Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zachraňme západní civilizaci!

  18:06
Jeden z největších donátorů Republikánské strany v USA Kenneth Abramowitz varuje před antisemitismem v USA i v Evropské unii. Jde o epidemii, již je třeba zastavit, protože pokud se to nepodaří, přijde řada na křesťany.

Mor. foto: Ilustrace Richard CortésČeská pozice

Den před volbami do Evropského parlamentu jsem si přečetl rozsáhlý rozhovor s jedním z největších donátorů Republikánské strany v USA Kennethem Abramowitzem (68). Vystudoval Kolumbijskou univerzitu v New Yorku, potom Harvardovu univerzitu, peníze si vydělal zejména po založení firmy NGN Capital, která podniká ve zdravotnictví.

Založil hnutí SaveTheWest.com (Zachraňme Západ!) a je aktivním členem 25 židovských a sionistických organizacích. Rozhovor s titulkem Polovina Západoevropanů uteče do východní Evropy zveřejnil server Neokohn.hu, který řadím mezi nejpovedenější mediální počiny letošního roku v našem regionu.

Čtyři narativy

Ale zpět k Abramowitzovi, který si za prvořadý cíl dal pracovat pro záchranu západní civilizace. Existují prý čtyři hlavní falešné narativy, které podle něho ovlivňují zhruba dvě třetiny obyvatelstva na Zemi. První je rudý, tedy komunistický narativ, kde stát ovlivňuje a kontroluje prakticky celý život jednotlivců, jejichž práva jsou minimální. Do druhé kategorie patří politický islám, tedy zelený narativ, v němž obyvatelstvo je řízené jako v království. A Abramowitz v poslední době spatřuje znaky sbližování mezi rudou a zelenou barvou.

Podle Abramowitze prý existují čtyři hlavní falešné narativy, které ovlivňují zhruba dvě třetiny obyvatelstva na Zemi. První je rudý, tedy komunistický narativ. Do druhé kategorie patří politický islám, tedy zelený narativ. Třetí narativ je globální, kam patří instituce, jako je OSN či Evropská unie. Čtvrtý narativ je izonacionalismus.

Třetí narativ je globální, kam patří instituce, jako je OSN či Evropská unie, které nevěří v suverenitu zemí. A nakonec jako čtvrtý narativ je izonacionalismus. „Mám na mysli lidi žijící na farmě například v Kansasu, které zajímá pouze pěstování kukuřice. Nemají špatné úmysly, ale snaží se absolutně nevnímat dění ve světě,“ tvrdí Abramowitz, který o sobě říká, že je racionální centrista. Co to je? Nezní to zcela politicky korektně.

Abramowitz tvrdí, že normální lidé věří ve dvě věci: v ústavu USA a v Bibli, což pro Židy znamená Starý zákon, pro křesťany ještě Nový zákon. Takto žijící lidé prý tvoří zhruba třetinu obyvatelstva. Židovské a sionistické organizace podporuje zejména proto, že Izrael považuje za základ západní civilizace.

„Ty položili Židé před 3800 lety a křesťané se k nám připojili před 2000 lety, čímž vznikla nejúspěšnější civilizace světa, kam dnes patří s trochou nadsázky zhruba tři a půl miliardy lidí. Nyní se hraje o to, zda se zbytek připojí k nám, nebo to bude naopak,“ říká Abramowitz, který varuje před rostoucím antisemitismem nejen v USA, ale i v EU. „Je to epidemie, kterou musíme zastavit. Pokud se nám to nepodaří, přijde řada na křesťany,“ míní.

Umírající organizace EU

Abramovitz považuje EU za umírající organizaci, protože svým občanům prý není schopná zajistit fyzickou ochranu, nevykazuje výrazný ekonomický růst a nedokáže ochránit ani vlastní kulturu. „Vláda, která tyto tři základní úkoly není schopná plnit, nemá nárok na existenci. Východní Evropa by měla následovat Velkou Británii, tedy opustit EU, pokud nebudete schopni ji změnit. Nerozhodnete-li moudře, čeká vás úpadek stejně jako západní civilizaci. Avšak trendy ve východní Evropě považuji za pozitivní, podle mého názoru polovina západní Evropy se časem přestěhuje sem,“ tvrdí Abramowitz.

Abramovitz považuje EU za umírající organizaci, protože svým občanům prý není schopná zajistit fyzickou ochranu, nevykazuje výrazný ekonomický růst a nedokáže ochránit ani vlastní kulturu

Na dotaz, kdy a proč by to dělali, odpověděl, že se vše odehraje během příštích dvou generací a bude to kvůli rostoucí aktivitě komunistů a politického islámu. „Pokud se tyto dvě skupiny spojí a dostanou se v západní Evropě k moci, tuto část kontinentu zničí. Křesťané se tedy mají čeho obávat. A ptám se, zda i za sto let budou v Evropě žít křesťané. Ve východní Evropě určitě, v západní už možná ne,“ uzavírá rozhovor Abramowitz.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!