Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velikonoční zázrak! Karolína Peake po 128 dnech odpověděla.

  6:42

Prohlášení Karolíny Peake k nejasnostem ohledně prodeje vily v Troji a sponzoringu strany LIDEM zní přesvědčivě.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro CanuČeská pozice

Nebudeme mudrovat, zda příčinou je velikonoční rozjímání či nadcházející jaro, ale je to tak. Místopředsedkyně vlády a koordinátorka boje proti korupci Karolína Peake odpověděla ČESKÉ POZICI po 128 dnech na dotazy týkající se nejasných okolností prodeje její luxusní vily v pražské Troji a sponzorování strany LIDEM. (Znění otázek naleznete například zde.)

Prohlášení Karolíny Peake zveřejňujeme v nezkrácené podobě:

„Jak jsem již na ustavujícím sjezdu naší strany LIDEM přednesla, člověk může ručit jen za sebe, a to ještě s otazníkem. Abych si byla naprosto jistá, a nepopotahoval mě zase někdo kvůli nějakým banálním nesrovnalostem, probírala jsem okolnosti obou pseudokauz se svými nejbližšími – se svým manželem Charlesem a stranickým kolegou Viktorem Paggiem, který, jak už jsem řekla na ustavujícím sjezdu LIDEM, dnes a denně testuje mou skutečnou liberálnost nápady z mého úhlu na první pohled potřeštěnými, ale vskutku neotřelými. A závěr našich dlouhých diskusí zní naprosto jednoznačně. Vše bylo v pořádku. To klidně odpřísáhnu na holý pupík. Tímto prohlášením považuji jak prodej vily v Troji, tak sponzoring strany přes firmu s anonymními akciemi za zcela objasněné a dále se k těmto záležitostem nebudu vyjadřovat, protože mě odvádějí od mé práce, která je zároveň mým posláním – od boje s korupcí.“

(Méně znalé upozorňujeme, že přísahu na holý pupík používá vicepremiérka ke zdůraznění pravdivosti svého prohlášení. Učinila tak například před loňskými Vánocemi, kdy iDNES ujišťovala, že se před osmidenním záskokem na ministerstvu obrany nesetkala s bývalým ministrem obrany Martinem Bartákem.)

Některé čtenáře možná více než tato odpověď zklame její důsledek. Jsou to ti, kdo po dlouhé týdny začínali den kávou, u které si otevřeli stránky ČESKÉ POZICE a tam je po dlouhé týdny vítala usmívající se Karolína Peake s číslovkou znázorňující počet dní, po které redakci neodpověděla na zaslané otázky. Důvod tohoto pitoreskního seriálu, jak vidno, pominul.

Zato však již dnes můžeme přislíbit, že se čtenáři v nejbližších dnes mohou těšit na rozuzlení jiného, neméně zajímavého případu. Na konci svého prohlášení Karolína Peake totiž napsala dovětek:

„Poradím svému bývalému kolegovi Michalu Babákovi, aby podobně jako já udělal přítrž všem spekulacím a naprosto jasně odpověděl na všechny dotazy vaší redakce.“ Michal Babák si dosud nenašel chvíli, aby ČESKÉ POZICI odpověděl na otázky o svém výnosném podnikání a sponzorování VV zaslané 20. dubna 2011. Brzy tak oslaví dvouleté výročí, Karolína Peake je proti němu břídilka. Babák mlčí už 713 dní.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!