". Vidím v těch dvou přístupech zásadní rozdíl.

0/0
4.4.2015 21:26
Foto

Tatana

Re: moc pěkný historický exkurz, paní Taťáno :-)

OOOOOO hluboce se mýlýte, USA nejsou ani v Německu, ani v Japonsku "se souhlasem tamní vlády", "tamní vlády" vznikly na územích okupační správy a všechny zákony včetně ústav jim byly nadiktovány okupační správou!!! Dokonce ani o DM nerozhodla německá vláda, natož aby měla pod kontrolou Deutschebank. Ani náhodou!!!! Ta vláda byla postavena před hotovou věc. I EURO vzniklo jako způsob, jak i Francie a VB mohou lépe plundrovat německou kasu.

Případ Pobaltí je typickým případem dobytého nepřátelského území.

Zamyslete se nad politickou situací Finska, které s SSSR bojovalo, mělo fašistickou vládu i armádu, ale ta se více méně držela svého území a dále po boku Němců nepokračovala. Tam mezinárodní dohody vypadají tak, že co jsme si, to jsme si, a dál spolu musíme vyžít - nejsou v NATO a ekonomicky ze svých vztahů s Ruskem těží.

Rusové oprávněně očekávali, že se Pobaltí vydá cestou Finska, takže se cítí být podvedeno.

0/0
4.4.2015 22:27

moc zajímavý pohled, paní Taťáno :-)

Takže Německo 70 let protestuje proti americké vojenské přítomnosti, ale ti zlí američané se ne a ne stáhnout zpět za Velkou Louži, kam patří. Tak to mi vysvětlete, proč to Německo vůbec vstoupilo do NATO ? To bylo asi taky z donucení USA. Vaše invektivy vůči Finsku komentovat nebudu, jen tak na okraj, ve světle současné ruské agresivity Finsko a Švédsko zvažují členství v NATO. Nejlepší je ale vaše poslední věta :-) Citát : "Rusové oprávněně očekávali, že se Pobaltí vydá cestou Finska, takže se cítí být podvedeno". Čili Rusko "oprávněně očekávalo", že pobaltské státy budou toužit po ruské nadvládě. A ti proradní Litevci, Lotyši a Estonci si vymysleli, že chtějí mít své vlastní státy. Paní Taťáno, uznáváte vy vůbec právo národů na sebeurčení, tedy kromě práva toho ruského národa ? Uznáváte vůbec, že národy, jako třeba český, mají právo rozhodnout se, kam chtějí patřit ?

0/0
4.4.2015 23:07

J. Křivan

právo národů na sebeurčení

Pane Podešvo co jedněm přejete (pobaltské státy), jiným upíráte (Krym). Co do počtu obyvatel se jedná o srovnatelné celky.

0/0
5.4.2015 0:46

ano, Rus má právo na sebeurčení, ostatní ne, viďte :-)

0/0
5.4.2015 8:06
Foto

Tatana

Re: ano, Rus má právo na sebeurčení, ostatí ne, viďte :-)

Pane Podešvo, stále jste neodpověděl na otázku, jak by podle Vás Rusko mělo jednat.

Přiznejte jeho představitelům stejnou vnitropolitickou moc a zájem o znovuzvolení, jako mají představitelé USA, uvědomte si, že co do počtu obyvatel jsou oba státy srovnatelné, ale kdyby Rusko ukázalo přílišnou slabost, Bylo by ohroženo Čínou.

A nezapomeňte na to, že v USA ani Obama, ani Khon, nemají kompetence ani závazně jednat o odbourávání embarg.

To ukázala jednání o Iránu, že tam Khon sice mlel svoje, ale písemně jako jediný nebyl schopen závazně nic dát.

A od Putina a Lavrova chcete okamžité a závazné řešení?

0/0
5.4.2015 10:41

paní Taťáno, já jsem vám už odpověděl

Už jsem vám napsal, jak bych se já, jako "vládce Ruska" choval. Buď mé příspěvky nečtete nebo mě chcete provokovat. V obou případech mě to mrzí. I když máte jiný názor, než já, byla naše diskuze slušná. Ale teď už mě to s vámi nebaví, protože nediskutujete fér. Přeji hezký večer.

0/0
5.4.2015 20:03
Foto

Tatana

Re: ano, Rus má právo na sebeurčení, ostatní ne, viďte :-)

Doporučui si přečíst "Dějiny správy v Českých zemích od počátku státu po současnost" od Zděňky Hledíkové , Jana Janáka a Jana Dobeše. Budete se divit.

0/0
5.4.2015 14:05
Foto

Tatana

Re: co tím chcete řící, paní Taťáno ... ?

Pane Podešvo, vzhledem k výsledku 2. světové války chci říci jediné.

Když mají USA právo mít základny na dobytém území - části Německa , Japonska atd. má Rusko právo být ve své části Německa , na Slovensku, v Pobaltí a v Maďarsku.

Tak dopadla 2. světová, nám se to může a nemusí líbit.

Samozřejmě že u nás nemají co dělat ani jedni, ani druzí, naše právní postavení je nezpochybnitelné.

0/0
4.4.2015 21:21