Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

V českém vzdělávacím systému není vize, na níž by byla shoda

„Někteří rodiče tlačí na změny, ale většina nespokojenost necítí. Neuvědomují si, že budeme stále víc zaostávat za těmi s lépe nastaveným vzděláváním,“ říká v rozhovoru senátor a ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já jsem byl také párkrát pracovně ve Finsku. Jsem ale z jiného oboru, nikdy bych si ale nedovolil tvrdit, že jsem poznal finský systém výzkumu nebo Finy samotné. A tento senátor hned ví, co dělají lépe než my. Pár let jsem na stará kolena také učil, matematiku a fyziku. A můj dojem. Extrémní feminizace, potlačení jakékoliv osobnosti kantora a malý zájem studentů. Tím nezájmem jsem se dost trápil. Jsem přesvědčen, že to vychází z hodnotových kritérií ve společnosti. Pochopit matematiku a přírodní vědy vůbec, je dost náročné a nad problémem musíte dlouho přemýšlet, a to se chce jen málo komu. Je to lidské, ani my jsme nebyli jiní. Ale složit náročnou zkoušku, tak na to jsme pak byli náležitě pyšní včetně našich rodičů. To už dnes nefunguje.

0 0
možnosti

P78e82t58r 50Č94e74c83h

16. 12. 2019 8:14

V českém vzdělávacím systému není vize. Nejen ta, na níž by se někdo shodl. Není zde žádná vize. A proč? Inu proto, že učitelé mají "malé" platy. A stejné je to ve zdravotnictví, policii a všude tam, kde "řídí" stát. "Řídí" cokoliv a to socanským způsobem, protože to politické strany jinak neumí. A o tom to všechno je.

0 0
možnosti

M85a52r40e75k 92J40a23n

14. 12. 2019 21:28

Tento pán sliboval po zvolení senátorem, že se bude věnovat pouze této náročné práci. Toť vše, co jsem chtěl říct.

0 0
možnosti