Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Uprchlíci, extremismus a terorismus? Témata je nutné oddělit.

Je možné zabránit tomu, aby současná uprchlická vlna polarizovala evropskou společnost? Jaké metody jsou účinné při prevenci násilného extremismu? Jak čelit strachu z neznámého? Odpovídá německý psycholog Harald Weilnböck, který působí v dané oblasti jako poradce Evropské komise i národních vlád.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Jurax

No nazdar

Jen detail - v článku se pořád připomínají neonacisté a jejich zločiny, ale zločiny levičácké RAF se nějak zapomínají. Celkem mi to přijde jako charakterizace autorových postojů. Patrně zamlada byl taky levičák.

Doleva a multikulti a obava z masové imigrace moslemínů je - jak jinak - xenofobie. A musíme začít už ve školách s multikulti výchovou a tolerancí k muslimům ...

Celkem vzato jestli tento pán radí EK i národním vládám, jde mi mráz po zádech.

0/0
30.9.2015 1:20
Foto

opět manipulace, lži a polopravdy

Byrokrat placený úředníky EU za "vědecké" přikrytí jejichpředem daných plánů a odtržený od reality zmanipuluje problém a pak na něm vystaví svou konstrukci v souladu se zadáním.

A jako přídavek, naznačí, že  "internet je součástí problému"   takže kdy nám ho pan moudrý začne v zájmu našeho dobra cenzurovat případně zakazovat ?

Doporučuji články v Reflexu, který se zatím nenechal bolšány zastrašit a publikuje svobodné názory lidí kteří se nebojí multikulti levicových bolševiků.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66574/cyril-hoschl-hra-na-city-aneb-za-co-vsechno-jsou-zodpovedni-evropane.html

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66612/v-mesite-al-aksa-vyzyvali-k-dobyti-evropy-pomoci-uprchlicke-vlny.html

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66614/jiri-x-dolezal-kdo-byl-na-demonstraci-proti-kvotam-nackove-to-nebyli.html

https://www.youtube.com/watch?v=CuZDFYoKoVM&feature=youtu.be

http://www.cbn.com/cbnnews/world/2012/March/Belgistan-Sharia-Showdown-Looms-in-Brussels/

0/0
29.9.2015 17:04

Např. v bývalé Jugoslávii

vedle sebe nažívaly ve svornosti a míru mnohé národy, národnosti a náboženství. A stačila malá jiskra, a rozhořela se občanská válka a štěpení státu na menší. Časem se možná dozvíme, kdo tuto válku vyvolal.... Takže existence cizorodých komunit ze vzdáleného světa, a život v jiné kultuře a společnosti, vytváří vhodnou půdu pro další konflikty. A pak se najde někdo, kdo zažehne další jiskru a la Majdan cz, a začne totéž, co v Jugoslávii, na Ukrajině....... Budoucnost mají pouze národní státy s malým procentem cizorodé, nekompatibilní kultury. Stát si musí zachovat státní jazyk, jediné právo, musí mít pod kontrolou celé území, musí mít hranice, a každý cizinec, který požádá o azyl, po určité době musí přísahat věrnost ČR, právo šaríja nesmí být uplatňováno na našem státním území. Je potřeba okamžitě zrušit možnost halal(zabíjení zvířat vykrvácením) jako nehumánní. Každý ústupek znamená slabost státu...

0/0
29.9.2015 16:58

J. Křivan

Re: Např. v bývalé Jugoslávii

Možná že časem se dovíme jak to bylo z Jugoslávii, nejspíš to bude zajímat už jen historiky, protože svět už bude mít jiné problémy. Tak to je se vším.

0/0
30.9.2015 10:35

Strach ze svobody

Než snažit se nějak vštěpovat dětem, že rozdíly mezi pohlavími, rasami, sexuálními orientacemi apod. nemají vnímat ve smyslu nadřazenost-podřadnost, bylo by myslím si účinnější jít rovnou k jádru věci a prozradit jim, co už za 2. světové války popsal psycholog Erich Fromm v knize Strach ze svobody. Když děti pochopí, že existuje specifická struktura charakteru, projevující se určitými příznaky, a že se nebere jen tak náhodně odněkud ale má svoje příčiny, budou schopny ji diagnostikovat u sebe, u spolužáků i u politiků.

0/0
28.9.2015 9:30