Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

V západní Evropě je podíl nájemního bydlení mnohem vyšší než v Česku

„V Češích je zakořeněná vize postavit si vlastní dům a bydlet v něm do smrti. Nájemní bydlení však umožňuje sociální mobilitu,“ říká v rozhovoru Jan Rafaj, generální ředitel Heimstaden Czech.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jezže, za dvacet let člověk splatí hypotéku a VLASTNÍ NEMOVITOST. Pak už platí jen údržbu. Za 20 let nájemník zaplatí stejnou částku a POŘÁD NEMÁ NIC. A nájemné může zdražit tak, že to neutáhne!

0 0
možnosti

Jenže v Německu taky jinak vypadá ochrana nájemníka. Počínaje řetězením smluv na dobu určitou. A taky tam jinak vypadá podíl nájemného na výdajích domácnosti.

0 0
možnosti

Nájemní bydlení však umožňuje sociální mobilitu,“ říká v rozhovoru Jan Rafaj

===================

Samozřejmě,že se takovému bude líbit,že lidé budou bydlet v nájemních bytech,když právě jeho firma má přímo zlodějské nájemné a nájemníci pokud mohou,tak jim utíkají.Nebude dlouho trvat a budou mít nájmy na Ostravsku jako v Praze.Bakalovi byty se měly prodat nájemníkům,jak bylo slíbeno!Stát selhal a nechal se s tím prodejem OKD okrást,jestli nebyli někteří na té zlodějině přímo hmotně zainteresovaní a mnozí si myslí,že ano.Navíc,sociální mobilita stěhování za prací atd. u nás není možná,protože platy u nás jsou žebrácké všude a pochybují,že by se někdo stěhovat kvůli tomu,že mu někde dají na mzdě o tři čtyři tisíce více.Kdyby o deset tisíc víc,tak by jistě přemýšlel,ale to u nás není nikde.

0 0
možnosti