Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Umělec propaguje zapalování kostelů

Nálepka s hořícím katolickým kostelem na sloupu na náměstí Jana Palacha v Praze, které dal uruguayský umělec Lucas Russi název No Savior (Spasitel není). foto: István Léko

Uruguayský umělec a tatér Lucas Russi, který „tvoří“ i v Praze, se hrdě hlásí k módnímu trendu útoků na kostely a katedrály. Na sloupu na náměstí Jana Palacha na Starém Městě můžeme najít nálepku s hořícím katolickým kostelem, které umělec dal název No Savior (Spasitel není). Russi se podle svých slov inspiruje mytologií a filozofií.
  17:07

Spasitel prý není

Když vidíme hořet kostel, hned nás napadne zničení katedrály Notre Dame v Paříži či kostela Božího těla v Třinci-Gutech z 16. století, který v srpnu 2017 úmyslně zapálila trojice mladíků. Vrchní soud v Olomouci je sice odsoudil k vysokým trestům, ale motiv jejich činu neodhalil. Chrám Páně je sakrálním místem, které slouží křesťanům k modlitbám a rozjímání, ale obecně symbolizuje i klid a harmonii.

V dnešním moderním světě, který stále víc ovládá ateismus, materialismus, marxismus a anarchismus, antispirituální síly vyhlásily globální tažení proti křesťanům, jehož součástí je i zapalování kostelů

V dnešním moderním světě, který stále víc ovládá ateismus, materialismus, marxismus a anarchismus, antispirituální síly vyhlásily globální tažení proti křesťanům, jehož součástí je i zapalování kostelů. Útoky na kostely a katedrály jsou bohužel časté nejen v Africe, kde prokazatelně sílí pronásledování křesťanů, ale i v Evropě, zejména v její západní části.

K tomuto módnímu trendu se hrdě hlásí i uruguayský umělec a tatér Lucas Russi, který střídavě „tvoří“ v Montevideu, v Barceloně i v Praze. Na sloupu na náměstí Jana Palacha na Starém Městě můžeme najít nálepku s hořícím katolickým kostelem, které umělec dal název No Savior (Spasitel není). Russi se podle svých slov inspiruje mytologií a filozofií.

Autor: