Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

V Česku trestná činnost migrantů nevybočuje z většinové populace

Podle loňského šetření agentury Median si Češi myslí, že se cizinci na páchání trestných činů podílejí 29 procenty. Dle ministerstva vnitra z minulého měsíce to však loni bylo 8,8 procenta. Příčinou trojnásobného rozdílu mezi realitou a představou také je, že se i o okrajových případech cizinecké kriminality píše a mluví v médiích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L. Kašparová

24. 9. 2018 11:21
ohrožení

se do statistiky nevejde. Že se musíme obloukem vyhýbat skupinkám podnapilých gastarbeiterů prostě ze strachu, že by mohli něco vyvést. Že na nás ženy různí cizinci nechutně pokřikují. Že jsou místa, kde se shlukují, posetá bincem a zvratky. Nic z toho se neobjeví ve statistice kriminality, ale zkuste se v tom pohybovat. A co chudáci lidi, kteří musí v postižených oblastech žít! A to nemluvím o pocitech, které vzbuzují skupiny černě zahalených žen vysedávajíích na některých sídlištích přes den na lavičkách, kde zřejmě hlídají své ratolesti na písku. Jsou jim vidět jen oči, a ty oči mají dost vražedný ýraz, když se dovolíte jít kolem coby žena normálně oblečená. To samozřejmě není ve statistice též. A jsou to jen pohledy, že?

0 0
možnosti

J. Křivan

19. 9. 2018 9:55
Poněkud chaotický článek.

Snad jediné zajímavá čísla jsou o stoupajícím počtu legálních migrantů. Těch 544 tisíc není málo a když připočítáte ty nelegální, tak už to je hodně.

0 0
možnosti

19. 9. 2018 7:57
To vůbec není důležitý údaj.

To jsou mi ale "důležité" údaje! K čemu smysluplnému je nám vědět, kolik procent kterých lidí páchá jaké trestné činy? Mám za to, že jedině důležité je to, aby se trestné činy pokud možno nepáchaly vůbec. A to nám žádné statistiky a zbytečně zaměstnávaní lidé, kteří se jimi zabývají nezakjistí. Snížit množství páchaných trestných činů by mohlo jediné. Výrazné zvýšení trestů odnětí svobody a zajištění "péče" o odsouzené jen v té míře, na jakou by si tam vydělali prací. Zavedení něčeho, co navrhoval již kdysi Josef Lux. Třikrát a dost. Tedy, po spáchání třetího trestného činu a to jakéhokoliv, doživotí bez možnosti předčasného propuštění.

0 0
možnosti

J. Nový

19. 9. 2018 7:36
To je zase článek

"třeba kapesní krádeže zdaleka nepatří mezi nejčastější prohřešky cizinců proti zákonu

.

Tak o tom se snad nebudeme bavit, která skupina lidí se tomuto věnuje nejčastěji. Jsme to samozřejmě MY, ne migranti, že? Jo, jo, to se dá ta statistika krásně vyčíslit dle potřeb :-))

Ještě by byl zajímavý statistický údaj o tom, zda se trestné činnosti častěji dopouštějí lidé pracující nebo ti, na sociálních dávkách. Kdoví........ :-)))

0 0
možnosti

18. 9. 2018 10:34
....

Stejně tak není nelegitimní závěr, že s tou kriminalitou je to stále horší, protože lidem přeci nejde o to, že průměr v dané heterogenní skupině je stále přibližně stejný, ale zda se zvyšování počtu (některých) migrantů zvyšuje šance, že budou obětmi trestného činu či tu takové činy budou páchány. Kdyby (některých) migrantů bylo méně, bude tu méně jejich kriminality, která je disproporční vůči té páchané českými občany.

0 0
možnosti

18. 9. 2018 10:28
Trochu tendenční text

Zajímavé by bylo nebrat cizince jako jednu masu, ale rozlišovat podle jejich etnické příslušnosti či občanství.

Ta úvaha ve stylu: "kriminalita cizinců je sice výrazně disproporční, ale i díky tomu, že jsou mezi cizinci mladí muži vlastně nevybočuje" mi přijde dost divoká. Vždyť to právě to je součástí problému.

Stejně jako je podstatná otázka, kolik z toho průměru kriminality páchané českými občany tvoří opravdu kriminalita etnických Čechů a kolik z toho spáchali Romové či cizorodí imigranti s občanstvím (či jejich potomci).

Další věcí je, že autor zcela opomíjí to, že existuje kriminalita, za kterou není postaven nikdo před soud, protože už ji poškození nehlásí (vykradená auta či kapesní krádeže), policie nikoho nevypátrá či se jí kriminalita děje přímo před očima a ze snadno dovoditelných důvodů ni policisté kašlou: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-funguje-prodej-drog-primo-v-centru-prahy-55610 Dost často jde o delikty páchané právě disproporčně některými cizinci.

0 0
možnosti
Foto

Babul

19. 9. 2018 11:02
Re: Trochu tendenční text

A co přestupky do 5000,- Kč? A zatlučené případy?

0 0
možnosti