Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Tomáš Halík klesá na úroveň zavilých ideologů

Tomáš Halík, zdatný rétor a sečtělý vzdělanec, autoritativně oznamuje, které názory jsou na úrovni a které nikoli. Filozofickou schopnost rozlišovat zrno od plev však lze získat jen teoretickým odůvodňováním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Re: Staci si zajit na kazani k Salvatoru

To je nejhorší, mladí v Praze si kvůli pseudoexkluzivitě nechávají vymýt mozek.

0/0
14.5.2019 17:03

Staci si zajit na kazani k Salvatoru

Jakekoliv z pravidelnych kazani nejen od Halika neni nic jineho nez politika v kostele.

Staletimi osvedceny recept na poradne hekatomby.

Ja jsem navstevu zvladl dvakrat a pokazde jsem mel chut jit se poradne opit tvrdym alkoholem do prvni knajpy.

Co me porazelo, byla dychtivost prevazne studentskeho publika. Neskutecne.

S krestanstvim to nemelo spolecneho vubec nic.

0/0
14.5.2019 16:06

Jen jsem citoval z autorových textů na parlamentních listech :-)

0/0
12.5.2019 21:25

P. Klíma

Pane, vy buď lžete, nebo ničemu nerozumíte.

Jste taková Hillary Clinton v kalhotách.

0/0
11.5.2019 20:11

P. Klíma

Pááni! Smekám a děkuji za tento traktát. Smetl

nenávistného a nadutého neofašistu a inkvizitora Halíka z povrchu zemského.

Ať žije svoboda slova!

Politická korektnost je fašismem 21. století....

0/0
11.5.2019 20:09

Re: Nenápadný půvab parlamentních listů

"Halík se zhlédl v rétorice neomarxistů, aniž prohlédl jejich ďábelsky rozkladný záměr. Neomarxisté totiž filosoficky celkem plynule navazují na myšlení Halíkových nezpochybnitelných autorit. Z této filosofické spřízněnosti je také pochopitelnější, proč má Halík slabost pro falešnou humanistiku kulturních marxistů." (despicere)

"Kromě toho je Halík spoután politickou korektností. Osvojil si tuto propagandistickou techniku kulturní revoluce neomarxistů, aniž se pozastavil nad její systémovou prolhaností. To vysvětluje i mizernou myšlenkovou úroveň jeho politického aktivismu." (quousque)

"Souběžně s tím Halík okřikuje křesťany, že nerozumějí genderismu zacílenému na destrukci přirozeného pojetí rodin. Vyzývá k orientaci na údajně vyspělý postmoderní Západ, který je spíše odporným Antizápadem." (termini)

"Rétorická dovednost u Halíka evidentně předbíhá nároky racionálního myšlení. Za celou svou kariéru se ani nepokusil zapracovat na jediném relevantním filozofickém problému." (despicere)

0/0
7.5.2019 19:15

Nenápadný půvab parlamentních listů

Autor prezentuje organické propojení kvalitní žurnalistiky podle pana Léka a kvalitní žurnalistiky podle redaktorů Parlamentních listů (i třeba Protiproudu apod). Toto propojení je přirozené a pan Fuchs v tomto navazuje například na Jana Schneidera, který si otevřené lži šetří do Parlamentních listů, kdežto u pana Léka se omezuje na pečlivou selekci faktů tak, aby se mu hodily pro jeho kázání.

Polemizovat s nenávistí pana Fuchse ke schopnějším filozofům moc nemá význam, v mžiku bych byl onálepkován jako neomarxista, multikulturalista (podle aktuálního módního trendu). Dovolím si místo toho přidat pár klíčových slov páně autorova z platforem, kde se může vyjádřit skutečně svobodně o nenáviděném Halíkovi:

"Kdo chce do hloubky rozumět postojům Halíka k imigraci a islámu, měl by vyjít z pochopení jeho dekadentního způsobu filosofování." (imago)

"Halík se zhlédl v rétorice neomarxistů, aniž prohlédl jejich ďábelsky rozkladný záměr. Neomarxisté totiž filosoficky celkem plynule navazují na myšlení Halíkových nezpochybnitelných au

0/0
7.5.2019 19:14
Foto

Rossi 5202298619704

Re: Děkuji pane Fuchs.

Lidé kolem mě (obdařeni jistým jemnocitem) najednou zaznamenávali stopy negativních emocí, které houstly (Halík ve vztahu k Íránu, Rusku; resp. Zemanovi a anti-Firljicistům apod.). Mezi chápavou kritikou a jemně halenou nenávistí je rozdíl prostě cítit. A toho si lidé začali všímat....a od Halíka se odvracet (alespoň tedy v mém okolí) . Pane Fuchs - mějte se moc fajn a přeji Vám krásné prožitky z magického měsíce května.

0/0
7.5.2019 0:12
Foto

Rossi 5832278869764

Děkuji pane Fuchs.

Pana Halíka jsem komentoval vícekrát (na České pozici i jinde) a někdy až zbytečně podrobně (vzhledem ke standardům komentářů). Pan Fuchs napsal svou stať natolik kvalitně, že nemám potřebu se k textu více vyjadřovat. Jen poznámku k panu Halíkovi jako takovému. Pohybuji se cca 25 let mezi intelektuály u nichž převažuje vztah k duchovnu (myšleno metafyzickému). Před 8 a více lety jsem stál se svými názory téměř osamocen. Halíkovy zahalené "pravdy" jsem odhaloval jako nepravdy jak na základě logické indukce, tak na principech spirituálního vnoru (viz intuitivní filozofie Vladimíra Hoppeho); resp. i na základě univerzálně platné etiky (asi nejlépe strukturované indickou Dharmou). Mé analýzy byly brány s velkou rezervou. Proto jsem se asi před 10 lety odmlčel a k Halíkovi se nevyjadřoval. Změny v myšlení mých kolegů a souputníků, stran osoby páně Halíka, však začaly kupodivu samy od sebe. Domnívám se, že v tom sehrála velkou roli Halíkova politická rétorika (na témata zahraniční i domácí).

0/0
7.5.2019 0:09

Re: Souhlas

Ano!

0/0
5.5.2019 11:12

Souhlas

Pěkně sesumírované a pravdivé.

0/0
5.5.2019 10:55
Foto

J93i21ř70í 46K91o71p28i25s 1536167253281

filozofické názory bez filozofického myšlení

toto je velice trefně formulováno. Jen bych doplnil, že páně Hlíkova rétorická cvičení jsou směrována především pro jedince stejně postižené, jako sám Halík!

0/0
4.5.2019 20:36