Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

SCHNEIDER: Stále znovu nastavovaný novičok

Británie zveřejnila jména dvou Rusů, jež podezřívá z útoku na Skripalovy. Dle britské premiérky Theresy Mayové jde o agenty GRU. Jan Schneider se pozastavuje nad některými nejasnostmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Případ Skripal vyřešen!

Na vyřešení případu Skripal pracovaly ve Velké Británii dlouhé měsíce stovky špičkových bezpečnostních odborníků a jak je vidět s výbornými výsledky. Ovšem celá řada českých hnidopichů, rádobyznalců a samozvaných expertů, je jaksi nespokojená, výsledky totiź neodpovídají jejich proruské impregnaci!

0/0
11.9.2018 12:15

J. Schneider

Kde jste se flákal, člověče?

Za co vás platí? Já už se začal obávat, že se mnou mlčky souhlasíte, a že mě slušní lidé přestanou zdravit!

Takto, ano správně, bez argumentů, ideologicky zprudka, zaujmout neochvějně a nerozborně angažovanou pozici, nezklamal jste mě. Vaše dštění je lepší, než nějaké doporučení. Myslím, že vám to mohou započítat. Sice nic moc, ale snaha velká!

0/0
12.9.2018 2:46

Re: Kde jste se flákal, člověče?

Pan Jan Schneider si zřejmě neumí představit, že někdo může mít svůj názor na věc, aniž by byl někým placen!

0/0
12.9.2018 17:54

Re: Kde jste se flákal, člověče?

Vy ale názor nemáte. Vy používáte jen propagandu. U vás ani žádný náznak myšlení nevidím.

0/0
10.10.2018 9:39

K těm otázkám bych rozvinul tu čtvrtou. Ono ten Skripal musel i nabonzovat i nějaké Brity, ti pak byli postižení a měli i proto na něj pifku. No a okud Skripal něco zase chtěl zpět, tak na něj nasadili ty nakakáné Brity, no a je to! No ta Majovic to tak trochu pohnojila, když hned obvinila z toho Rusy, no ale jaksi prozradila , jak to celé zpytlíkovali. No, kde asi soudruzi briti udělali chybu?!

0/0
9.9.2018 23:45
Foto

E79v68a 94D45u28d69k86o88v97á 7259767161859

Komentář k nově sděleným informacím

mi přijde logický a věcný. Co mi ale na celé té kauze od začátku podivně vadí je ta Skripalovic dcerka. Jednou z verzí bylo, že novičok nevědomky přivezla v pohance či v čem právě ona, ale ta zpráva rychle zhasla, takže hloupost. A dál už nic. Otázkou je, zda by agenti nebo bývalí agenti (kterékoliv) tajné služby přibrali k likvidaci Skripala i jeho dceru nebo případně další rodinné příslušníky, pokud by se zrovna připletli? A dcera se jen tak nepřipletla, o té se vědělo, že se v otcově blízkosti nachází! Naštěstí se nám oba uzdravili, ale od toho okamžiku se velmi podezřelým zdá být ticho, které kolem jejich osob panuje: kde jsou, co dělají, co k celé záležitosti vypovídají. A zajímavé je mlčení jak Britů tak i Rusů ohledně skutečnosti, že se jedná o občanku Ruska možná neoprávněně zadržovanou cizím státem ...?

0/0
9.9.2018 10:10

J. Křivan

Re: Komentář k nově sděleným informacím

Paní Dudková jen doplním. Jedna z prvních verzí byla, že se "novičok" nacházel právě ve voňavce dcery Skripala., která přiletěla vlastně ve stejnou dobu jako ti dva podezřelí z otravy Skripalů. Není úplně pravda, že Rusko ztratilo zájem o svojí občanku, jenom to už nemá tu publicitu. Naopak velmi agilně se chová v Rusku její teta, která požaduje od Angličanů vízum a pokud ho nedostane a Skripal se neobjeví myslí si, že už je dávno nejspíš mrtvý.

PS. Za otravou, alespoň podle známých informací a dezinformací mohl být kdokoliv. Jenom s údivem sleduji až hysterické chování některých anglických politiků a návaznou demonstrativní podporu dalších států. Za to ten incident skutečně nestojí. Takže cíl zatím neznámý. Již první dny jsem psal, že to celé připomíná těch "sedm kulí v Sarajevu".

0/0
9.9.2018 11:19
Foto

E52v70a 14D62u11d73k31o87v91á 7179577481639

Re: Komentář k nově sděleným informacím

Díky za doplnění, pane Křivane. Těch informací je tolik, že se v nich našinec docela ztrácí, zvláště pokud celou kauzu sleduje už více méně jen okrajově. A ten podivný cirkus okolo, v tom s Vámi souhlasím a jen nevím, co to vlastně znamená: buď jde o lišácky vymyšlenou operaci, kterou obyčejný smrtelník nemůže pochopit, protože holt je to geniální maistrštik, anebo se jedná o frašku z kategorie "... to je blbý, to se bude líbit...". To druhé mi přijde pravděpodobnější, ale mírnou nevolnost způsobuje představa, že ti účinkující deprivanti mají v rukou osud světa ...

0/0
9.9.2018 17:54

antidota

Antidota proti Novicoku neni nutne vynalezat. Ta jsou jiz desitky let znama a nevuzaduji znovuobjevovani.

0/0
9.9.2018 3:49

nutno dodat

že ten knihovník je znám podle přezdívky "skutr" skládající se ze slov zku...ený trpaslík...

0/0
8.9.2018 5:16

Selský rozum

Použijeme-li selský rozum ke komentování situace s novičokem, tak musíme hledat odpověď na otázku – komu to prospělo, resp. prospívá. Anglické úsilí očernit Rusko je zcela evidentní. Rusko je viněno z ohrožení svobody a demokracie, nejenom v Británii. ale i v USA. Jde o podivný souzvuk aktivit amerického „deep statu“ se současným anglickým establishmentem. Ti všichni se již po desetiletí snaží nastolit v Rusku demokracii a svobodu a dostat se Putínovi na kobylku. Zatím marně. Znovuoživená aféra Skripal a nedávné tanečky Mayové jsou dobrou reflexí současné anglické politiky. Škoda, že am. dvojčata spadla. když Putin za to ještě nemohl.

0/0
8.9.2018 0:05

J. Křivan

Podle řady informací

Skripal si přivydělával v různých zemích jako poradce tajných služeb. Píše se o ČR, Španělsku, Itálii a pobaltských zemích. To ovšem možnosti značně rozšiřuje. Je třeba připustit, že existuje snad jen jediný důvod pro zásah GRU a to je výstraha všem podobným. Jestli by jim to stálo za to neumím posoudit.

PS. K těm dvěma podezřelým. Falešná jména, falešné pasy, nejspíš i falešní Rusové i falešné otisky prstů na žádosti o vízum. Spíš překvapuje jak poměrně přísný britský vízový režim umožnil těm podezřelým do VB vůbec vstoupit. Také není jasné za jakým oficiálním účelem do VB přiletěli, když hned zase odletěli.

0/0
7.9.2018 13:00