Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sponzoring LIDEM: Nesypou-li se velké peníze, pak Odvážně ke hvězdám?

  11:26

Poslanec Viktor Paggio sice svou stranu sponzoruje po tisícikorunách, vždy však k daru něco připíše. Naposledy heslo italského letectva.

Pohled členů nejmenší vládní LIDEM na bankovní výpis své strany jim určitě nepůsobí žádnou radost. Poté, co loni stranu finančně podpořil dvěma dary v celkové výši 2,25 milionu korun prostřednictvím firmy cresco&finance podnikatel Dalibor Tesař, sponzorují ji dnes pravidelně téměř pouze oni.

Loni v listopadu poslala vicepremiérka Karolína Peake straně 50 tisíc a její pravá ruka Pavel Kotrba deset tisíc korun. Na konci loňského roku pak tisícikorunou přispěla poslankyně Lenka Andrýsová a poslanci Jiří Rusnok a Viktor Paggio, jenž ke svému daru vždy něco připíše.

Zatím nejštědřejším sponzorem letošního roku je „nezjistitelný“ Milan Neumann, který začátkem února poslal LIDEM 70 tisíc korun. Karolína Peake přispěla dvěma tisícikorunami, Lenka Andrýsová tisícovkou a dvakrát po tisícovce Jiří Rusnok.

Jednoznačně nejkreativnějším sponzorem strany LIDEM je její poslanec Viktor Paggio

Jistý Ladislav Zámečník daroval straně jedenáct haléřů se vzkazem: „Užijte si daru. Banka si za zaúčtování transakce strhla korunu.“ LIDEM tedy příliš příliš nepomohl. O trochu velkorysejší byl Roman Šemík. Ten deset dní před Štědrým dnem přispěl 123 korunami s dodatkem: „Formulář nemá HTTPS, ale jinak dobré. Držte se v roce 2013.“ Na konci letošního ledna poslal dalších 101 korun a dodal: „Chválím :)“

Jednoznačně nejkreativnějším sponzorem strany LIDEM je její poslanec Viktor Paggio. Ten na konci ledna dal ze svého tisícovku a k daru připsal: „Bramborka k bramborce, UNO je na dvoře :)“ Paggio parafrázoval bonmot Miloslava Šimka, který však nepoužil zdrobnělinu a vyšel mu lahodnější rým. (Přečtěte si rovněž článek Omluva Viktoru Paggiovi: Miloslava Šimka zná dobře, ne, že ne!)

Tento týden poslal Paggio LIDEM dalších tisíc korun a svůj finanční dar doplnil latinským citátem Virtute siderum tenus – volně přeloženo Odvážně ke hvězdám. Inspiroval se heslem italského letectva, které symbolizuje odvahu, chrabrost a obětavost jeho pilotů. Ani po úporném přemýšlení nás však nenapadlo, pro kterého člena LIDEM by toto heslo mohlo platit. Jak to vlastně ten Viktor Paggio myslel?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!