Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Weil je dle FT nejlepším právním poradcem střední Evropy za rok 2011

Slovensko

  15:00

Právní firma získala prestižní ocenění mezi finalisty zahrujícími kanceláře Clifford Chance, Linklaters a White & Case.

Pražská, budapešťská a varšavská kancelář mezinárodní advokátní firmy Weil byly skupinou Financial Times a Mergermarket vyhlášeny Nejlepšími právními poradci roku 2011 ve střední a východní Evropě. Prestižní ocenění získaly mezi finalisty zahrnujícími firmy Clifford Chance, Linklaters a White & Case.

Firma Weil zastupovala v uplynulých dvanácti měsících například českou energetickou společnost ČEZ a maďarskou naftařskou a plynárenskou skupinu MOL. Mezi klíčové transakce, na nichž se podílela, patří akvizice stoprocentního podílu ve společnosti Energotrans společností ČEZ, dále vytvoření společného podniku zabývajícího se výrobou elektřiny a tepla spalováním plynu mezi ČEZ a MOL v Chorvatsku, Maďarsku, na Slovensku a ve Slovinsku, a zastupování společnosti MOL v řízeních ohledně fúzí, akvizic a převzetí týkajících se akvizice podílu 21,2 procenta ve společnosti MOL ze strany ruské naftařské společnosti Surgutněftěgaz.

Další transakce se týkaly například poskytování poradenské činnosti novému klientovi v oblasti private equity, fondu The Danube Fund, v souvislosti s akvizicí podnikání švédské společnosti Medicover Holding ve zdravotním pojištění v České republice a na Slovensku. Dále šlo o zastupování společnosti Kamis a jejích akcionářů při prodeji všech akcií v hodnotě 208 milionů eur společnosti McCormick & Company, výrobci a prodejci koření a esencí.

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...