Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Šachtovec“ Michal: Randáku a Janečku, premiér není mafián!

  10:58

Zřejmě se dočkáme letní variace na zimní přestřelku mezi Šachta & Partners a protikorupčním fondem. Teď se přou o Petra Nečase.

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Vzpomínáte na zimní válku dvou iniciativ, které si na štít daly ušlechtilý cíl – pečovat o dobro občanů? Nadační fond proti korupci (NFPK) založený podnikatelem Karlem Janečkem versus projekt advokátní kanceláře Šachta & Partners (dnes MSB Legal) Vaše svoboda. Nespojily ale síly, nýbrž se vůči sobě tvrdě vymezily.

Několikaměsíční spor, vyvolaný tažením fondu proti partě lobbisty Ivo Rittiga a aférám v pražském dopravním podniku, na jaře polevil. Nyní ale opět vzduchem létají ostrá slova. Důvod? Protikorupční fond se naštval na předsedu vlády Petra Nečase, že odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). „Premiér Nečas jedná v zájmu mafiánských skupin,“ vypálili „protikorupční mušketýři“ a vyzvali předsedu vlády k rezignaci.

Zajímalo nás, co si o tom myslí jeden ze „šachtovců“ a představitel iniciativy Vaše svoboda, právník David Michal, jenž si dlouhodobě bere na mušku zejména investigativce NFPK a bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka a který premiéra často obhajuje. „Jsem rád, že včerejším bezprecedentním obviněním premiéra z mafiánských praktik NFPK prokázal, že je klasickou nikým nevolenou ukřičenou politickou agitkou, která s sebou táhne špínu typu Randákovy party. My jsme to tvrdili od počátku. Nyní, po nesmyslných obviněních Kalouska, ČEZ a včera i premiéra Nečase, to, doufám, bude zjevné každému,“ napsal Michal ČESKÉ POZICI.

Právník pak ještě dodal, že s kolegy pracují na tom, aby byl Janečkův fond zrušen. „Trpělivě sbíráme podklady.“  Vypadá to tedy, že na variaci zimní přestřelky mezi „šachtovci“ a protikorupčním fondem se možná dočkáme i nějaké letní varianty tohoto celkem vyhroceného sporu.

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...