Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Ani s Obamou nepřišla v USA doba post-rasová

Jako většina prezidentů uprostřed druhého funkčního období i Obama zažívá krizi popularity a důvěry. Jak vypadají USA z hlediska politiky, mezirasového soužití, ekonomiky, kulturně-morálních otázek, vztahů Republikánské a Demokratické strany, Kongresu a prezidenta či akademického prostředí? A kde ve Spojených státech žijí normální lidé?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tatana

17. 3. 2015 0:15
Pohled do zrcadla nepotěší

My jsme po 600 letech vyhnali Němce, Skoti vyženou Angličany / letos projde zákon o pozemkové reformě/, Židé se nikdy nesmíří s Palestinci.

Vlámové se chtějí zbavit Valonů. Rusové se nesnesou s Poláky, Rusové a Poláci se nesnesou s Židy.

Musíme si konečně přiznat, že nesnášenlivost je v národnostních otázkách normální.

0 0
možnosti

Goeg

14. 3. 2015 22:54
Jochovy polopravdy jako obvykle

Pane Jochu, vase polopravdy se nedaji cist. Po prvni casti jsem to zabalil. Tak napriklad, ackoliv Texas rostl absolutne nejrychleji v poctu obyvatel mezi 2000 a 2010, tak relativne ne, jak vy v clanku tvrdite, ale byl az na patem miste za Nevadou, Arizonou, Utahem a Idaho podle oficialnich dat ze scitani (viz http://www.census.gov/prod/cen2010/briefs/c2010br-01.pdf). No a ten blabol, ze narust pracovnich mist se tykal pouze Texasu po roce 2007 je totalni nesmysl. Viz napr. oficialni data americke vlady podle statu: http://www.jec.senate.gov/public/index.cfm?p=statebystatereport. Proc si prosim nezkontrolujete zakladni informace nez je prebirate od pravicovych ideologu, pardon think tanku? K ostatnim hloupostem ze zacatku clanku se radeji nebudu vyjadrovat. Opet jsem se presvedcil, ze vase ideologicke blaboly plne polopravd a lzi se opravdu nedaji cist.

0 0
možnosti

14. 3. 2015 16:16
akademická svoboda

S akademickou svobodou je to podobné jako s objektivní novinařinou. Nechcete-li dojít k jiným závěrům, než jste si předem vytyčili, tak se do toho prostě nepouštíte, že? ;-)

0 0
možnosti

14. 3. 2015 13:17
skoda

skoda je, ze autor (jehoz nazory vetsinou velmi respektuju) vklada emotivni antiamerikanismus mezi pravdiva data. (viz sileny Ulc) Zminit se, ze v budoucnu mozna se bude v US schvalovat incest je primitivni buranstvi. A to ze na Universitach kvete politicka korektnost, ktera odpira pravdu je bohuzel pravda - ale otazka je v jakem procentu. Mily chlapce Joch : v procentu malem ( 40 let tam pracuju) i kdyz to male procenti je bohuzel nejvic viditelne, a media to miluji.

0 0
možnosti

14. 3. 2015 14:01
Procházková-rozhovor Lidovky

Možná Vám dost věcí dojde.... jen na okraj, titulek evokuje dovětek, že s Obamou spíše přišla doba potratová ...

0 0
možnosti

14. 3. 2015 10:27
Islamistům se pomalu přestávám divit....

...když čtu tyhle šílenosti, navíc podporované takto zparchantělou společností a vydávané za normu. TAM mají lidé starost přežít, tady neví, co roupama vymyslet za zhovadilost....

0 0
možnosti