Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

SCHNEIDER: Když vlaje prapor, je rozum v p...

Petr Žantovský měl nepochybně v námětech pro svých 50 dopisů za celý rok 2016 konkrétním adresátům zcela volnou ruku. Vznikla kniha nevázaná (pravda, brožovaná), obdivuhodná škála či spektrum neboli vějíř směrů, záměrů a nálad, jak jen polozapomenuté umění korespondence umí navodit. Jan Schneider si z ní dovoluje uvést ochutnávky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Klíma

Pěkné čtení to vypadá, už je objednáno :-)

Bill Warner je ovšem naiva nemající s totalitou ani elementární zkušenost.

Proto mu odpouštím tu hovadinu, že "Islám je hodný úcty".

Islám je zrůdná ideologie a nemá žádná práva. Práva může mít člověk, ne však ideologie. Úctu můžeme projevovat člověku, ne ideologii. A už vůbec ne takové ideologii, která činí z žen hovada a bezvěrce vraždí

0/0
17.8.2017 14:54

J. Schneider

Re: Pěkné čtení to vypadá, už je objednáno :-)

No, líbil se mi tento Warnerův citát proto, že je neobvyklý. Naprostou většinou se totiž prezentuje totalitárně, jak by se vám asi líbil... Islám je hodný úcty v tom případě, jsou-li hodny úcty i židovství a křesťanství. Všechna tato náboženství se totiž dají popsat příslovím "jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá". Chcete-li v nich najít podporu pro svou nesnášenlivost, najdete ji. Chcete-li v nich najít naději, najdete ji. I v islámu: čtěte knihu Izzaldina Abueslaishe "Nebudu nenávidět". Lékař z Gazy, pracující v prestižní izraelské nemocnici, přišel o několik svých dětí a dalších příbuzných - oběti izraelské akce v Gaze. A on se rozhodl, že NEBUDE NENÁVIDĚT, NEBOŤ TOMU SE NAUČIL V KORÁNU. --- Myslím, že je zbytečné, aby se o islámu kdokoliv obecně vyjadřoval, před tímto svědectvím je nám pouze stát v pokoře. Katolické křesťanství má jednu hlavu, ale jednotné není. Není ani "jenom jeden" islám, či židovství, nebo protestantismus.

0/0
22.8.2017 12:31