Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Edenu zavládl strach, bojovalo se nejen na trávníku

  23:58

Fanoušci Slavie splnili výhrůžky vůči vedení klubu a obsadili před duelem s Olomoucí hrací plochu. Klub navíc přišel o licenci.

Aktualizováno. Protesty fanoušků fotbalové Slavie proti vedení klubu se dnes během utkání s Olomoucí zvrhly v násilnosti na stadionu v Edenu. Příznivci sešívaných nejprve obsadili před utkáním hrací plochu, kde požadovali vysvětlení, jaký bude další osud zadluženého klubu. Po intervenci samotných hráčů hřiště opustili a utkání mohlo s 25minutovým zpožděním začít.

O přestávce však emoce oživil generální ředitel klubu Miroslav Platil slovy: „Chovám se ke Slavii hodně slušně. Děláme všechno pro to, aby z toho Slavie vyšla s čistým štítem. Myslím, že je to všechno dobře nastartované.“ Nejradikálnější fanoušci se pak pokusili vtrhnout do tunelu, vzplály bengálské ohně a dýmovnice. Zasahovali dokonce policejní těžkooděnci. Česká televize ukončila údajně kvůli obavám z poškození techniky přímý přenos. Zápas se nakonec ani nedohrál.

Slavia nedoložila, že by nedlužila hráčům a zaměstnancům, jak ukládá licenční manuálDalší rána pro Slavii přišla později večer, když licenční komise Českomoravského fotbalového svazu neudělila klubu licenci pro příští ročník profesionálních soutěží. Bez ní nelze hrát první ani druhou ligu. „Slavií nebyla předložena vlastnická struktura akciové společnosti. Nebylo doloženo, že by Slavia nedlužila hráčům a zaměstnancům, jak ukládá licenční manuál. Dále nebylo doloženo, že by Slavia splatila závazky vůči státu a také nedoložila informace, jak má vypadat její hospodaření na příští sezonu, řekl po zasedání licenční komise její předseda Bohuslav Pavlík. Splnit podmínky může klub dodatečně, a poté se odvolat. Rozhodnuto musí být do nejpozději do konce května.

Jak již dnes informovala ČESKÁ POZICE, klubu se rozhodla poskytnout prostředky pro úhradu zhruba 30 procent závazků vůči hráčům, realizačnímu týmu a pořadatelské službě společnost Natland Group. Zda bude Slavia zachráněna a kdo bude jejím novým majitelem, však stále není jasné.

Více si přečtete v článku:

Ze čtvrtečního fotbalového utkání zpracovává ČESKÁ POZICE také podrobnější videoreportáž.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!